SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


krivicna prijava Empty

+5
sasa markovic
vita
Administrator
Raško
ljubicic dragoslav
9 posters

    krivicna prijava

    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 11:42 am

    imam sastavljenu krivicnu prijavu protiv:PD TE"Nikola Tesla",kao pravnog lica i dipl.ing.Petra Knezevica,dipl.ing.Djordji Biljanoskog,dipl. ing.Mihaila Nikolica,dipl.ing.Zorana Stojanovica,dipl. ing.Vladana Petkovica i dipl.pravnika Zlatka Jovanovica,kao fizickih lica,odgovornih u preduzecu za sprovodjenje zakona.Prijava se odnosi na krsenje zakona o radu i zakona o mobingu,kao i krsenje ustava Rep.Srbije.Moja ideja je da posle izbora izabrani sindikalni predstavnici u podruznicu ZT-vuca i saobracaj,istu potpisu a istu ponude na potpis i podruznicama proizvodnja A i B,kao i podruznici PTP ZNR.Krsenje se odnosi na cl.108,kao i na clanove koji se ticu vodjenja evidencija,stavljanja radnika u neravnoprava polozaj....itd,a ideja je da se po podnosenju krivicne prijave ,napokon organizuje konferencija za stampu u "MEDIA"centru,sa iznosenjem svih podataka kao i eventualna najava strajka.....hajde hocu da cujem misljenja
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Raško Pet Dec 10, 2010 3:53 pm

    Nemam nista protiv.
    Doduse, iz iskustva se moze ocekivati da ce na sudu biti zakljuceno kako mi i uopste nismo radnici PD "TENT" i kako to nikad nismo ni bili ili kako nismo drzavljani Srbije i tome slicno.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 4:25 pm

    Raško ::Nemam nista protiv.
    Doduse, iz iskustva se moze ocekivati da ce na sudu biti zakljuceno kako mi i uopste nismo radnici PD "TENT" i kako to nikad nismo ni bili ili kako nismo drzavljani Srbije i tome slicno.
    to je vrlo moguce
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Administrator Pet Dec 10, 2010 6:15 pm

    Polako Ljubo, polako nećemo se zaletati. Nadam se da si dobro procitao "Zakon o spečavanju zlostavljanja na radu" Nije taj zakon napravljen da možemo da radimo šta hoćemo. Zakon je mač sa dve oštrice. Možeš ga potegnuti ako si baš siguran da možeš pobediti. Ima ga ovde postavio sam ga baš iz razloga da ga ljudi mogu dobro proučiti.
    Treba se najpre konsultovati sa nekim iz struke. Ti si taj koji poziva na struku i nauku.
    Ništa lično ali kada si već potegao ovu temu možeš li nam pojasniti šta se desilo sa tužbom protiv Dragana Jovanovića??????
    Da se podsetimo malo:
    http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2002/05/23/srpski/DO02052201.shtml
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 6:25 pm

    Administrator ::Polako Ljubo, polako nećemo se zaletati. Nadam se da si dobro procitao "Zakon o spečavanju zlostavljanja na radu" Nije taj zakon napravljen da možemo da radimo šta hoćemo. Zakon je mač sa dve oštrice. Možeš ga potegnuti ako si baš siguran da možeš pobediti. Ima ga ovde postavio sam ga baš iz razloga da ga ljudi mogu dobro proučiti.
    Treba se najpre konsultovati sa nekim iz struke. Ti si taj koji poziva na struku i nauku.
    Ništa lično ali kada si već potegao ovu temu možeš li nam pojasniti šta se desilo sa tužbom protiv Dragana Jovanovića??????
    Da se podsetimo malo:
    http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2002/05/23/srpski/DO02052201.shtml
    oko ove tuzbe zaista ne znam sta se desilo,jedino sto znam je da su gradjani i seljani Zabrezja skupljali potpise peticije za oslobadjanje iz pritvora njihovag komsije.....sto se tice krivicne prijave mobing i to u najizrazenijem smislu je kad jednog radnika ili grupu radnika svojim delovanjem dovedes u nepovoljniji polozaj u odnosu na drugog radnika ili grupu drugih radnika,kad radniku iz nekog razloga ne isplacujes zaradu u skladu sa zakonom o radu ili KU,kad radniku vodis netacne evidencije ili druge elemente koji direktno uticu na njegovu zaradu itd....
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Administrator Pet Dec 10, 2010 6:50 pm

