SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Samo mirno i opušteno ! Empty

+5
Andreja
Nenad
Daci
makagrk
DespotovicM
9 posters

    Samo mirno i opušteno !

    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Samo mirno i opušteno !

    Počalji  DespotovicM Ned Jan 09, 2011 9:45 pm

    VEROVALI ILI NE,TEŠKO JE SUDITI !!!
    Poštovani,iskoristiću vašu dobru volju da se malo našalim,o čemu zapravo svako od nas govori kad dobije priliku? O sebi o svojim malim stvarima-biti ličan koliko god to dozvoljava "javno suđenje" sitni individualni snovi u borbi s vrednostima opšteg,javnog,dokazanog. Ukoliko već mogu da biram,snovi su mi, ipak draži.
    No,vratimo se realnosti. Dobro je kad je čovek realista. To znači da negativnu situaciju vidi kao negativnu što ga priprema da nešto preduzme,da se zapita šta će i kako će i da uradi ono što može.
    Jedan kolega predloži da promenim sliku,jedva sam našao ovu, mislim da me taman tako železničari i vide pa nek ostane tako.
    Povodom moje izjave u vezi 140.000,din mogu vas uputiti na sledeće,ako ste sačuvali izveštaj o god. zaradi iz 2009g. uporedite ga sa izveštajem za 2010g koji ćete dobiti u toku februara,lako je utvrditi kolika je razlika,moguće je da sam pogrešio za 5-7%.
    -otpis st. pozajmice -36 000,00din
    -zarada iz dobiti -36 000,00din
    -zimski uslovi -12 000,00din
    - 5% po sporazumu -24 000,00din
    -porez na zaradu 10%preko 40 000,00 -24 000,00din
    Evo i nekih podataka koji mogu biti od koristi,
    *prosečna neto zarada za 2010g u EPS-u =52 702,00din
    - PD TENT =63 781,00din
    - PD RB "Kolubara =55 439,00din
    - PD HE "Đerdap =62 983,00din
    - PD HE "Drinsko-Limske =58 460,00din
    - PD TE_KO "Kostolac =56 339,00din
    Napomena: do 2003g delili smo 3 i 4 mesto sa Kolubarom, 2007/8g sa Đerdapom 1 i 2, a od 2009g smo prvi u okviru sistema kakav je EPS. Kao PD treći smo u Srbiji, ispred nas su Banke i osiguravajuće kuće sa prosečnom zaradom od 78 000,00 (ukupno zaposlenih 17000)i duvanska industrija sa zaradom od 74 000,00 i 2900 zap.
    Prjektovana inflacija za ovu godinu je 11,5%,povećanje cene rada za naše PD je 13,3% uz mogućnost korekcije ukoliko se promene okolnosti i predpostavke na osnovu kojih je i utvrđena. Primer kako bi se kretao VRČ po kvatalima,
    I = 144,18
    II i III = 149,08
    IV = 152,80

    Od 01.01.2011.g.PD TENT radi sa 2525 zaposlenih,u toku godine treba da bude primljno 130 novih radnika.

    Sledeći put o nekim drugi temama. POZDRAV!

    Napoleon je osvojio pola Evrope,većinu bitaka je dobio bez borbe!?! ili "Videti nešto ne znači da u to što vidimo moramo odmah i da poverujemo"
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  makagrk Ned Jan 09, 2011 10:25 pm

    Gospodine Despotoviću, jel' to Vi govorite i pozivate se na onaj isti izveštaj iz 2009g. u kojem su stavka za prevoz prenaduvane, po kojoj bih ja sa glavne stanice u Obren. do B elektrane mogao da se vozim do Beograda i to taksijem . Ovo Vam nikako ne pije vodu. Toliko o validnosti i tačnosti tog izveštaja na osnovu kojeg ste vi rekli da smo primili 140.000 dinara. Ja ih nisam primio ! Ostali ste mi dužni moje pitanje u vezi 1/2h.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Daci Ned Jan 09, 2011 11:08 pm

    Posto se mi dobro poznajemo, izostaviću ono gospodine Despotoviću, vec samo zdravo Mićo i dobro nam ti dos'o.
    Pošto si lepo napisao da prosečna plata u PD TENT-u za 2010 iznosi 63.781 din, mogu samo da konstatujem sledece, a to je ujedno i moje pitanje: da li je moguce da jedan smenski radnik sa koeficijentom posla 2,93 i sa 31,5 god radnog staza ima platu (prosek zadnja tri meseca) za 7% vecu od prosecne plate u Gigantu?.
    Gde se istopila ona razlika u plati koju smo nekad imali iznad proseka?
    Gde je tu onaj Francuski sistem vrednovanja (+ 40%)?
    Kolike li tek plate imaju neki ako je prosek 63.781?
    I jos nesto. Moj dobar prijatelji i komsija, koji je ujedno i dobar majstor u odrzavanju ali sa ipak neznatno manjim koeficientom posla, primio je prosle godine sto i nesto hiljada vise od mene (godisnja zarada)!!!
    Nekako ne mogu da ostanem miran i opusten - ne znam zasto.
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Nenad Ned Jan 09, 2011 11:21 pm

