SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


sta pisu novine Empty

+4
Andreja
Administrator
Bursac
Daci
8 posters

    sta pisu novine

    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty sta pisu novine

    Počalji  Daci Uto Nov 02, 2010 3:04 am

    Blic > 20.12.2009.
    http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/126275/TE-Nikola-Tesla-ne-placa-nocni-rad
    papani su napisali "nocni rad" ali nisu jedini koji ne znaju o cemu se radi. Zanimljivi su i komentari citalaca.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Bursac Uto Nov 02, 2010 4:02 am

    Evo i prvog predloga Smile
    Nova sindikalna podruznica ZT-a bi morala imati i IT/PR sektor.
    Minimum dva coveka koji su reciti, komunikativni i sa dobrim znanjem u oblasti informacionih tehnologija.
    Sindikat bi trebalo da im obezbedi po notebook i wifi mrezu duz cele pruge.
    Funkcije im ne bi bile placene a posao bi im bio da pored uobicajenog posla odrzavaju sajt sindikata i odgovaraju na dezinformacije koje se pojavljuju u medijima. Takodje bi bili zaduzeni za informisanje javnosti o akcijama sindikata.

    Naravno svi clanovi sindikata bi mogli da koriste besplatnu wifi mrezu dok su na poslu dokle god to ne ugrozava bezbednost saobracaja... cheers


    aaah pusti snovi...
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Administrator Uto Nov 02, 2010 10:42 am

    Eeeee kada bi to tako išlo i kada ne bi bilo cenzure!?Ostavih ja njima komentar i odgovor gde pojasnih gde je greška. Vidiš li ti taj komentar ispod tog teksta u Blicu?????
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Uto Nov 02, 2010 1:18 pm

    Cenzura, politika ili nesto trece. Sasvim sam siguran da u Srbiji ne postoji nezavisno novinarstvo, kako u stampanim medijima a jos gore na TV, vec je sve pod patronatom politickih partija.E sad, kad se mi borimo za svoja prava, putem takozvanog strajka, ujedno se borimo i protiv politickih struktura pod kojima je trenutno EPS, a i poneke novine, i po koja TV stanica i nekoliko vodecih sindikalnih funkcionera (paradoX). Jedino mozemo da izazovemo reakciju po medijima koji su trenutno u opoziciji.Toliko o politickom uticaju. Ima jos nesto. Poistovetili su EPS, poskupljenje struje, restrikcije, los napon u mrezi sa radnicima u elektroprivredi. I jos kad se na to doda informacija o nasim eXtremno visokim platama potpuno mi je jasno zasto nas bojkotuju i ne mogu ocima da nas gledaju - novinari a i oni koji posle citaju te novine.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Bursac Uto Nov 02, 2010 5:26 pm

    Admin ::Eeeee kada bi to tako išlo i kada ne bi bilo cenzure!?Ostavih ja njima komentar i odgovor gde pojasnih gde je greška. Vidiš li ti taj komentar ispod tog teksta u Blicu?????

    Ooo da veoma sam svestan cenzure jer sam i ja prolazio kao i ti Smile
    Ovo nije ni vreme ni mesto da vrtimo carsijske price cije su koje novine i ko drzi koju televiziju, nas interesuju nase pare i nasa prava. Posto novinarstvo u Srbiji ne postoji odavno (novinarstvo je uredjeno po sistemu copy/paste) a mediji naravno nisu slobodni (kao sto nisu nigde u svetu), mi mozemo slobodno da skocimo pod voz ili da smisljamo nacin da se oglasimo.

    Btw niste valjda ozbiljno shvatili moj post iznad?

