SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT" Empty

    Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT"

    avatar
    Gost
    Gost


    Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT" Empty Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT"

    Počalji  Gost Pon Dec 20, 2010 12:04 am

    Kao prvo da svim domaćinima koji slave Sv. Nikolu čestitam slavski dan! Neka su vam i gosti živi i zdravi. Danas sam u razgovoru sa mojim uvaženim kolegom Šašić Miletom razgovarao o pojedinim temama u nasem sindikatu i mogu vam reći da mi se vrlo dopala jedna njegova rečenica i koja je našla uporište u mojim stavovima a to je: " Zašto se bilo koje upozorenje na radikalnije mere sindikalnog delovanja dešavaju se na teritiriji Železnice ili B elektrane a nikada ispred prostorija A elektrane". A uglavnom korist ako ne veću onda bar jednaku izvuku kolege iz A centrale. Za pojedina radna mesta u smenskom delu kod njih treba manja stručna sprema a za B elektranu veća (pom. šefa smene B treba da ima VII stepen a na A centrali VI, itd) a za isti koeficijent. Pa i naše poslovodstvo je podcenjeno u odnosu na A elektranu i dokle tako!! To se i videlo sa pokušajem uspostavljanja sramotne Metodologije vrednovanja radnih mesta. Znate li ljudi koja energija i treba da se uloži da se održe u režimu rada Blokovi od 667.5 MW. Sigurno je uvek veća šteta po sistem kada se nešto nepredviđeno dešava na B blokovima nego na A blokovima. a oni hoće sve da se pitaju . E gospodo što je bilo bilo je. Radna mesta na B elektrani moraju da budu plaćena u recipročnoj vrednosti koliko je i odgovornost na rukovaocima blokova na B u odnosu na rukovaoce blokova drugih centrala. Vređalo to nekog ili ne ali tako je. Retko sa A elektrane neko hoće da dođe kod nas upravo zato. Ogroman je pritisak na smenskom osoblju B elektrane kada nastanu nepredviđeni problemi. Sve to ostavlja na nama Velike traume zbog kojih možda ponekad trpi i nasa najbliža okolina. Lepo bi bilo kad bi jednom u životu čuli da na A elektrani u smeni postoji liderska želja u ostvarivanju naših omalovaženih prava!! Gospodo sa A centrale izvolite, budite vi jednom u prvoj liniji a ne samo Železnica i B elektrana (smensko osoblje )! Mi bi bar jedanput u životu mogli da se sakrijemo iza vasih širokih leđa!!
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT" Empty Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT"

    Počalji  Pachanga Uto Dec 21, 2010 7:28 pm

    Verujem da je potrebna velika energija da se odrze u rezimu rada blokovi na B elektrani,slazem se i da trebate biti adekvatno placeni za taj rad,slazem se i za tvoju konstataciju vezanu za smensko osoblje koje radi na blokovima A elektrane i voleo bih da dobijete to sto zasluzujete!Slazem se i za to da postoji ogroman pritisak na Vas i da to utice i na Vas zivot van posla! Sad hocu da ti ukazem na to koliki je tek pritisak na nama sa ZT-a!Od nas se trazi isti dovoz uglja i zimi i leti bas zbog funkcionisanja istih tih blokova koje spominjes,s tim sto mi ne pravimo razliku izmedju A i B elektrane,vec ih snabdevamo ugljem kontinuirano tokom cele godine! I nije nam posao zavrsen samim dovozom uglja,taj isti ugalj se mora istovariti a da li ce on u blok ili na deponiju,ni to nas se ne tice! Ti i tvoje kolege mozda nas rad vidite samo kroz taj prevezeni ugalj,ali mi smo mnogo vise od toga,mi obavljamo jos mali milion poslova,sto vezanih za sam ZT sto vezanih za ostale sektore u firmi! I umesto da za taj rad budemo adekvatno placeni,nas sa ZT su gurnuli u zapecak! I to se mora promeniti! Sem toga svaki strajk je organizovan bas na zeleznici,mislim da i to pokazuje koliko smo mi vazan cinilac u ovoj firmi! Nadam se da me neces pogresno shvatiti,nikako mi nije bila namera da omalovazim i umanjim Vas rad,Vas napor i zalaganje! Pozdrav!
    avatar
    Gost
    Gost


    Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT" Empty Re: Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT"

    Počalji  Gost Uto Dec 21, 2010 8:56 pm

    Naravno klolega da je ZT vuča i saobraćaj vitalni deo TENT-a i svesni su toga svi, al ja sam poželeo da jedan put neko sa A centrale u smeni pomogne u nasoj borbi za ostvarivanje naših prava. Kao da uvek čekaju pobednika. Pozdrav! Smile

    Sponsored content


    Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT" Empty Re: Sindikalna desavanja "tent B" i "ŽT"

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 20, 2024 4:17 pm