SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty

4 posters

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    avatar
    gsipetic


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 57
    Lokacija : viraga naselje moje na kredit

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  gsipetic Pet Dec 10, 2010 6:17 pm

    Evo i ja da se oglasim da nebude da se krijem, sto nisam ni imao tu nameru.
    Jasam Goran Sipetic trenutno vede predsednik najace podruznice u TENT-u"Vuca i saobracaj" do izbora novog predsednika sto mu zelim puno srece i snage da ostvari sa podruznicom ono sto mi nismo. Sto se tice tribine dobro zamisljeno i za pohvalu Ljubo, ali lose odradjeno. Na tribini je hvalilo još 620 zaposlenih koji su zainteresovani za tužbu i ostvarivanje nasih ciljeva(jednom si mi rekao da te neko pita za sudjenje i 26% ti ga pitaj sta si uradio da bi to ostvario) Ta ti je bila na mestu to se i desilo na tribinu nisu došli.
    Ali ovo sinoc moramo sto pre zaboraviti nije bas toliko strasno ali mi mozemo i bolje da se organizujemo. Nas novoizabrani predsednik treba da stane na celo parade i da pozove pojedinacno sve zaposlene koji su zainteresovani za ostvarivanje prava za 26% i nadoknadu stete. Da se okupimo nas 800 i da krenemo u ostvarivanje nasih prava.Za dalje kad se okupimo i nemojte zameriti ja samo zelim jaku podruznicu "Vuce i saobracaja"
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  Administrator Pet Dec 10, 2010 7:07 pm

    Pozdrav za tebe Šipe, dobro ti nama došao i dobro se oglasio.
    Ubuduće, sve u vezi sa odredjenom temom pišeš u toj temi.OK?
    Imaš u Tehnička podrška šta se kako radi.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  Bursac Pon Dec 13, 2010 1:16 pm

    Nazalost nisam sklon kurtuaziji kao Sale, niti sam vaspitavan da postujem starije samo zbog njihovih godina, a posle svih tvojih akcija ne mogu jednostavno da ignorisem tvoje prisustvo kao sto to rade ostali na forumu.

    Prva stvar je samo tvoje pojavljivanje ovde i komentarisanje tribine a da pre toga nisi odgovorio na postove vezane za kradju glasova na proslim izborima. Kradju koja je odradjena u tvoje ime i za tebe, bar kako kruze price. Inace te price se zasnivaju na pricama svedoka koji iz meni nejasnih razloga to ne zele i javno da kazu/napisu.

    Druga stvar su SMS poruke koje idu sa tvog telefona i u kojima se pominje cascavanje jagnjetinom ako prodjes na izborima to jest ako osoba koja dobije SMS ti da glas. Iskreno vredja me i pomisao da pokusavas ikoga da podmitis sa pola kile mesa, dok sa druge strane vremena jesu teska a plata je mala.

    Treca stvar je tvoj izvestaj o radu koji cu prokomentarisati malo.
    gsipetic ::
    Poštovane kolege
    Ovom prilikom Vam podnosim izveštaj o radu. Čast mi je bila to što sam bio predsednik podružnice ŽT „Vuča i saobraćaj" i zamenik predsednika Glavnog odbora Sindikata TENT. Za 40 godina ni jedan manevrista nije imao tu čast.

    Po dolasku u Sindikat sačekala me je podela na dve koalicije:
    1.Zoran Blažić...............................1.Nebojša Cvetković
    2.Goran Šipetić.............................2.Slaviša Kopitić
    3.Mile Šašić (izdao)..................... 3.Vladimir Kuzmanović
    4.Duško Šipetić (izdao)............... 4.Ljubinko Vasiljević

    Interesi su bili suprotstavljeni, a od koalicije smo ostali Zoran Blažić i ja. Odgovorno tvrdim da nisam izneverio interese podružnice iako su pritisci bili veliki. lzborio sam se za mesto koje pripada podružnici za zamenika predsednika Glavnog odbora. Dolaskom u Sindikat sačekalo me je 6+2 milona manjka i u kasi,700.000,00 hiljada duga prema advokatu i raskinut ugovor o zastupanju za 26%.
    Odmah je potpisan novi ugovor sa advokatom gde se plaćalo po izlasku na suđenje i izmiren je dug.
    Nije bas pohvalno voditi izgubljene bitke. Sa ove vremenske instance zar ne mislis da si nam potrosio dve godine uludo? Zar nije bilo bolje i postenije skupiti raju, reci im u cemu je problem i dati ostavku na sve funkcije u sindikatu zbog nemogucnosti da ista uradis.