    Samo sam zeleo da se ljudi malo opuste i pocnu da pisu tekstove malo duze od pola prostoprosirene recenice.
    Ovo je forum, dozvoljeno je i lupiti glupost jer ta ista glupost moze dati nekome fantasticnu ideju. Zeleo sam da se ovi ljudi koji redovno posecuju forum kao gosti najzad i registruju, da neko napise neko svoje misljenje a ne samo puko prenosenje informacija. Sto me podseti na jedan Bingov post koji kaze :
    bingo ::ovde svi zaboravljamo jednu vaznu stvar kao sto su MUDA koja treba imati u odredjenim situacijama
    mada ne kapiram ni sam sebe kako sam ovo zamislio da ubacim u kontekst ovog posta Smile

    I da ono najbitnije, da se vise ne smenjuju postovi Daci,Admin,Bursac...
    Sto bi rekli neki marketinski magovi "Mislite o tome... " Wink
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Uto Nov 02, 2010 6:51 pm

    Ciji je ovo ustvari blog? Moj, tvoj ili njegov Question

    Ali da se vratim na temu.Iz licnog iskustva znam da je prosto nemoguce izaci u medije kada se zoves Sindikat TENT-a ili Sindikat EPS-a. Sva vrata su vec unapred zatvorena. Pa videli ste i sami ko je dosao u Brgule da nas "slika" i nasu rec prenese javnosti.
    Internet je buducnost. Ne bas odmah i sad ali tokom vremena zamenice sve pisane medije i TV, sto se sirenja informacija tice. Zato cuvajmo i razvijajmo ovu ideju (forum) kako bi nasa rec doprla u javnost.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Bursac Čet Nov 04, 2010 9:18 pm

    Daci ::Ciji je ovo ustvari blog? Moj, tvoj ili njegov Question

    Ali da se vratim na temu.Iz licnog iskustva znam da je prosto nemoguce izaci u medije kada se zoves Sindikat TENT-a ili Sindikat EPS-a. Sva vrata su vec unapred zatvorena. Pa videli ste i sami ko je dosao u Brgule da nas "slika" i nasu rec prenese javnosti.
    Internet je buducnost. Ne bas odmah i sad ali tokom vremena zamenice sve pisane medije i TV, sto se sirenja informacija tice. Zato cuvajmo i razvijajmo ovu ideju (forum) kako bi nasa rec doprla u javnost.

    Ja se Daci potpuno slazem sa tobom i razumem da nam mediji nisu naklonjeni.
    Pricamo o istoj stvari ali na razlicite nacine. Ti zastupas mirno resenje koje podrazumeva forum/blog/sajt gde ce ljudi naci sta ih interesuje, ako ih interesuje. Ja zastupam malo agresivnije resenje koje pored ovog gore navedenog podrazumeva spam kao osnovni vid borbe da se cuje nasa rec.
    Pod spamom mislim na slanje svih bitnih informacija svakom mediju koji ima svoj mail, dok im ne dosadi ili dok se ne nadje neki ludak koji ce objaviti i nasu pricu Smile
    Inace ovaj forum bi po meni trebao da bude samo deo sajta na kom bi se nalazile sve informacije koje zelimo da prezentujemo medijima.

    Zahtev sindikatu za wireless duz cele pruge ostaje Smile
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Sub Nov 27, 2010 1:39 am

    Kako Milovan Despotovic izjavljuje za PRESS ... ali sto bih vam ja prepricavao, procitajte sami.
    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/141996/Radnicima+EPS+70+miliona+evra.html
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Bursac Sub Nov 27, 2010 5:04 am

    Predsednik sindikata TENT-a Milovan Despotović kaže da je u ovoj firmi do sada samo dva do tri odsto radnika dobilo odštetu, a da su ostali spremni i da štrajkuju.
    - Ako i dalje budu opstruirali uplate, mislim da će biti vrlo radikalnih zahvata. U krajnjem slučaju tolerisaćemo ih još nekoliko meseci - upozorava Despotović.

    Da li sam u pravu da je ovo laz, mislim ko je dobio ostetu po pitanju 26% u TENT-u?
    Mozda postoji neki stratesko politicki razlog da se ovakva laz kaze u novinama, ili ja bas i ne znam sve. Ako ima neko ovde ko zna zamolio bi da mi rasvetli to.