    Члан 27.
    Покретање поступка за заштиту од злостављања, као и учешће у том
    поступку не може да буде основ за: стављање запосленог у неповољнији
    положај у погледу остваривања права и обавеза по основу рада, покретање
    поступка за утврђивање дисциплинске, материјалне и друге одговорности
    запосленог, отказ уговора о раду, односно престанак радног или другог
    уговорног односа по основу рада и проглашавање запосленог вишком
    запослених, у складу са прописима којима се уређује рад.
    Право на заштиту из става 1. овог члана има и запослени који укаже
    надлежном државном органу на повреду јавног интереса утврђеног законом,
    учињену од стране послодавца, а основано сумња да ће бити изложен
    злостављању.
    - 8 -
    Запослени, за кога се у складу са законом утврди да је злоупотребио
    право на заштиту од злостављања, не ужива заштиту у смислу става 1. овог
    члана.

    Правила понашања послодаваца и запослених
    A mi smo u pravu i da mo smenski radnici ali.... znači svaki korak, svaki potez i sve varijante ishoda se moraju predvideti.
    Izmedju ostalog. To je Ljubo ono što mi se ne svidja kod tebe. Ishriteni potezi.
    Tu i suštini nemaš loše ideje čak šta više......,no tvoj je problem što ih rešavaš na bum i bez nekog planiranja, bez preteranog konsultovanja. Ako već postoji neka dobra ideja treba je detaljno proučiti i pripremiti svaki korak. Upravo tvoja ishitrenost se videla sinoć u broju odazvanih kolega. Da smo se organizovali i animirali članstvo, pazili na datum održavanja tribine ( Juče je bila slava ) . Tribina bi bila bolje posećena i sama težina iste bi bila veća. Ovako smo pokazali poslovodstvu ne tako dobru sliku.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 8:06 pm

    Administrator ::
    Члан 27.
    Покретање поступка за заштиту од злостављања, као и учешће у том
    поступку не може да буде основ за: стављање запосленог у неповољнији
    положај у погледу остваривања права и обавеза по основу рада, покретање
    поступка за утврђивање дисциплинске, материјалне и друге одговорности
    запосленог, отказ уговора о раду, односно престанак радног или другог
    уговорног односа по основу рада и проглашавање запосленог вишком
    запослених, у складу са прописима којима се уређује рад.
    Право на заштиту из става 1. овог члана има и запослени који укаже
    надлежном државном органу на повреду јавног интереса утврђеног законом,
    учињену од стране послодавца, а основано сумња да ће бити изложен
    злостављању.
    - 8 -
    Запослени, за кога се у складу са законом утврди да је злоупотребио
    право на заштиту од злостављања, не ужива заштиту у смислу става 1. овог
    члана.

    Правила понашања послодаваца и запослених
    A mi smo u pravu i da mo smenski radnici ali.... znači svaki korak, svaki potez i sve varijante ishoda se moraju predvideti.
    Izmedju ostalog. To je Ljubo ono što mi se ne svidja kod tebe. Ishriteni potezi.
    Tu i suštini nemaš loše ideje čak šta više......,no tvoj je problem što ih rešavaš na bum i bez nekog planiranja, bez preteranog konsultovanja. Ako već postoji neka dobra ideja treba je detaljno proučiti i pripremiti svaki korak. Upravo tvoja ishitrenost se videla sinoć u broju odazvanih kolega. Da smo se organizovali i animirali članstvo, pazili na datum održavanja tribine ( Juče je bila slava ) . Tribina bi bila bolje posećena i sama težina iste bi bila veća. Ovako smo pokazali poslovodstvu ne tako dobru sliku.
    pogledaj i clanove koji su pre cl.27,takodje pogledaj zakon o radu,a pogledaj i kolektivni ugovor,onda procitaj sta sam napisao u naslovu teme,pa onda pricaj o ishitrenim potezima,o uspehu sinosnje tribine pricacemo kad se cela prica zaokruzi,ja sah ne igram pa ne predvidjam svaki korak,ali se po malo razumem u psihologiju ,a i imam izrazenu intuiciju,tako da u principu ono sto ovde napisem je samo 30% od onoga sto planiram,ali evo najprostije nase jedina borba u ovom trenutku je 26 % a poslodavac pored 26% krsi jos najmanje 5 stavki iz napred navedenih akata koja se ticu rada...........
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 8:11 pm