    gsipetic ::U 2010. god. obnovljene su tužbe da ne bi došlo do zastarevanja postupka.
    Nastavljena su suđenja, za Ćurčina je podnet prigovor za kasacioni sud gde će se uporediti tužbe iz Novog Sada sa apelacionog suda i Beogradskog.
    Zasto sindikat nije pratio sudjenja? Zasto se kasnilo sa novim tuzbama pa samim tim i do zastarenja odredjenog perioda za koji se ne moze tuziti?
    gsipetic ::Smanjeno je bahato ponašanje u Sindikatu, prestala je praksa nenamenskog trošenja para, pa sad ima u kasi blizu 14 miliona dinara. Dok sam obavljao dužnost podpresdenika GO potpisan je Kolektivni ugovor, daleko bolji od prethodnog:
    1.Poslodavac ne može donositi odluke bez saglasnosti Sindikata
    2.Dobijeno je više dana godišnjeg odmora
    3.Za rođenje deteta dobija se jedna prosečna zarada
    4.Pravo na uvećanje zarade za smenski rad 5%
    5.Jubilarne nagrade, isplata u bruto iznosu.
    Koliko vidim ovo nisi pisao kao tvoja dostignuca u sindikatu, sto me dovodi do zakljucka da si bio prisutan ali nisi uticao na sled dogadjaja. Necu ovo komentarisati bas iz razloga koje sam naveo.

    gsipetic ::Na rekreaciju i na rehabilitaciju iz podružnice nije išao samo ko to nije hteo. Omogućio sam da na Kipar ide kolega iako je to bilo predviđeno da ja idem. Kada su se nabavljali aparati za vodu prvo je naša podružnica dobila, pa onda ostali.
    Ovo i ne zahteva komentar, mada je i nebitno iz aspekta egzistencije. Ako mi je plata zbog rasta evra manja za 25% nego u 2008 godini zar mislis da je ikome bitna rekreacija, rehabilitacija ili aparati za vodu.

    gsipetic ::Obezbedio sam najpovoljnije stambene kredite sa kamatom od 2,5%, gde je preko 40% zaposlenih rešilo svoje stambeno pitanje.
    O kojoj banci je rec? Ako pricas o Alpha banci moram da te demantujem. Alpha banka ima paket Alpha Plata koji utice na smanjenje kamate za stambene kredite i jos brdo sitnijih stvari. Ugovor sa bankom, ako sam dobro shvatio podpisuje firma sto znaci da si mogao samo da iniciras podpisivanje tog ugovora. Ono sto je najbitnije, kamata nije 2.5%. Kamata na stambene kredite u Alpha banci je zasnovana na tromesecnom euriboru plus kamata banke manje svi popusti koje ostvarujes u banci. U mom slucaju to je 4.04% sto je mnogo vise od 2.5%. Zadnjih mesec dana nisam svracao u banku tako da ako je doslo do smanjenja kamate u zadnjih mesec dana ja ti se izvinjavam jer nisam o tome obavesten.

    gsipetic ::Za dva zadnja meseca sam obezbedio za poružnicu 120.000.00 dinara:
    a. 50.000,00 dinara za proslavu ŽT-a
    b. 30.000,00 dinara za stručnu eskurziju gde je i vraćeno 13.570,00din
    c. 30.000,00 dinara za proslavu 15 godina rada naših kolega u TEK-u.
    Zar sindikat nije i ranije sufinansirao ovakve hepeninge? Nikad nisam bio ni na jednoj proslavi kao ni na ekskurziji pa ne znam kako to funkcionise. Ako sindikat to normalno ne sufinansira onda ti svaka cast. Tesko je u danasnje vreme nekom izvuci pare iz dzepa Smile

    gsipetic :: Do sada sam poslao bezbroj dopisa predsedniku države, premijeru, ministru energetike, ministru pravosuđa, direktoru EPS-a u kojima sam tražio pravo za smenski rad i poštovanje zakona, što se može proveriti u arhivi u Sindikatu.
    Veoma nadmeno i bahato receno. Zar ne mislis da mi nismo ovde zbog tebe nego da si ti bio u sindikatu zbog nas? Zar ne mislis da si trebao da nas obavestavas bar na nedeljnoj bazi o tome sta se radi a ne ovako da kazes da koga sta interesuje ima u arhivi.