    Takodje zasto i ko to ima zelju da ceka jos par meseci? Ajde da se zavrsi do kraja godine.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Administrator Sub Nov 27, 2010 3:39 pm

    Dokele može da ide ljudski bezobrazluk????

    Gospodine Despotoviću da li bi bili lubazni da nam malo pojasnite vašu izjavu?

    Ko je to U Tent-u dobio presudu, koji su to ljudi? Kakve vi to informacije krjete od nas?

    I da li stvarno mislite da ćemo opet štrajkovati za vaše interese?

    Ili da razumemo ovako: Vi hoćte da štrajkujete i za našu ( smensku ) stvar ( 26%)
    I da to budu JEDINI štrajkački zahtevi a da se usput ne provuče još nešto?

    U redu, ovog puta organizujemo štrajk ispred upravne zgrade sa svim radnicima iz održavanja i smene. Rešili ste da nam maksimalno pomognete u tome? Jao pa to je divno.

    ILI?? ILI znate nešto što mi ne znamo, racmo da je negde rešeno da se pitanje 26% već jednom reši i sada malo skupljate poenčiće????

    Verujte mi potrudićemo se da nam ovu izjavu pojasnite. Imate dva puta, objašnjenje ili demanti u novinama. Ukoliko ne dodje ni do jednog, najbolje bi bilo da se preispita da li vi i dalje možete da ostanete na mestu na kom jeste, jer svojim izjavama nanosite štetu radu sindikata. Morate odlučiti za koga radite NAS ili NJIH.

    P.S.
    S obzirom da sam obavešten da pratite rad ovog foruma ( Vi ili vaši plaćenici-nebitno) očekujem odgovor uskoro.
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Andreja Sub Nov 27, 2010 5:50 pm

    Sta mozemo drugo ocekivati od Despotovica od takvog licemera da moze svasta da prica a da mu niko ne kaze da Laze.Dosta lazi ,inace jos nesto da znate da je isplata u Kostolcu za 26 posto isplacivana po presudama do trenutka dok MICA DESPOTOVIC nije dosao u Kostolac i zatrazio procenat za odrzavanje tad je stornirana svaka isplata do daljneg affraid
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Sub Nov 27, 2010 8:11 pm


    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/141996/Radnicima+EPS+70+miliona+evra.html

    Ne bih voleo da ova tema "padne u zaborav" zato i ponavljam link i ponavljacu ga sve dok se neke stvari ne rasciste. Ocigledno je da NEKO ZNA NESTO sto mi ostali ne znamo. Secam se sad i one Sipetove poruke da ce za 6m resiti pitanje 26%. Pozivam sve ucesnike ovog foruma da reaguju, makar i svojim komentarima a posebno KANDIDATE za buduci saziv sindikata. Sto se mene tice trebali bi da se negde okupimo (npr u prostorijama sindikata TENT-a) i zatrazimo od M. Despotovica pojasnjenje ove njegove izjave za PRESS.
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  vita Sub Nov 27, 2010 8:56 pm

    Daci ::
    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/141996/Radnicima+EPS+70+miliona+evra.html

    Ne bih voleo da ova tema "padne u zaborav" zato i ponavljam link i ponavljacu ga sve dok se neke stvari ne rasciste. Ocigledno je da NEKO ZNA NESTO sto mi ostali ne znamo. Secam se sad i one Sipetove poruke da ce za 6m resiti pitanje 26%. Pozivam sve ucesnike ovog foruma da reaguju, makar i svojim komentarima a posebno KANDIDATE za buduci saziv sindikata. Sto se mene tice trebali bi da se negde okupimo (npr u prostorijama sindikata TENT-a) i zatrazimo od M. Despotovica pojasnjenje ove njegove izjave za PRESS.