    a o ishitrenim potezima jos i ovo,dok se mudri namudruju budale i bezobrazni se nazive,pusti me tihe vode i tih taktika,ovde jedino pali taktika sile i bezobrazluka,u ovom trenutku poslodavac je silniji i bezobrazniji ,ali polako napolju je tek 1C, ali idemo sigurno u minus koji ce trajati mozda mesec ,mozda dva ,e toliko imas vremena a da ne budes ishitren....a o tajmingu ..ako uzmes crkveni kalendar svaki dan u njemu ima neko svoje ime i svetca,ja iskreno brinem samo o bozicu,vaskrsu i djurdjevdanu....
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  vita Pet Dec 10, 2010 8:58 pm

    Sve cu da radim samo me pustite vise sudova i tuzbi , zakoni su pravljeni da bi ih poslodavac krsio a sudije sudile kako im se kaze cheers cheers cheers
    sasa markovic
    sasa markovic


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 52

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  sasa markovic Pet Dec 10, 2010 10:45 pm

    Ako bude potrebe i to je jedna od mera.Ali...Mislim da je ishitreno odmah to uraditi.Kako ti rece,predstojeci period je neko nase vreme.Temperatura polako pada,tako da svaki oblik dogovora u tom periodu ima jaci znacaj.Ako se razgovorom ne postignu zeljeni efekti,onda naravno slede radikalniji potezi.
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Andreja Sub Dec 11, 2010 12:16 am

    Mi ako budemo cekali ovo ,ono ,temperaturu u padu ,razgovore ,tribine , nista necemo postici .
    Imamo vremena samo do proleca ,jer ce i obrenovacki sud odbiti sve presude SAMO PRITISAK i teska srca moram da priznam da je Ljuba u pravu lol! lol!
    sasa markovic
    sasa markovic


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 52

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  sasa markovic Sub Dec 11, 2010 12:51 am

    Andreja,pa ja i kazem da imamo malo vremena...nismo se razumeli.Ako se novo sudjenje,koje se preporucuje,bude brzo odvijalo kao i ovo za 26%,onda cemo do proleca zavrsiti veliki posao.Zato mislis da je Ljuba u pravu,a ja nisam?
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Mika Sub Dec 11, 2010 1:43 am

    Andreja ::Mi ako budemo cekali ovo ,ono ,temperaturu u padu ,razgovore ,tribine , nista necemo postici .
    Imamo vremena samo do proleca ,jer ce i obrenovacki sud odbiti sve presude SAMO PRITISAK i teska srca moram da priznam da je Ljuba u pravu lol! lol!
    Sto se tice price oko 26% Ljuba je dosada bio u pravu ali ne vidim logiku krivicnih prijava .Kom se sudu obratiti , po kom osnovu, odnosno ko ce suditi i presuditi protiv svojih odluka?Ako je to jedini nacin da se izadje pred medije ili privuce paznja javnosti (koja, bojim se, nece biti na nasoj strani)onda smo dotkli dno.Ne sporim da u ovoj ili bilo kojoj drugoj borbi za svoja prava treba koristiti sva sredstva koja su nam dostupna, ali ipak mislim da je dobro osmisljen, organizovan i naravno masovan protest u ovom trenutku svrsishodniji.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Sub Dec 11, 2010 9:33 am