    gsipetic ::Vreme će pokazati šta sam uradio.
    Ukoliko mi ukažete poverenje da budem član podružnice, i deo tima radiću na ostvarenju sledećih ciljeva:
    1.Dobijanje tužbe za 26% za 6 meseci ili podneti ostavku
    2.Primenu zakona i člana 108. stav 2. da to primenjuju u narednoj godini
    3.Povećanje vrednosti radnog časa za januar na 140 za prvi kvartal
    4.Ogranak u 2011. god.
    Nemojte dozvoliti da nam se smeju ostale podružnice, izaberite jak tim, kao što smo to uvek bili, složni i najjači.
    14. i 15. decembra izađite na izbore i glasajte po Vašoj savesti.
    Goran Šipetić br. 5 na glasačkom listiću
    Kako mislis da dobijes 26% za 6 meseci ako to nisi uspeo za dve godine? Jel ti mozda znas nesto sto mi smrtnice neznamo a sto treba da se desi u narednih 6 meseci.
    Nazalost nismo jaki, samim tim sto nismo slozni. Da smo slozni nikom ne bi bilo bitno da li je u sindikatu masinovodja, manevrista, pregledac ili dispecer to jest otpravnik. Nadam se da cemo jednog dana shvatiti da smo u istim govnima i da je nebitno ko je iz koje grupacije jer smo svi zajedno u ZT-u. E tada cemo biti jaki, i tada ce se birati ljudi koji mogu da nesto urade a ne po kljucu iz svake grupacije procentualna zastupljenost.

    Ovakav papir je zahtevao i tvoj podpis. Bez podpisa to je dokaz koliko postujes clanstvo od kojeg trazis da te ponovo bira.

    Jos jednom se izvinjavam na ovako dugackom postu. Takodje se izvinjavam Sipe ako sam te icim uvredio u ovom postu jer mi to nikako nije bila namera.
    Kad malo bolje razmislim za dve godine koliko si u sindikatu ja nisam imao prilike da te upoznam a sad citam i komentarisem tvoje izvestaje o radu. Ranije sam upoznavao moje sindikalne predstavnike u onih par dana pred novu godinu, jer su nam delili paketice licno.
    Tebe nisam uspeo ni tako da upoznam Sad

    Aj na kraju srecno ti bilo na izborima, neka najbolji bobede Smile
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  Daci Pon Dec 13, 2010 1:59 pm

    Auuu brate al' si ga ti opleo. Pa ti mora da ne volis jagnjetinu? Laughing Nego, svidja mi se ona sindikalna racunica: 50.000+30.000+30.000=120.000. Mora da imaju neki digitron koji automatski zaracunava proviziju !!! Laughing
    avatar
    gsipetic


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 57
    Lokacija : viraga naselje moje na kredit

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  gsipetic Uto Dec 14, 2010 7:32 pm

    Čast mi je bila što sam bio predsednik jake podružnice, to je velika obaveza to nemože da se plati vaše želje a da k....m nemrdnute nego sve mora neko drugi da odradi , a vi samo da imate o čemu da pričate zato što vas ništa nekošta i nigde da se pojavite da učestvujete u radu.Kažete da nisam ništa radio šta ste očekivali da ja budem dobošar a da ostali u podružnici vam pričaju ono što vam odgovara(ja nelažem) i neželim da vam pričam bajke.A to što sam rekao za 6 meseci presuda,toje tačno koliko da vse boli toje tačno samo nemojte zaboravizi tu je i moj interes za 26% nisam operisan od para neka Daci,Bursać komentarišu kako hoće, samo ih pitam Šta su oni uradili u Sindikatu .
    Bursać voleobi da se nađemo da ti pokažen neke papire da nelupaš bezveze cenim to št si ti iz Beograda izvini neželim da te vređam.
    Što se tče izdajnika koalicije mogu da mi p....e istinaje i ako me je brat izdao ali on nema sad izbore što ga čuva tata M.
    Za sve ste mogli da pitate što vas zanima žaomije ako je to bilo ispod vašeg nivoa.
    Ljubo sramota je jednog demokrate da želi uspeh samo sabi ja mene nbih dirao ,i nbih pričao šta si ti uradio za vreme tvog mndata dok ji Zoran bio živ i dok si imao poršku stranke.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  Bursac Čet Dec 16, 2010 3:52 am

