SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty

+4
DEJAN PJEVAC
ljubicic dragoslav
Bursac
kefo
8 posters

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    kefo
    kefo


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 12.12.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Ушће

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  kefo Uto Dec 21, 2010 10:26 am

    Интересује ме зашто синдикат ТЕНТ-а, се не бави питањем радника ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у ако сви знамо да ти радници ТЕНТ коштају више од радника ТЕНТ-а за исто радно место. Зашто се једноставно сви ти радници не приме у ТЕНТ, кад већ имамо потребе за њима. На тај начин ТЕНТ би уштедео по мојој процени много већа срества него што је додатак за сменски рад, топли оброк, регрес па и радничке спортске игре (јер њих не би било никако популарно укинути).
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  Bursac Sre Dec 22, 2010 2:42 am

    kefo ::Интересује ме зашто синдикат ТЕНТ-а, се не бави питањем радника ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у ако сви знамо да ти радници ТЕНТ коштају више од радника ТЕНТ-а за исто радно место. Зашто се једноставно сви ти радници не приме у ТЕНТ, кад већ имамо потребе за њима. На тај начин ТЕНТ би уштедео по мојој процени много већа срества него што је додатак за сменски рад, топли оброк, регрес па и радничке спортске игре (јер њих не би било никако популарно укинути).
    Radio sam preko usluznih firmi oko 7 godina, i isto pitanje sam postavio tadasnjim sindikalcima (mojim kolegama btw). Posle oko mesec dana natezanja dobili su veoma jasan odgovor tipa, od kad je sindikat dobio pravo da se mesa u kadrovsku politiku firme.
    Nadam se da ovim necu srusiti nicije snove, niti zelim da obeshrabrim sindikat da se bori za nase kolege koji rade preko usluznih firmi. Naprotiv, moja je zelja da se taj vid diskriminacije i izrabljivanja zaposlenih eliminise zauvek.
    kefo
    kefo


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 12.12.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Ушће

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  kefo Sre Dec 22, 2010 12:12 pm

    Ја се надам да то неће бити ничије жеље него обавеза синдиката ТЕНТ-а, јер док год су ти радници у ТЕНТ-у (са сталним радним местом) и ТЕНТ-их плаћа преко посредника то мора да се тиче свих нас.Поздрав...
    Само да додам да ли неко мисли да ће синдикат ПРО-ТЕНТ-а можда да се заузме за ово питање?
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Dec 22, 2010 3:00 pm

    kefo ::Ја се надам да то неће бити ничије жеље него обавеза синдиката ТЕНТ-а, јер док год су ти радници у ТЕНТ-у (са сталним радним местом) и ТЕНТ-их плаћа преко посредника то мора да се тиче свих нас.Поздрав...
    Само да додам да ли неко мисли да ће синдикат ПРО-ТЕНТ-а можда да се заузме за ово питање?
    ja jedino mogu da obecam da cu insistirati da se ZT vrati na 6 izvrsilaca,a ne da jedini u TENT-u ostane na 5,5,samim tim bi se otvorio odredjeni broj mesta.....
    avatar
    DEJAN PJEVAC


    Broj poruka : 35
    Datum upisa : 18.11.2010

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  DEJAN PJEVAC Sre Dec 22, 2010 3:22 pm

    Drage kolege nije stvarno vazno dali neko radi preko Pere ili Mike nego to sto mu puca grbaca za tamo nekog lihvara koji uzima kajmak sa njegovih grbina.Uopste nije tacno da sindikat nema pravo da se mesa u kadriranje zato smo dosli do ambisa smo dozvolili poslodavcu da misli da mu je ovo dedovina. What a Face Twisted Evil Evil or Very Mad
    kefo
    kefo


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 12.12.2010
    Godina : 50
    Lokacija : Ушће

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  kefo Sre Dec 22, 2010 3:32 pm

    Ја Љубо незнам тачан број ПРО-ТЕНТ-ових радника, али мислим да би комплетирањем 6 смене били примљени сви у ТЕНТ, бар што се извршних служби ЖТ-а тиче. Јер нисам приметио да неко "глувари" по ЖТ-у. Поздрав..
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  BobanB Sre Dec 22, 2010 8:49 pm

    Kao i mn0gi, i sam sam bio radnik neke uslužne firme u TENT-u..nezahvalna situacija skr0z. Znam da mi je vrlo neprijatno, da u društvu zap0slenih u PRO-TENT-u , pričam na temu zarada, ili nekih finansijskih situacija. Gde su oni u cel0j t0j priči, kad mi počnem0 sa debat0m?! Samo kad se setim "Kečića, Budućn0sti, Metalic Klad0va" ne p0n0vilo se.
    Ćomi
    Ćomi


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 02.11.2010
    Lokacija : Obrenovac

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  Ćomi Pet Dec 24, 2010 12:11 am

    Evo kolege da se i ja malo ukljucim u razgovor,shodno temi...
    Ima dosta nas radnika pro škenta koji samo informativno obitavamo na forumu jer i sam naziv je Sindikat žt TENT-a,a nas u celoj prici ima samo u ŽT... LM

    ... i ja kao i dosta njih radim preko izvođacke firme. Sada preko Pro tenta a ranije Sloboda,Buducnost,Metallica,termoelektro ... i mogu da vam kazem da mi je muka od svega toga a mogu da ucinim NIŠTA povodom toga!