    Siguran sam da je u pitanju necija greska verovatno novinarska jer da je neko u TENT-u dobio presudu to bi se culo na sva zvona verovatno se mislilo reci da nam placaju 2-3 % od 26% u svakom slucaju to cemo brzo pojasniti
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Andreja Sub Nov 27, 2010 9:43 pm

    Bursac ::
    Daci ::Ciji je ovo ustvari blog? Moj, tvoj ili njegov Question

    Ali da se vratim na temu.Iz licnog iskustva znam da je prosto nemoguce izaci u medije kada se zoves Sindikat TENT-a ili Sindikat EPS-a. Sva vrata su vec unapred zatvorena. Pa videli ste i sami ko je dosao u Brgule da nas "slika" i nasu rec prenese javnosti.
    Internet je buducnost. Ne bas odmah i sad ali tokom vremena zamenice sve pisane medije i TV, sto se sirenja informacija tice. Zato cuvajmo i razvijajmo ovu ideju (forum) kako bi nasa rec doprla u javnost.

    Ja se Daci potpuno slazem sa tobom i razumem da nam mediji nisu naklonjeni.
    Pricamo o istoj stvari ali na razlicite nacine. Ti zastupas mirno resenje koje podrazumeva forum/blog/sajt gde ce ljudi naci sta ih interesuje, ako ih interesuje. Ja zastupam malo agresivnije resenje koje pored ovog gore navedenog podrazumeva spam kao osnovni vid borbe da se cuje nasa rec.
    Pod spamom mislim na slanje svih bitnih informacija svakom mediju koji ima svoj mail, dok im ne dosadi ili dok se ne nadje neki ludak koji ce objaviti i nasu pricu Smile
    Inace ovaj forum bi po meni trebao da bude samo deo sajta na kom bi se nalazile sve informacije koje zelimo da prezentujemo medijima.

    Zahtev sindikatu za wireless duz cele pruge ostaje Smile
    I ja sam za to Buki da ih zatrpamo sa informacijama
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  ljubicic dragoslav Sub Nov 27, 2010 10:11 pm

    ono sto ja mislim je sledece:ponovo su se potkrale neke novinarske greske,sto se tice 2-3% "nekih koji su ostvarili pravo na 26%",mislim da se to odnosi na grupu radnika morave kojima je sud u jagodini potvrdio presudu osnovnog suda u svilajncu,A ONO NAJVAZNIJE JE SLEDECE:mi nase pravo na smenski rad mozemo ostvariti samo na jedan jedini nacin a to je gola sila,jer na silu se silom uzvraca.toliko i nemojte se osvrtati na ove narucene novinske clanke,kad ih budem video na konferenciji za stampu,sa iznosenjem egzaktnih podataka o broju tuzilaca,odstetnom zahtevu,radu sudova itd.,kad nam nasi sindikalci jos otkriju da se adv.kanc."naumovic,IVOSEVIC, I..."nalazi u sukobu interesa jer su u pojedinim slucajevima pred nekim sudovima poceli da zastupaju EPS,mnogo toga ce nam biti jasnije,no vreme ce dati odgovor na sve,jedini problem je sto nam nije saveznik.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Sub Nov 27, 2010 10:56 pm

    Andreja ::...inace jos nesto da znate da je isplata u Kostolcu za 26 posto isplacivana po presudama do trenutka dok MICA DESPOTOVIC nije dosao u Kostolac i zatrazio procenat za odrzavanje tad je stornirana svaka isplata do daljneg affraid
    ljubicic dragoslav ::...kad nam nasi sindikalci jos otkriju da se adv.kanc."naumovic,IVOSEVIC, I..."nalazi u sukobu interesa jer su u pojedinim slucajevima pred nekim sudovima poceli da zastupaju EPS,mnogo toga ce nam biti jasnije,no vreme ce dati odgovor na sve,jedini problem je sto nam nije saveznik.

