SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Manipulacija Empty

3 posters

    Manipulacija

    Me, Myself And I :)
    Me, Myself And I :)


    Broj poruka : 2
    Datum upisa : 25.12.2010

    Manipulacija Empty Manipulacija

    Počalji  Me, Myself And I :) Ned Jan 23, 2011 6:54 pm

    Manipulacija se definiše kao "smišljen sistematski i kontrolisan postupak ili skup postupaka pomoću kojih manipulator, koristeći simbolička sredstva, u za njega pogodnim psiho-socijalnim uslovima odašilje u masu preko sredstava komunikacije, određene poruke, sa namerom da utiče na uverenja, stavove i ponašanje velikog broja ljudi, tako da bi se oni i stvarima o kojima ne postoji opšta saglasnost, a za koje su životno zainteresovani, usmerili prema ubeđenju, stavovima i vrednostima manipulatora a da toga nisu svesni". Politička manipulacija uzima oblik propagande. Propagada označava širenje informacija sa namerom da se oblikuje i podstakne, pre svega, politička akcija. Propaganda predstavlja komunikaciju kao određen vid manipulacije.


    Posto nam je jasno da je nama,smenskim radnicima,najveci protivnik onaj koji nas tapse po ramenu, dao sam malu definiciju MANIPULACIJE.
    Budite sigurni da je u ponedeljak,prvog dana okupljanja,nepojavljivanje odredjenih ljudi bio je pokazatelj razlicitih srtuja u okviru istog sindikata a takodje i konsolidovanja redova i planiranja sledecih koraka.
    Centralizovanje sindikalnih aktivnosti je dobro samo ako ih zastupa osoba koja deli principe i stavove ostalih ljudi koje zastupa.U suprotnom,on je samo podlozniji manipulisanju suprotne strane.
    Jedno od resenja bi bilo da se na neki nacin decentralizije sindikalna aktivnost i time smanji opasnost od negativnih uticaja.Jer teze je pridobiti vise razlicitih ljudi nego jednog,to je bar jasno.

    Mene licno vredjaju podaci koji nam se plasiraju a koji su sve same suprotnosti.Navescu samo jedan i to onaj najveci.U svim medijima i sredstvima informisanja mozemo videti da je EPS po mnogim kriterijumima najveci gubitas.Pa onda u jednom trenutku naletite na ovako nesto:

    http://www.capital.ba/poslovodstvo-eps-plate-nisu-povecane-isplacuje-se-dobit/


    Kako je moguce da postoji dobit najveceg gubitasa? To su dve suprotnosti.
    Vredja me cinjenica da kada i treba da budemo obmanuti,to se radi kao da smo svi mi retardirani.Pa barem malo da neko sedne i smisli neku uverljiviju pricu.Netreba sumljati da ovakav EPS odgovara sistemu i ja licno mislim da nikada nece biti privatizovan jer sluzi za peglanje raznih rashoda i neprevilnosti u drzavnom budzetu.Naravno da drzava radi sa svojim vlasnistvom sta joj je volja i to je uredu.Ali taj EPS nisu samo blokovi i megavati vec i ljudi koji u njemu rade.Pa jedan korektan odnos nebi skodio iako su nam interesi razliciti.Svima nam je jasno da ta nakneda za smenski rad nije neki novac ali mislim da se tu ,nazalost,radi o mnogo vecim stvarima.

    Netreba se zavaravati da je ovaj sistem bolji od predhodnog i da ce igrati posteno.Mehanizmi su uvek isti,samo se ljudi menjaju.
    Zar vam kontremiting nelici na one stare dane:)
    Zato,drage moje kolege,pametnije bi nam bilo da pocnemo i mi da predvidjamo sta i na koji nacin ce se nesto desiti kao i sta se moze ocekivati
    od suprotne strane pa hladne glave i argumentovano u dijalog i pregovore.

    Veliki pozdrav svima Smile
    Uz pesmu........


    KARABAJA
    KARABAJA


    Broj poruka : 20
    Datum upisa : 20.01.2011
    Godina : 52
    Lokacija : Obrenovac

    Manipulacija Empty Re: Manipulacija

    Počalji  KARABAJA Ned Jan 23, 2011 9:42 pm

    Nije tesko predvideti sledece korake suprotne strane. Ako se uzme u obzir da je velika vecina nas ucestvovala u proslogodisnjem strajku u Brgulama onda se moze reci da znamo sta nas ceka. Slatkorecivost, obecanja, tapsanje po ramenu a onda ?????? ( da ne lajem ). Zato ovog puta treba biti stalozen i sve dovesti na svoje mesto (kako zakon nalaze). Ako se ovog puta povucemo tu ce nam biti kraj.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Manipulacija Empty Re: Manipulacija

    Počalji  Bursac Ned Jan 23, 2011 9:56 pm

    Osnovni uslov za manipulaciju je losa informisanost sto se ja nadam da smo dobrim delom resili. Jedini problem sto se tice manipulacije imamo sa ljudima koji nisu radnici smene, ali to mi lici na problem koji nije moguce resiti.
    Ipak manipulacija nije ni tako losa stvar, samo zavisi od vrste manipulacije Smile

    Sponsored content


    Manipulacija Empty Re: Manipulacija

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 12:49 am