SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


zastoj u radu sindikata Empty

4 posters

    zastoj u radu sindikata

    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    zastoj u radu sindikata Empty zastoj u radu sindikata

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Jan 11, 2011 7:59 pm

    postovane kolege evo zavrsise se izbori na zeleznici pre mesec dana,zavrsi se decembar mesec samim tim prodje i 2010 god. god u kojoj se strajkovalo i u kojoj je postignut nekakav sporazum sindikat-poslovodstvo,poce 2011 ,znaci dodjose novi finansijski i poslovni planovi a sindikat TENT-a ne odrza ni jedan sastanak svojih legalnih tela tj glavnog odbora,skupstine....da li to znaci da tece med i mleko,da nema problema,da nema potrebe da pitamo gazdu sta je predvideo u ovoj godini ,koliko cemo raditi i koliko planira da nas plati,koliko nas ide u penziju i koliko ce novih radnika primiti,sta je predvideo kao poboljsanje u oblasti zastite na radu,da li je izradio studije za nova postrojenja....
    moj osnovni utisak je da je gazda ipak sve ovo uradio ali da nasi profesionalci u sindikatu nisu svesni trenutka ili su zauzeti podelom paketica(obaveza poslovodstva),podelom poklona clanovima sindikata(bespotrebno trosenje para)ili organizacijom novih RSI.ZELIM DA CUJEM I VASA MISLJENJA moj utisak je da ipak imamo previse profesionalnih sindikalnih aktivista i da je na 1900 clanova sindikata dovoljno dva profesionalca i sekretar....
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    zastoj u radu sindikata Empty Re: zastoj u radu sindikata

    Počalji  Bursac Uto Jan 11, 2011 9:09 pm

    Generalno mene zbunjuje sva ta podela na sindikat PD TENT-a, TENT-a itd, kao i sam rad sindikata i broj placenih (neprofesionalnih) funkcija. Ono sto je ocigledno iz svih desavanja od izbora u ZT-u je da postoji opstrukcija u radu sindikata i to na stetu radnika smene. Stoga ne treba cekati da clanstvo pametuje i gata u cemu je problem, vec ako je opstrukcija u pitanju imenovati krivce i dati predloge kako da se prepreke premoste. Na kraju ako je jedina opcija da se smena sama bori i zastupa, onda nam ni sindikat kakav sad imamo ne treba. Verujem da su svi svesni cinjenice da borba radnika smene nije samo stvar radnika smene, i da vec sutra osmocasovcima mogu prava biti ugrozena tako da mi je neshvatljivo da neko opstrukcijama i obespravljivanjem jednog dela clanstva tezi usitnjavanju to jest cepanju sindikata.
    Manji broj placenih (neprofesionalnih) funkcija sem ustede nece nista novo doneti. Jedina nada je da svi shvate da smo u istim problemima, ili da cemo biti u istim problemima za jako kratko vreme i da posteno prionu na posao. Druga solucija je da smena bude svoj na svome i da se oformi sindikat smene, naravno ako je to izvodljivo i ako bi bio reprezentativan itd.
    Mislim da se vremena za gubljenje nema...
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    zastoj u radu sindikata Empty Re: zastoj u radu sindikata

    Počalji  BobanB Uto Jan 11, 2011 10:23 pm

    Zastoj? Kakav bre zastoj? Mi smo železničari, naučeni, vaspitani, profesionalno deformisani da se izborimo sa svakim problemom. Volja, snaga i znanje ne izostaju, kad na sve to dodamo iskustvo, rešenje je tu. Mi da iskoristimo ovo efikasno sredstvo informisanja, da vidimo šta nam je prvo činiti. Kao što već rekoh u jednoj temi, moje poverenje je u potpunosti usmereno našoj podružnici, tako da očekujem i prve konkretne korake i savete... Jer, ako mi počnemo da savetujemo (iziritirani) možda neće dati pravi rezultat. Između ostalog, železničari su uvek i nastupali kao tim, pa tako neka bude i sada. Niste sami, a zastoj ne sme da bude. cheers
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    zastoj u radu sindikata Empty Re: zastoj u radu sindikata

    Počalji  makagrk Uto Jan 11, 2011 11:06 pm

    Kolege, ajde da zatvorimo ovu priču sa raznim velmožama,despotima, dahijama, itd. Došlo je i sazrelo vreme da krenemo svojim PRIRODNIM putem i da krenemo u ostvarivanja naših prava kroz SMENSKI sindikat . Tako da više ne gubimo energiju sa drugima i za svaki problem krivimo druge. Ovo smo trebali da uradimo davno, al nikad pa ni sad nije kasno.Naši smenski sindikalni poverenici treba da urade ovo što pre, i neka što pre shvate, da će ovako bitni moćniji i da im ne treba neki san o što većem sindikatu koji deluje dezorjentisano i brate PUKLO(kao sto je Aleksandar Karađorđević sanjao Jugoslaviju i ostavio nam ovako breme i jad kojeg ne možemo da se rešimo 90 godina). Pa jel vidite da nešto ne ide. Ajmo ljudi idemo našim smenskim putem i da ovim potezom učvrstimo naše poverenje jedni u druge. Ajde pa neka i nama zagrmi na Sv. Savu i da dobijemo slobodu naših smenskih prava!

    Sponsored content


    zastoj u radu sindikata Empty Re: zastoj u radu sindikata

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 12:39 pm