SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


kolege iz TEK-a Empty

+6
Obersturmfuhrer
bobisha
Raško
Zoran-90
Bojsha
Daci
10 posters

    kolege iz TEK-a

    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    kolege iz TEK-a Empty kolege iz TEK-a

    Počalji  Daci Čet Feb 03, 2011 3:44 pm

    U novom, januarskom broju Sindikalnog glasnika, na strani 9 izasao je tekst koji je posvecen problemima grupe iz ZT - odrzavanje koji rade u TEK-u.

    kolege iz TEK-a Radionicazttek

    Izdvajam izjave dvojice nasih kolega forumasa:

    kolege iz TEK-a Dejanjovicic

    kolege iz TEK-a Miroslavpejic

    Bojsha
    Bojsha


    Broj poruka : 33
    Datum upisa : 19.01.2011
    Godina : 38
    Lokacija : Obrenovac

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Bojsha Čet Feb 03, 2011 5:08 pm

    Za te kolege iz Teka odgovor na ovu neistinu izrecenu. Gospodo, da ste malo bolje upoznati sa situacijom a mislim da jeste nego se pravite ovde naivni i sirite dezinformacije, te stimulacije koje pominjete da imaju masinovodje u Teku odavno vec ne postoje a i dok ih je bilo trajale su samo nekoliko meseci dok je bilo stimulacija na nivou cele firme a koliko znam one su u ZT-u vise pojam barem za nas i to su svi koji su radili tamo zakacili eventualno jednom ili dva puta po 3 000 i to je dobijala svaka sluzba pa i vasa sigurno, posto vidim da vam bodu oci samo masinovodje a o uslovima rada tamo, lokomotivama koje vi odrzavate itd. necu ni da polemisem jer je suvisno, bezbroj puta izbacis lok iz saobracaja u depo zbog nekog kvara, ona se vrati ista...I jos nesto, ne pominjete tamo neke prekovremene sate napravljene vikendom itd. koji razni ljudi tu mnogima znani izlaze platu po 120 000. To niko ne spominje...E pa pitajte te iste da vam objasne zasto ste obezvredjeni a ne nas koji prodajemo zdravlje nocu i nemamo nikakvu nadoknadu za to! Pozdrav
    Zoran-90
    Zoran-90


    Broj poruka : 19
    Datum upisa : 02.11.2010
    Godina : 53
    Lokacija : Obrenovac

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Zoran-90 Čet Feb 03, 2011 5:55 pm

    Da ne bude da samo kudim, treba nekad malo spustiti loptu i osmotriti problem iz oba ugla. I ja imam tu ponižavajuću nesreću da ponekad radim u tek-u. Tačno je da se "lokomotive" više puta vraćaju sa istim kvarovima. Ali mislim da za to ne treba automatski kriviti ljude koji ih održavaju. Teško je biti objektivan kada nemamo kompletan uvid u situaciju. Ali znajući gde radim, siguran sam da ljudi u depou imaju prilično teške uslove za rad, ne samo u smislu fizičkog dela posla nego i sredstava. Pa i u Obrenovcu, za potrebe naše, prave železnice se stalno seku uši da bi na drugoj strani zakrpili... Kako piše u onom tekstu što je Daci prikazao, iz Kostolca su morali da pokupe odbačenu opremu za kontaktnu mrežu i da je osposobe za rad! Ja kad takve stvari čujem, mogu samo da poludim! Da li je to normalno ponašanje jedne savremene kompanije? Ta bolesnička potreba da se štedi i gde može i gde ne bi smelo! I da je tako bar na nivou cele elektrane pa da poštujem. Ovako samo čekam kada će na krov upravne zgrade staviti ogromno H i preći na helikoptere!
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Raško Čet Feb 03, 2011 6:38 pm

    Zahvalio bih se kolegama na dobroj volji da osposobljavaju lokomotive ne bi li smo mi uživali u vožnji.
    Nisam znao da krivac za njihovo teško stanje leži i u nama.
    Želim im da dobiju istu visinu stimulacija kao što ih i sami dobijamo i da "zahvate iz mase" više nego što im treba. Želim im i što više prekovremenih sati.
    Ako se moje želje ne ispune pa im to ne uspe, savet im je da pređu u smensko izvršno osoblje i da uživaju sve blagodeti koje su im sada uskraćene.
    bobisha
    bobisha


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 02.11.2010

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  bobisha Čet Feb 03, 2011 7:53 pm

    Skromni i vredni majstori!Boze, pa da nema njih ,stala bi elektrana,a kamoli lokomotive u teku.Bolji vic nisam skoro procitao.
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Obersturmfuhrer Čet Feb 03, 2011 9:11 pm

    Da nema strucnjaka iz depoa kafana Sumedj bi odavno bankrotirala od njihovih silnih prekovremenih casova! Arrow
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Administrator Čet Feb 03, 2011 9:35 pm

    U kakvim lošim uslovima radimo u TEK-u svi mi, to se zna.