    Hmm, ipak si odgovorio.
    Vidi, ko ti je dao moj broj mobilnog te je zajebao. Taj broj nije u mom vlasnistvu oko tri godine. Ustvari ne razumem sto si mi uopste slao poruku da neces odgovarati kad si nepuna dva sata posle poruke odgovorio na moj post. Takodje ne razumem sto si pokusavao da me zoves kad ti na poruku nije odgovoreno. Jel to neki vid zastrasivanja?
    Tuzno je kad covek svoje stavove ne moze javno da iznese nego mora sve da resava u cetri oka. to u mnogome govori o samom coveku koji iznosi stavove kao i o njegovim stavovima.

    Sad da se vratim na tvoj post. Pokusacu da odgovorim, koliko je u mojoj mogucnosti jer nisam bas najbolje shvatio sta si hteo da mi kazes.

    gsipetic ::Cast mi je bila što sam bio predsednik jake podružnice, to je velika obaveza to nemože da se plati vaše želje a da k....m nemrdnute nego sve mora neko drugi da odradi , a vi samo da imate o cemu da pricate zato što vas ništa nekošta i nigde da se pojavite da ucestvujete u radu.Kažete da nisam ništa radio šta ste ocekivali da ja budem dobošar a da ostali u podružnici vam pricaju ono što vam odgovara(ja nelažem) i neželim da vam pricam bajke.
    Vojska je ogledalo svog generala, zato ne upiri prstom u clanstvo nego ga stavi na celo i razmisli gde si pogresio. Psovke i jake reci nece dati jacinu tvojim nevidljivim argumentima, zato smiri strasti i razgovaraj kao covek koji ima preko 40 godina. A to koliko si radio nisam rekao ja, to si rekao ti u svom izvestaju o radu. Sam si rekao da nisi imao s kim da radis, a ako nisi imao sa kim nisi ni imao sta.
    gsipetic ::A to što sam rekao za 6 meseci presuda,toje tačno koliko da vse boli toje tačno samo nemojte zaboravizi tu je i moj interes za 26% nisam operisan od para neka Daci,Bursać komentarišu kako hoće, samo ih pitam Šta su oni uradili u Sindikatu .
    Jednostavno pitanje trazi jednostavan odgovor, a ne misticizam i prasinu u ocima. Znas li nesto sto mi neznamo da ce se desiti u narednih 6 meseci po pitanju 26% ili je to samo deo predizbornog folklora? U sindikatu nisam uradio nista, cak i kad mi je trebala pomoc nisam mogao da je sredim Smile Jednostavno nisam imao prilike da se oprobam u sindikalnim aktivnostima i verovatno necu nikad, jer znam koji su moji dometi kao sto znam da nisam adekvatan covek za taj posao.
    gsipetic ::Bursać voleobi da se nađemo da ti pokažen neke papire da nelupaš bezveze cenim to št si ti iz Beograda izvini neželim da te vređam.
    Ne znam sta bi trebalo da me uvredi? Ponosan sam na svoj grad, kao sto bi svako trebao da bude na svoj i ne vidim nista uvredljivo u tvojoj konstataciji da sam iz Beograda. Takodje ne vidim sta ti tu imas da cenis. Ili ako si mislio da cu se uvrediti zbog toga sto si rekao da ne lupam, jbg nemam razloga jer si to izjavio u nedostatku argumenata. Voleo bi da vidim te tvoje papire, ali ovde na forumu jer posle svega oni se ticu svih nas verovatno.

    Kad se sve sabere i oduzme dzabe sam trosio vreme. Nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje.
    Do sada se rezultati izbora verovatno znaju, ali ako nije kasno pozelecu ti jos jednom srecu...

    Sponsored content


    Jaka podruznica "Vuce i saobracaja" Empty Re: Jaka podruznica "Vuce i saobracaja"

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 3:25 pm