    Mika ::
    Andreja ::Mi ako budemo cekali ovo ,ono ,temperaturu u padu ,razgovore ,tribine , nista necemo postici .
    Imamo vremena samo do proleca ,jer ce i obrenovacki sud odbiti sve presude SAMO PRITISAK i teska srca moram da priznam da je Ljuba u pravu lol! lol!
    Sto se tice price oko 26% Ljuba je dosada bio u pravu ali ne vidim logiku krivicnih prijava .Kom se sudu obratiti , po kom osnovu, odnosno ko ce suditi i presuditi protiv svojih odluka?Ako je to jedini nacin da se izadje pred medije ili privuce paznja javnosti (koja, bojim se, nece biti na nasoj strani)onda smo dotkli dno.Ne sporim da u ovoj ili bilo kojoj drugoj borbi za svoja prava treba koristiti sva sredstva koja su nam dostupna, ali ipak mislim da je dobro osmisljen, organizovan i naravno masovan protest u ovom trenutku svrsishodniji.
    logika krivicnih prijava je psiholoske prirode jer nema tog coveka koji se rastereceno oseca ako protiv njega postoji krivicna prijava koja jos ima mnogo elemenata licne prirode i koji su jos usput budi receno tacni...jos jedna mala informacija krivicna prijava se ne podnosi sudu vec tuzilastvu koje onda razmatra da li ima osnova za pokretanje istrage ....itd,sve je stvar pritiska
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Raško Sub Dec 11, 2010 6:20 pm

    Pritisak na poslodavca je sa padom temperature poceo da raste u prosloj nocnoj smeni (10/11. 12.). T76, dve vuce kasne. Ako tako nastavimo doci ce na kolenima da mole da popustimo.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Administrator Sub Dec 11, 2010 6:36 pm

    Ne smemo popustiti. Ubuduće treba organizovati da sa padom temerature rapidno raste broj vuča koji će kasniti. Popustiće oni kada sve vuče budu kasnile. Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Evil or Very Mad
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Raško Sub Dec 11, 2010 6:51 pm

    Moj plan je da ih zatrpamo ugljem. Na dobrom smo putu. Kada im samo glave budu virile iz "crnog zlata" na sve ce pristati.
    Ima da mole.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  ljubicic dragoslav Ned Dec 12, 2010 10:41 am

    sa oba predloga se slazem.Sale vidis kako prihvatim dobre i razumne predloge....ajde sad ti razradi ove predloge ,dobro isplaniraj korak po korak,razmotri sve situacije itd.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Administrator Ned Dec 12, 2010 7:51 pm

    Ti si poznat po tome da prihvataš "razumne" predloge.
    Moj dinamika realizacije plana:
    Najpre konsultovati čoveka od struke i nauke - recimo tvog šefa a za to ćeš ti da se postaraš, čuo sam da ste jako dobri.
    Može da nam izda nove naredbe i uvede pravila koja bi bila u cilju ralizacije našeg plana a koordinator svega bi bio recimo ti.
    Tražiti od gore navedenog da se izbaci proba kočnica, nepotrebna je a ionako samo usporava saobraćaj.
    Uvede se po jedan radnik( po mogućstvu iz održavanja) sa bičem koj bi stajao iznad kočijaša( mašinovodje) i pazio da brzina slučajno ne padne ispod 75 a ni da bude iznad 75 ( kuku mene da kršimo propise).
    Da se mašinovodjama zabrani da misle. To nije zdravo za njih, ima ko će da misli, oni su tu samo da "teraju". Da se uvede pravilo: ako je temperatura -1 jedna vuča da kasni, - 2 dve vuče ... -6 sve vuče kasne.
    Dispečari da se maksimalno nagradjuju ako ispunjavanju predočeni im plan a u suprotnom da budu kažnjeni time što neće biti nagradjeni.

    Neka mi niko ne zameri. Sve radimo " Za bolje sutra" Laughing Moramo malo i ovako affraid
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Raško Ned Dec 12, 2010 9:42 pm

    Administrator ::Ti si poznat po tome da prihvataš "razumne" predloge.
    Moj dinamika realizacije plana:
    Najpre konsultovati čoveka od struke i nauke - recimo tvog šefa a za to ćeš ti da se postaraš, čuo sam da ste jako dobri.
    Može da nam izda nove naredbe i uvede pravila koja bi bila u cilju ralizacije našeg plana a koordinator svega bi bio recimo ti.
    Tražiti od gore navedenog da se izbaci proba kočnica, nepotrebna je a ionako samo usporava saobraćaj.
    Uvede se po jedan radnik( po mogućstvu iz održavanja) sa bičem koj bi stajao iznad kočijaša( mašinovodje) i pazio da brzina slučajno ne padne ispod 75 a ni da bude iznad 75 ( kuku mene da kršimo propise).
    Da se mašinovodjama zabrani da misle. To nije zdravo za njih, ima ko će da misli, oni su tu samo da "teraju". Da se uvede pravilo: ako je temperatura -1 jedna vuča da kasni, - 2 dve vuče ... -6 sve vuče kasne.
    Dispečari da se maksimalno nagradjuju ako ispunjavanju predočeni im plan a u suprotnom da budu kažnjeni time što neće biti nagradjeni.