    Ali ne mogu da verujem da ti Dejane ne znaš za šta se mi sada borimo?
    Ili je pogrešno napisano?
    Lupio si kao da nisi čitao i učestvovao u radu ovog foruma. Ne razumem?!
    Kao prvo u pitanju je SMENSKI rad, a noćni rad je plaćen i tu nije problem.

    Iskreno stvarno ste me izbnenadili svojim izjavama, nisam očekivao tako nešto - Nabijate nam nož u ledja.
    A tek kako je Peja lupio za stimulacije... čekaj jel vi radite sa nama tamo , pričate li sa nama? Ili ste samo nešto hteli da izjavite za novine?

    I od kada ti Dejane veruješ u " priča se" a da to ne proveriš? To mi dodje kao kad moja komšinaca kaže: "Znaš priča se da se onaj komšija švaleriše sa ..."

    Ljudi pa ja nemam reči i očekujem objašnjnje za sve ovo.
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  DEKI 357 Pet Feb 04, 2011 12:37 am

    Daci super što si ovo iz sind. glasnika " zavrteo". Izgleda da mi radnici TENT-a volimo puno da tračarimo i širimo razne dezinformacije i laži.KO LAŽE !!!!
    Novinar, ( tendeciozno ) da bi ostvario neki njegov/njihov cilj.
    Radnik TEK-a koji je loše informisan i laž širi svuda okolo ili je dobro informisan ali mu smeta da tamo neki mašinovođa dobije 7-8.000 veću platu od njega koji popravlja "izdrndane " lokomotive !!
    Može biti i da su naši sindikalci zatajili i da nisu stigli da obiđu i osmočasovce na železnici i njima takođe da objasne kako stoji situacija. I zašto se SMENA buni .
    ZA LJUDE IZ TEK-a / OSMOČASOVCE /
    Ako ćemo pošteno Elektrana bi stala za 15-20 dana i kad se nebi čistile skretnice. Svako daje neki doprinos svojim radom ovoj firmi i samim tim je adekvatno i plaćen.
    Deki KM
    Deki KM


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 50

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Deki KM Pet Feb 04, 2011 4:24 pm

    Prvo moram da demantujem natpise u novinama SINDIKATA.
    Ja odlicno znam zasto se bori sindikat smene,kao sto je vec receno roditelji,kumovi,prijatelji i komsije mi rade ili su radili u smeni.
    Jedini problem koji mi osmocasovci imamo je u razlici koeficijenata izmedju radnika u TENT-u pa tako I majstor u odrzavanju ZT ima koeficijent 2.81, odrzavanje TENT-a 2.85, masinovdja 2.93 i otpravnik vozova 2.93. Ovaj problem ja nisam izneo za novine i da bi se o tome pisalo vec svom sindikalcu sa kojim smo imali sastanak.
    Nocni rad nisam spominjao jer vam je to placeno,vec sam rekao da mi treba da se pridruzimo STRAJKU sa nasim zahtevima koji se odnose:
    1. izjednacavanje pomenutih koeficijenata
    2. postovanje zakona o radu ( 26%, topli obrok i regres)
    3. da dobijemo beneficije zbog uslova rada u TEK-u
    4. da svi koji rade u TEK-u imaju stimulacije
    5. VRC da se poveca 40% ne bi li pokrio inflaciju u zadnje dve godine

    Neverujte svemu sto se napise u sindikalnim novinama.


    2.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  makagrk Pet Feb 04, 2011 5:19 pm

    Deki, prvo da ti zahvalim na iskrenosti i demantu, mada bi još bilo bolje da odeš i demantuješ te izjave u glasniku sindikata u kojem je taj članak izašao. Slažem se ja sa tvojim zahtevima, mada oni nisu nikako smeli da se iznesu kad i naša jedna jedina tačka 26%. Imali ste celu godinu ispred i što se niste tad žalili nego u isto vreme kao i mi ,tj. dirigovano ste krenuli na nas đonom da bi nas posle optužili kako je poslovodstvo ispunilo sve vaše zahteve, a zbog jedne naše tačke vi nemožete da ostvarite te zahteve. U pitanju je tajming koji ste zloupotrebili i to ne slučajno.

    Sponsored content


    kolege iz TEK-a Empty Re: kolege iz TEK-a

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 9:28 pm