    Pozdrav svima!!!!
    Samo mirno i opusteno ???
    "Poštovani,iskoristiću vašu dobru volju da se malo našalim,o čemu zapravo
    svako od nas govori kad dobije priliku? O sebi o svojim malim
    stvarima-biti ličan koliko god to dozvoljava "javno suđenje" sitni
    individualni snovi u borbi s vrednostima opšteg,javnog,dokazanog.
    Ukoliko već mogu da biram,snovi su mi, ipak draži.
    No,vratimo se realnosti."
    Posto se ti (pardon,evo odma se ispravljam) predsednice DESPOTOVICU teshko budis iz snova,(ljuskaju te pojedini tvoji pulencici,vec dobar niz godina) jer ti nikako ne odgovara da su SMENCI ili smesnko osoblje ni u sali a kamoli u snovima bolje placeni ili nedaj boze bolje favorizovani (kotirani) u PD TENTu !!!
    Zamolio bih te da se NE-SALIS i ne koristis dobru volju mojih kolega,(CINIK) jer si je odavno iskoristio za svoje potrebe i ciljeve !!!
    "Jedan kolega predloži da promenim sliku,jedva sam našao ovu, mislim da me taman tako železničari i vide pa nek ostane tako."
    Sta si ovim hteo reci ...? Nama manekeni (da budu presednici Sindikata PD Tent-a) ne trebaju, a kako te vide moje kolege i ja licno sa njima... isuvise lepo izgledas na slici !!! Sto ne pogledas sliku mog kolege koji je umalo NE-NASTRADAO-o gledajuci voz u stanici Obrenovac i ostalih kolega koji su ostavili zdravlje radeci u TURNUSIMA ili radeci u organizovanom skracenom radnom vremenu!!!
    Tvoje frljanje sa povecanjima i procentima nam je svima preko glave(pogotovo od strajka u BRGULAMA), da neko sve to sabere nebi smo znali sta bi smo sa tolikim parama!!!
    Presednice Despotovicu posto prvi put komentarisem na forumu inace ga pomno pratim kao sve moje kolege,i da nebih smarao puno za prvi put i davao TEBI veliki publicitet i znacaja na njemu jer ti je toliko bitan i samim tim (tvojim komentarima) pokusao vratiti kontrolu (poluge vlasti ) za koju mislim da polako ali sigurno gubis !!!
    Pozdrav svima!!!
    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty 26%

    Počalji  DespotovicM Pon Jan 10, 2011 12:00 am

    U sistemu EPS-a ima 11 privrednih društava(29800) i 3 JP sa Kosova ukupan broj zaposlenih je 35000 od toga u režimu smene radi 10200. Tačan broj podnetih tužbi nije utvrđen, ali se zna koliko je njih do sada dobilo spor tj.naknadu štete zaključno sa 02.12.2010g. =281 radnik, u visini do 650 000,00din. Bez obzira na presude ni u jednom PD nije počela primena zakona. U sedam PD,pet ED i dve HE putem pravilnika uvedeno je pravo na smenski dodatak na štetu tih istih radnika,nisu dobili uvećanje koeficijenta a ni posebno.(izvršeno prevrednovanje u postjećem okviru)
    Poslednji pregovori vođeni po tom pitanju održani su 02.12.2010g u Vladi RS kod predsednika vlade,učesnici su: preg.tim Sindikata EPS-a,ministri Škundrić i LJajić i direktor EPS-a Marković. Ishod tih pregovora je da smo svi ostali na istim pozicijama, s tim da su predstavnici vlade zatražili od direktora EPS-a da to pitanje reši u okviru postojećih sredstava sa kojima EPS raspolaže i da će mu zato izdati nalog.(protiv su bili samo predstavnik Kostolca i TENT-a)
    U ostalim preduzćima kao što su:NIS,Petrohemija,Jat,Železnice Srbije,Toplane i mnoga druga koliko je meni poznato nije počela primena. Po ovom pitanju upućujem vas na čl.33 našeg KU
    neka ga neko "neutralan još jednom protumači,po mom mišljenju jedino se preko njega štite prava i interesi radnika od bilo kakvih jednostranih promena iz ove oblasti.
    POZ MD
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  makagrk Pon Jan 10, 2011 12:15 am