    Ako je ovo istina onda postoji samo jedno resenje sta pisu novine 71a8c39583a9cacc33feb1383876d3a8sta pisu novine 71a8c39583a9cacc33feb1383876d3a8sta pisu novine 71a8c39583a9cacc33feb1383876d3a8
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Administrator Sub Nov 27, 2010 11:01 pm

    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/141996/Radnicima+EPS+70+miliona+evra.html


    Veoma je moguće da se tih 2-3 posto odnosi na Moravu a da je na nivou P.D -a. Ali i pored toga M. Despotović nam duguje objašnjenje. iz kog razloga ON poteže tu priču sada, šta se to iza brda valja i šta je to što natera čoveka da "plače na tudjem grobu " ( šta to njega sada boli naših 26%) i koliki je njegov interes u bilo kom obliku iz cele te priče? Nije loša Dacijeva ideja da se malo sakupiumo i odemo da ga lično pitamo šta se to dešavasta pisu novine 0dd141b47f26f8260f83c55cc61c7fe4. Samo se pitam kako se zakazuje sastanak sa njim? Preko poslovodstva ili ... Wink
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Andreja Ned Nov 28, 2010 1:32 am

    Admin ::Eeeee kada bi to tako išlo i kada ne bi bilo cenzure!?Ostavih ja njima komentar i odgovor gde pojasnih gde je greška. Vidiš li ti taj komentar ispod tog teksta u Blicu?????
    Prosao Sale komentar u Press-u nema cenzure samo ko je lepsi.... queen queen

    Andreja [neregisrovani] (27. 11. 2010, 19:40:40) laz u TENTU



    Draga gospodo u Termoelektranama u Obrenovcu NIKO nije dobio dodatak od 26% za rad u smeni ,radimo odgovoran posao i proizvodimo pola struje u Srbiji
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Daci Pon Nov 29, 2010 6:19 pm

    DEKISA

    Broj poruka: 2
    Datum upisa: 18.11.2010
    Post n°1
    sta pisu novine
    DEKISA Juče u 5:16 pm

    Drage kolege moram da vas obavestim da sam ja naplatio 26 .Naravno salim se slazem se sa LJubom da samo gola sila moze da ih natera da nam plate smenski rad.Cim se nova ekipa izabere odmah da se krene u akciju, a sto se tise Mice Despotovica sutra radim ali utorak cu da ga posetim.


    Izvinjavam se DEKISA ali morao sam ovako da uradim jer si duplirao temu , pa da ne bi doslo do zabune. Tvoj komentar sam preneo u celosti.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty podela dobiti JP-a

    Počalji  Daci Sre Jan 12, 2011 6:46 pm

    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    sta pisu novine Empty PRESS 24.01.2011.

    Počalji  Daci Pon Jan 24, 2011 10:28 pm

    Izvukao sam ovo iz celog komentara ali i to je nesto:
    Baš kao što je zaboravio da pomene i koliko su hiljada tužbi podneli sudu radnici EPS-a zbog neplaćenog smenskog rada, pa će im, kada se suđenja okončaju, biti isplaćeno 70 miliona evra.
    http://www.pressonline.rs/sr/vesti/komentar_dana/story/148499/Crni+Petar.html
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Pachanga Pon Jan 24, 2011 10:35 pm

    " I dalje će rudari skapavati u kopovima za bedne plate, dok će činovničke mastiljare trošiti njihovu muku ispijajući na poslu kafu za kafom. To je, valjda, Srbija. I dok je ona takva, takav će biti i EPS." Novinar Blica je to najbolje objasnio!
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Raško Pon Jan 24, 2011 11:05 pm

    Prica o malom crvu - svaka slicnost je slucajna

    Ziveo u kanalizaciji mali crv, ziveo i pojma nije
    imao da neki zive i drugacije.
    Jednog dana, nadje on neke stare raskiseljene novine,
    pocne da cita, cita, pa zaprepasceno pita tatu:
    "Tata, je li tacno da ima crva koji zive u jabukama?"
    "Tacno je, sine." odgovara tata.
    "A je li tacno da neki crvi zive i u mesu?"
    "I to je tacno, pile tatino".
    "A ima li ih u salami?"
    "Ima dete moje, ima."
    "Pa zasto mi onda, zaboga, zivimo u ovim govnima?"
    "Zato sine sto je ovo nasa OTADZBINA!"

    Sponsored content


    sta pisu novine Empty Re: sta pisu novine

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 4:11 pm