    Neka mi niko ne zameri. Sve radimo " Za bolje sutra" Laughing Moramo malo i ovako affraid

    Ja bih malo dopunio admina. Zaboravio je na prekovremene sate nacinjene prilikom kasnjenja. To je vrlo bitno.
    "Najrazumnije" bi bilo da kasnjenje manje od 2 sata treba u potpunosti zanemariti. Tek kada se udje u treci sat produzenog rada masinovodja ima pravo na 1/2 prekovremenog sata. Na taj nacin bi se sprecila pojava da neke kolege na kraju meseca napabirce i po dva prekovremena sata i na taj nacin smanje resurse pojedinim delovima nase firme koji bez prekovremenih sati i ne mogu da funkcionisu.
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Andreja Ned Dec 12, 2010 10:42 pm

    I jos nesto ne mora voz uvek da ide unapred vec moze da ide i u rikverc .Na primer u Brgulama moze da udje na drugi,pa u rikverc sve po naredjenju dispecara na prugu da uzme sto veci zalet pa sto pre za Vreoce cheers
    kefo
    kefo


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 12.12.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Ушће

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  kefo Uto Dec 21, 2010 1:18 pm

    ljubicic dragoslav :: imam sastavljenu krivicnu prijavu protiv:PD TE"Nikola Tesla",kao pravnog lica i dipl.ing.Petra Knezevica,dipl.ing.Djordji Biljanoskog,dipl. ing.Mihaila Nikolica,dipl.ing.Zorana Stojanovica,dipl. ing.Vladana Petkovica i dipl.pravnika Zlatka Jovanovica,kao fizickih lica,odgovornih u preduzecu za sprovodjenje zakona.Prijava se odnosi na krsenje zakona o radu i zakona o mobingu,kao i krsenje ustava Rep.Srbije.Moja ideja je da posle izbora izabrani sindikalni predstavnici u podruznicu ZT-vuca i saobracaj,istu potpisu a istu ponude na potpis i podruznicama proizvodnja A i B,kao i podruznici PTP ZNR.Krsenje se odnosi na cl.108,kao i na clanove koji se ticu vodjenja evidencija,stavljanja radnika u neravnoprava polozaj....itd,a ideja je da se po podnosenju krivicne prijave ,napokon organizuje konferencija za stampu u "MEDIA"centru,sa iznosenjem svih podataka kao i eventualna najava strajka.....hajde hocu da cujem misljenja
    Љубо надам се да ће овај предлог синдикат прихватити, приметио сам да међу поменутим тужбама нема тужбе против генералног директора ТЕНТ-а у тренутку ступања закона о раду на снагу, а сви проблеми су проистекли из тога што закон није применио. И друго кад смо код тужби ја би волео када би синдикат уз стручну помоћ адвоката покренуо тужбе против судија који су радили на тужбама за 26%. Да мало појасним: пошто у досадашњој судској пракси то није било могуће, а недавно је високи савет судства омогућио тако нешто због одуговлачења у споровима и злоупотреба судија. Па ће судије у будуће одговарати како дисциплински тако и кривично. О томе су писале и Вечерње новости од 10.12.2010. Поздрав...
    avatar
    DEJAN PJEVAC


    Broj poruka : 35
    Datum upisa : 18.11.2010

    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  DEJAN PJEVAC Uto Dec 21, 2010 3:18 pm

    Ljubo sve sto si napisao potpuno si u pravu.Ja mislim da mnogo stvari treba da sredimo u svome dvoristu zato sto su pojedinci privatizovali zt.

    Sponsored content


    krivicna prijava Empty Re: krivicna prijava

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 8:17 am