    Gospodine Despotoviću , pošto Vaš gore navedeni tekst neprimereno vređa našu smensku inteligenciju i pamet, i to ako vozimo blokove i vozove ne znači da smo glupi jer isti taj tekst pokušavate da proturite kao probni balon da procenite našu pamet. NO AJMO REDOM:
    - Otpis pozajmice je SVIMA izvršen, kako 8-časovcima tako i 12-časovnicima, tj,. i Vama.
    - 5% po sporazumu su sredstva za stimulaciju koju smenski radnici NISU primili u toku 2010 g., dok ste vi primili u maju, u novembru i u decembru 2010g, tako da veličina vrednosti tih stimulacija prelazi i preko 5%.
    -porez od 10 % na zaradu od preko 40.000,00 je važio i za vas a ne samo za smenske radnike.
    -Ko je uticao na prosek prihoda radnika u PD"TENT"-u,tj. na tih 63.000 din.? Nije valjda samo smensko osoblje?Neće more biti!Ima tu i vansmenskog osoblja, npr. povratnici iz PRO TENTA-a(ušli su u prosek)Pa šta je sa prekoplanskim satima( da li bi i tu valjalo primeniti ovo vaše 3-2-1?)Pa to je bila drskost i pomisliti na to ...
    - Što se tiče "Đerdapa" njihov prosek možda izgleda da je velik u njihovom okruženju, al' nisu oni krivi što se godinama nije pazilo na ravnomeran razvoj sredina u Srbiji.
    - "Kolubara" neka prvo odluči da li je 15.000 radnika realno, pa neka možda u tom problemu vide rešenje svog stanja.Verujem da su i tamo sva smenska radna mesta opravdana i da za njima postoji potreba .
    - Koliko je zasluga vas sindikalaca što je VRČ veći? Nema tu zasluge, to je omogućio MMF i bez vas i jednog.
    - Pošto poredite I. kvartal 2010 u odnosu na I.kvartal 2011, pa naša zarada tek može biti veća. A to se odnosi i na ostale kvartale u godini.
    Važno je da se nama zarade ne umanjuju zbog "inflacije", tj. kako je mi zovemo PREKOPLANSKI PREKOVREMENI SATI. Shvatite već jednom da Zakon mora da se poštuje.Radi li vam kompas?!
    - Pošto je broj radnika smanjen u PD"TENT"-u od prošle godine sa oko 2660 na oko2525 šta će biti sa njihovom koeficijentima.? Kako ćemo ih podeliti,a?
    - Gospodine Despotoviću , usudili ste se da nam držite i čas istorije, uzimate za primer Napolena, čoveka koji je prekinuo naše oslobođenje od Turaka 1812 g.tako sto je napao mučki rusku carsku vojsku i skrivio milione ljudskih žrtava, pa tako i srpskih. Izgleda da niste čuli kako je prošao kod Vaterloa. Onda se raspitajte e-mail kod nekog potomka Vojvode od Velingtona. S' poštovanjem !!
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Andreja Pon Jan 10, 2011 12:35 am

    VEROVALI ILI NE TEŠKO JE SUDITI!!!!!
    Da mi se sudimo i borimo već 5 god. protiv države i protiv tebe i tvojih procena VRČ ,mali NAPOLEONE ( možeš samo tvojim poltronima to da budeš meni i mojim kolegama NIKAD)
    Najveća glupost je porediti izveštaj iz 2009 jer su fakture prevoza naduvane pa je moralo po radniku da se to podeli ,inače to je za organe gonjenja posao .
    - Porez na zaradu 10% nije vaša tekovina već je to vlada Srbije ukinula
    -koja zarada iz dobiti kad nam je plata iz meseca u mesec ista samo je različita kad je državni praznik
    -kažete da je prosečna zarada 63 781,00 u Tent-u ovo je moja plata kao što i Daci pita
    GDE JE RAZLIKA OD 40% IZMEDJU SMENE I OSMOČASOVACA
    Razlika je u prekovremenim satima koji su enormni ,
    Koliko radnika ide u penziju u 2011 god. i po dogovoru gde idu njihovi koeficijenti ( najmanje pola ostaje da bih se isplaćivali prekovremeni sati)