    Kazu "pa cuti, joj kakve su bile plate sad jos imate i dobre" oko 45-50 000 ponekad izadjem... a zasto da nemam 60-65?! Radim u firmu gde pri podizanju novog odela moras da doneses da razduzis staro???!!! Kasnjenja plate ili proslogodisnje isplate iz 3 dela ...
    Ljubičiću,pokusao sam da mi Bursać objasni na brzinu sta znaci to 5.5 ili 6 smena.. nismo imali vremena pa ako bi bio ljubazan
    Surprised
    Svakih nedelju dana se prica te o sistematizaciji,DOO itd. sve u svemu o primanje nas iz pro tenta ALI zakljucak je da niko ne zna nista! Ubuduce bi zamolio kolege da ne sire dezinformacije,hvala... Ko o cemu a baba o uštipcima! Koji su kriterijumi kod preuzimanja? Uspeh u skoli i na testovima,hahaha ... ponekad se zapitam da li su '90te prosle?! Nesto najljigavije je po stranackoj pripadnosti! Ne lupam,to postoji i tako jeste, izmedju ostalog! Kao u Slobino vreme!
    Neko je pitao da li sindikat moze da se zauzme po pitanju nas koji radimo u ŽT-u. Odgovor je da MOZE,al u zemlji medenjaka... Sutra dobijamo neku povisicu,tako kazu,na osnovicu...smesno
    Onako ofrlje radnika pro t. na zeleznici ima oko 25-30 (bez manevrista jer te ljude slabo poznajem pa ne bi da lupam),znaci,masinovodje,pregledaci,otpavnici,,, ok,pripravnicki pa recimo jos godinu dana,kao ali evo mojoj generaciji se blizi četvrta god. Jos jedna stvar sto kao radnik P.tenta "ne smes" da iskazes nezadovoljstvo u vezi bilo cega! Kao,hmmm,dobices otkaz...cisto sumnjam ali nestabilnost i strah postoje
    Mogao bi ja ovako do sutra ali dosta za sada...
    Jos jedna stvar i mislim da govorim u ime svih mojih kolega iz pro tenta a da me kolege iz firme zvane tent ne shvate pogresno... Kao sto me neko pita skoro "A zasto mislis da bi iko iz tenta postavio dupe u procep za nas iz P. tenta? Sta oni imaju od toga? Imaju oni i svoje stvari da resavaju koje se ticu njih samih" Zagolicalo me to pitanje ali kao nagovori samog sebe,LJUDSKI JE,nadam se!
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 24, 2010 12:46 am

    Ćomi mf ::Evo kolege da se i ja malo ukljucim u razgovor,shodno temi...
    Ima dosta nas radnika pro škenta koji samo informativno obitavamo na forumu jer i sam naziv je Sindikat žt TENT-a,a nas u celoj prici ima samo u ŽT... LM

    ... i ja kao i dosta njih radim preko izvođacke firme. Sada preko Pro tenta a ranije Sloboda,Buducnost,Metallica,termoelektro ... i mogu da vam kazem da mi je muka od svega toga a mogu da ucinim NIŠTA povodom toga!