    Trebalo bih da promenite sliku kao što rekoh ranije, jer ja na primer vašu sliku sa foruma držim u novčaniku i svaki put kad zavučem ruku u novčanik da uzmem nešto para od onih 140 000,00 ja izvadim vašu sliku umesto novca jbg...
    Kako komentarišete to da u Kolubari stižu presude i isplaćuju se kao i u ostalim delovima Eps-a a u Tentu NE
    KO JE KRIV ZA TO ?????
    affraid affraid affraid affraid affraid affraid Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
    Koliko ima prekovremenih sati u novembru i u decembru na ŽT a koliko u ostalim delovima preduzeca ????????
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  makagrk Pon Jan 10, 2011 5:09 am

    Ovaj kolektivni ugovor od februara 2010, NE VERUJEM da ste napisali Vi, u članu 33 možda 1. i 2. stav a ovo dalje nije vaše delo sigurno, pa nam to lepo i recite. To se vidi po osmesima drugih prisutnih ljudi , a njih možete svi videti na slikama zvaničnog sajta sindikata TENT-a u trenutku potpisivanja istog(verovatno ćete ih izbrisati ujutro). Mogu li nešto da Vas zamolim, NEMOJTE VI više nikada da nas branite, nego ako Vam savest nalaže, uzmite Vaše rešenje radnog mesta koje ste ranije obavljali i nastavite da obavljate taj posao do penzije, i zdravo da je trošite 100 godina a nas ostavite i NE SMETAJTE dok tražimo naše POŠTENO zarađene (smenske) pare.Nije nista loše raditi častan majstorski posao, pa ja sam ga obavljao 10 godina, i odrastao sam na tom hlebu i školovan sam od majstorskih para i živ sam. U današnje vreme kad mi neko kaže da je neko dobar sindikalac, to mi daje takvu sliku i asocijaciju.....ne daj Bože. Demantujte nas i pokažite da ste častan čovek i zahvalite nam se na saradnji u sindikatu.
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  DEKI 357 Pon Jan 10, 2011 10:23 pm

    "POLAKO DRUGOVI, POLAKO "
    Čovek ( M. Despotović )se bar udostojio, da nam da bar neke odgovore. Ko kaže da oni moraju da budu tačni. I viste baš naivni.Nije on toliko kriv koliko smo mi sami za to krivi. Ima dosta ljudi u Elektrani koji ga podržavaju (8-časovci...)Za njih je on dosta odradio.Kad pročitam neke predhodne postove ispadne da je bolje da skinem grupu ( Ne daj Bože ) i radim kao 8-časovac i imam platu 62.000.
    SUPER
    gosp. Despotović se ponaša kao sposoban političar( i sam sam imao nekih "raspravki" sa njim)i nije on kriv što je sposoban da organizuje svoje ljude ( 8- časovce ) da rade samo u njihovu korist.A za nas u smeni ih baš briga.

    Krivi smo mi koji neznamo da tom problemu stanemo na put.

    Problem je u sledećem:Vreme prolazi, TENT> EPS se netransformiše, kada dođe Stranac i kaže da to tako neide dalje, i da 700-800 ljudi treba da ide napolje ( iz TENT-a) onda će biti kasno.Ko će u Srbiji da se pobuni za takve otkaze,
    NIKO, još će se i radovati našoj/ njihovoj nesreći.Kad ih kroz medije ocrne Menadžeri zaduženi za to.( u fazonu: Srbija nenapreduje jer neradnici imaju platu 56.000 i samo povećavaju cenu struje )Tada će 8- časovci videti u kakvim su problemima. I tada mi nepada napamet da se založim za njihova prava. I da štrajkujem.Ali onda će po njih sve biti kasno. Smena će i dalje raditi ( ako treba i povećanim tempom...) oni će dobiti " ŠUT KARTU " a kredite koji su uzeli, sami će vraćati.
    Zato moraju da nađu snage i pridruže se u bilo kojoj budućoj borbi za NAŠA radnička prava.
    OVAJ TEKST SAM NAPISAO NADAJUĆI SE DA ĆE GA OSIM MIĆE D. ( KOGA TO I NEINTERESUJE ,tako bar mislim)PROČITATI BAR JOŠ NEKO OD 8-ČASOVACA. I ZAPITATI SE DALI ĆE DOČEKATI PENZIJU U T.E.N.T. -u ILI ĆE NA BIRO SA 55 god. ŽIVOTA


    Poslednji izmenio DEKI 357 dana Uto Jan 11, 2011 10:01 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Raško Uto Jan 11, 2011 2:03 am

    Pošto u našu pobedu ne sumnjam pitam se samo koga ćemo prvo savladati, našeg sindikalnog predstavnika (predsednika) ili poslodavca? Predsednik mi se čini kao tvrdji orah.
    Ništa manje mi nije jasno ni ko je na čijoj strani u ovoj našoj neravnopravnoj borbi. Jedino mi je jasno da imam prosečnu zaradu u PD "TENT".
    Ah, da - samo mirno i opušteno.


    Poslednji izmenio Raško dana Uto Jan 11, 2011 3:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Uto Jan 11, 2011 3:21 am

    koliko se ja razumem u matematiku osoblje u smeni bi trebalo da ima nesto veci prosek od proseka fime ili mozda gresim
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Raško Uto Jan 11, 2011 3:40 am

    Misliš, osoblje u preraspodeli bi trebalo da ima nesto veci prosek od proseka fime. Da, u nekoj normalnoj firmi.
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Uto Jan 11, 2011 3:52 am

    Raško ::Misliš, osoblje u preraspodeli bi trebalo da ima nesto veci prosek od proseka fime. Da, u nekoj normalnoj firmi.

    izgleda da sam nesto propustio PRERASPODELA ako ovo isteraju nema nista od para
    Deki KM
    Deki KM


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 50

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Deki KM Uto Jan 11, 2011 10:08 pm

    Pozdrav svima samo jedna stvar ne mesajte osmo casovce iz odrzavanja Tenta i osmocasovce sa ZT-a, mi smo ispod proseka oko 10,000 dinara pa i moje pitanje je u smeru KO IMA TOLIKI PROSEK?
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  makagrk Čet Jan 13, 2011 4:42 am

    Ljudi, šta nam je sa Napoleončićem? I love you
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Čet Jan 13, 2011 5:30 am

    evo jos jedne zanimljivosti 2007 sam dobio nagradu za 10 godina staza bez beneficije u iznosu oko32.000 dinara to je tada bila jedna prosecna plata u TENTU
    ispravite me ako gresim moja tadasnja plata je bila izmedju 48 i 52.000 nisam siguran 100% znaci cirka oko 16-18.000 vise od elektraninog proseka a sada smo isti
    postoje samo 2 odgovora
    1. direktori i menadzeri x 10
    2. micini osmocasovci sto je mnogo verovatnije
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  makagrk Čet Jan 13, 2011 7:05 am

    Kolega, visine jubilarnih nagrada zavise da li se te godine dodeljuju u bruto ili neto iznosu, a OVO opet zavisi da li neko od menadžera ili poslušnih sindikalaca te godine prima jubilarnu nagradu, tj. zbog njih se u toj godini isplaćuje u bruto iznosu ! Nadam se da sam ti bar malo pomogao da otkloniš tu dilemu. Pirati su to brale moj i to sa Kariba pirat !
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Čet Jan 13, 2011 2:13 pm

    Nisi me razumeo nije problem bruto ili neto nego gde nam se istopila razlika koju smo imali 2007 u odnosu na ostale ako smo sad mi na proseku firme a pre 3 godine imali 50%vise
    u predhodnom postu sam naveo samo informativno tada jeste bilo neto. evo jednacine: 32000=48000 neto a danas izgleda ovako 63000=63000 znaci nama je plata za ove 3 godine porasla za 15.000 a svim drugima za 31.000
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Nenad Čet Jan 13, 2011 2:16 pm

    Kako gde se izgubila ...
    Ajd Bingo nisi od juce...
    Kako bi NAPOLEON vodio svoje ratove da mu budjet bude manji od naseg ???
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Čet Jan 13, 2011 2:34 pm

    pa sve je jasno ko dan reko da se malo racunam na olovku do sada sam sve racunao napamet i nije valjalo cim sam stavio na olovku fali 15.000 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Nenad Čet Jan 13, 2011 2:54 pm

    Bingo , fali malo vise od 15.000 ...
    Racunaj , inflaciju , topli obrok i ....26% Samo mirno i opušteno ! 808311
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Andreja Čet Jan 13, 2011 5:13 pm

    makagrk ::Ljudi, šta nam je sa Napoleončićem? I love you
    Pregovara za našu platu,bori se čovek u nekoj birtiji kako da izadje sa 26 % ,a da ne boli!!!!!!
    affraid affraid affraid affraid
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  bingo Čet Jan 13, 2011 6:44 pm

    Nenad ::Bingo , fali malo vise od 15.000 ...
    Racunaj , inflaciju , topli obrok i ....26% Samo mirno i opušteno ! 808311



    apsolutno ali to fali svima a 15.000 samo nama u smeni

    Sponsored content


    Samo mirno i opušteno ! Empty Re: Samo mirno i opušteno !

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 1:59 pm