    Kazu "pa cuti, joj kakve su bile plate sad jos imate i dobre" oko 45-50 000 ponekad izadjem... a zasto da nemam 60-65?! Radim u firmu gde pri podizanju novog odela moras da doneses da razduzis staro???!!! Kasnjenja plate ili proslogodisnje isplate iz 3 dela ...
    Ljubičiću,pokusao sam da mi Bursać objasni na brzinu sta znaci to 5.5 ili 6 smena.. nismo imali vremena pa ako bi bio ljubazan
    Surprised
    Svakih nedelju dana se prica te o sistematizaciji,DOO itd. sve u svemu o primanje nas iz pro tenta ALI zakljucak je da niko ne zna nista! Ubuduce bi zamolio kolege da ne sire dezinformacije,hvala... Ko o cemu a baba o uštipcima! Koji su kriterijumi kod preuzimanja? Uspeh u skoli i na testovima,hahaha ... ponekad se zapitam da li su '90te prosle?! Nesto najljigavije je po stranackoj pripadnosti! Ne lupam,to postoji i tako jeste, izmedju ostalog! Kao u Slobino vreme!
    Neko je pitao da li sindikat moze da se zauzme po pitanju nas koji radimo u ŽT-u. Odgovor je da MOZE,al u zemlji medenjaka... Sutra dobijamo neku povisicu,tako kazu,na osnovicu...smesno
    Onako ofrlje radnika pro t. na zeleznici ima oko 25-30 (bez manevrista jer te ljude slabo poznajem pa ne bi da lupam),znaci,masinovodje,pregledaci,otpavnici,,, ok,pripravnicki pa recimo jos godinu dana,kao ali evo mojoj generaciji se blizi četvrta god. Jos jedna stvar sto kao radnik P.tenta "ne smes" da iskazes nezadovoljstvo u vezi bilo cega! Kao,hmmm,dobices otkaz...cisto sumnjam ali nestabilnost i strah postoje
    Mogao bi ja ovako do sutra ali dosta za sada...
    Jos jedna stvar i mislim da govorim u ime svih mojih kolega iz pro tenta a da me kolege iz firme zvane tent ne shvate pogresno... Kao sto me neko pita skoro "A zasto mislis da bi iko iz tenta postavio dupe u procep za nas iz P. tenta? Sta oni imaju od toga? Imaju oni i svoje stvari da resavaju koje se ticu njih samih" Zagolicalo me to pitanje ali kao nagovori samog sebe,LJUDSKI JE,nadam se!
    ukratko na primeru radnog mesta OV-TK DISPECER u 5,5 smena potreban broj izvrsilaca je 11 i toliko ljudi i ima resenje,u 6 smena potreban broj izvrsilaca je 12 i toliko ljudi bi trebalo da ima resenje,kod otpravnika vozova je sledeca situacija u sistemu 5,5 potrebno je 44 a u sistemu 6 potrebno je 48,kod masinovodja recimo u sistemu 5,5 (ovo je sad proizvoljna cifra)170 a u sistemu 6 185...itd znaci povecava se broj izvrsilaca a samim tim i odredjeni broj kolega iz pro-tent-a ima sansu da predje u tent....po danasnjim neformalnim info. u planu za sledecu god je prelazak nekih 40 izvrsilaca u zt tent
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  Daci Pet Dec 24, 2010 1:01 am

    Nisam hteo da sirim dezinformaciju i ulivam laznu nadu ali i ja sam danas cuo da ce sledece godine 50 radnika sa ZT-a biti primljeno u TENT. Slucajno sam se nasao na "jednom mestu" kad se pricalo o tome. E ako su oni lozili mene i ja lozim vas.
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  vita Pet Dec 24, 2010 12:30 pm

    Daci ::Nisam hteo da sirim dezinformaciju i ulivam laznu nadu ali i ja sam danas cuo da ce sledece godine 50 radnika sa ZT-a biti primljeno u TENT. Slucajno sam se nasao na "jednom mestu" kad se pricalo o tome. E ako su oni lozili mene i ja lozim vas.
    Tu informaciju je je nama juče preneo direktor ,u planu je primanje 50 radnika PRO Tenta u Tent sto je od ukupnog broja planiranih 120 za ceo Tent.Sad od plana do realizacije dug je put ,ali sigurno je da niste zaboravljeni i da mislimo na vas.
    Sto se tiče šeste smene ,tražimo isti tretman kao i ostatak firme ,ako ostali rade u šest smena nema nikakvog opravdanja da se radnici kod nas stavljaju u neravnopravan položaj,ispada da svojim dodatnim radnim naporom štedimo novac firmi ,a onda gledamo kako ga drugi nemilice rasipaju. Rezultat ovakvog povećanog radnog angažovanja će se sigurno osetiti na pogoršanju zdravstvenog stanja i sve težem održavanju prve zdravstvene grupe velikog broja radnika koji se bliže penziji ,a ako pri tom dodamo i to da je dodatni otežavajući faktor to što će mnogi morati da rade i znatno duže od 40 godina radnog staža ,teško da će nako to moći da izdrži.
    Po sistematizaciji koja je važila do 2006 radno mesto mašinovođe je imalo 156 izvrsilaca a po sadašnjoj 144. Želim da naglasim da se zaista vodi računa o tome koliko ljudi odlazi u penziju ,i na vreme se primaju mlađi koji zauzimaju njihova mesta ,samo sto mi hoćemo da budemo ravnopravni sa ostalima znači šestu smenu ponovo vratiti i popuniti sa našim dečacima koji su trenutno u PRO Tentu
    Ćomi
    Ćomi


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 02.11.2010
    Lokacija : Obrenovac

    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  Ćomi Čet Jan 13, 2011 12:30 pm





    ""Sudski pozivi neprestano stizu
    para nigde nema, a cene se dizu
    treci vec mesec ja nemam za ratu
    do grla sam duzan cak i rodjenom bratu

    Ocu moju platu! (uz kamatu)...""

    aktuelna pesma za danas izgleda!

    Sponsored content


    Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у Empty Re: Радници ПРО-ТЕНТ-а на сталном раду у ТЕНТ-у

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 10:06 pm