SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty

+3
Administrator
BobanB
Bursac
7 posters

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Bursac Pet Jan 07, 2011 7:24 pm

    Zbog potencijalno velikog interesovanja clanstva da postavi pitanja direktno M.Despotovocu, otvaram ovu temu.

    A sada da iskoristim svoje pravo da pitam Smile
    Vise puta smo citali izjave o tome kako razlika u platama osmocasovaca i smenaca nesme biti veca od jedne dnevnice. Moje pitanje je sta se podrazumeva pod tim terminom plata:
    1) Cista plata za mesec dana bez ikakvih dodataka i beneficija.
    2) Kompletno primanje za mesec dana sa svim dodatcima i beneficijama.

    Ako je odgovor pod 2 ono na sta se mislilo u izjavama, onda moram primetiti da je to u direktnoj suprotnosti sa interesima radnika smene. Takodje indirektno to je i u suprotnosti sa interesima sindikata P.D. TENT-a jer favorizuje jednu grupu clanova sindikata sto dovodi do nesloge u samom sindikatu i moze rezultirati raspadom sindikata.
    Nadam se da predsednik sindikata zeli jak sindikat kojim ce predsednikovati, stoga smatram da nije zeleo da sece granu na kojoj sedi nego je neoprezno dao izjavu koja moze dvojako da se tumaci.
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  BobanB Sub Jan 08, 2011 4:17 pm

    Poštovanje gospodine M. Despotoviću. Moje pitanje je lakše prirode, želeo bih da znam, koliko ste glasova sa železnice dobili, na izborima za predsednika P.D TENT ? Ta informacija je meni a verujem i mojim kolegama, potrebna da znamo koliko ste vi relevantni da rešavate probleme smenskih radnika Železničkog Transporta. !
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  BobanB Ned Jan 09, 2011 2:05 am

    Zahvaljujem se na odgovoru, ni jedan jedini glas nije za bacanje, a kamo li 7. Neću vam više oduzimati ni vreme, ni energiju raznim pitanjima, mada bih mogao da vas pitam: šta se desilo sa dopisom iz aprila prošle godine, a tiče se problematike polučasovne pauze?! Tj.kako to da se tek sada otvara to pitanje? Ali nije potreban odgovor, verovatno će opet uslediti "rezultat je izostao i tačka". Nemojte mi zameriti, ali ja ću svoje poverenje usmeriti ipak relevantnijim osobama po pitanju svih problema smene u ŽT.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Administrator Uto Jan 11, 2011 5:42 pm

    Glasine ili istina?

    Predsedniče imam obaveštenje da su vam na današnjem izvršnom odboru kvorum činili ljudi koji su smenjeni i koji nisu imali pravo glasa, jer ih vodite "u ostavci" .

    Koliko je to moralno i pošteno, bez obzira da li je ili nije forma zadovoljena?
    Da li stvarno mislite da je takav način ispravan i pošten prema zajednici koju predstavljate, ili se vi ipak fokusirate samo na jedan deo te zajednice?

    Molim Vas , demantujte me ili potvrdite ove navode. I, ako nije problem da nam malo pojasnite šta se to dešavalo na današnjem izvršnom odboru. Unapred hvala u ime onog drugog dela zajednice ( smenskog).
    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Odgovor predsednika Sindikata

    Počalji  DespotovicM Uto Jan 11, 2011 6:56 pm

    Poštovani kolega,
    Danas je održana XII redovna sednica Izvršnog odbora Sindikata PD TENT u sali investicija na TENT-a sa početkom 10časova.
    U radu iste učestvovali sledeći članovi IO:M.Despotović,D.Kojić(pred.skupštine), Z.Blažić(pred.GO),B.Vukotić(pred.IO TEK-a).R.Stevanović(pred.IO TEM-a),S.Kopitić,LJ.Vasiljević,M.Šašić i M.Tomić,ostali prisutni K.Popović(TEM),G.Šipetić,M,Milivojčević, S.Tanasić,M.Vuković,G.Crnovršanin,LJ.Maričić i zapisničar: Ivana Veljović. Napomena: IO broji deset članova,radni kvorum je 2/3, odlučuje većinom glasova od ukupnog br. članova IO.Nakon usvajanja dnevnog reda čl.IO M.Šašić napustio sednicu. S obzirom da su sednice IO otvorene i javne u radu istih mogu učestvovati i svi oni koji nisu članoviIO ako to žele,što se obično i događa,oni nemaju pravo glasa i dužni su da poštuju poslovnik o radu.
    Deo tačke 2. dnevnog reda je bio u vezi sa sledećim:
    1)inicijativa za utvrđivanje nove cene radnog časa za tekuću
    godinu(predlog 150,00din.za januar)
    2)stimulacija za zaposlene koji rade na poslovima za koje je
    u zimskim uslovima rada neophodno posebno angažovanje 10%
    3)režavanje problema ishrane u toku rada
    4)primena i poštovanje KU(posebno člana 12.stav3.)
    5)prijem novih radnika(popuna sistematizacije)
    Poz MD
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Jan 11, 2011 7:18 pm

    ja imam drugacije informacije i potvrdu samog Sipetica da je na pocetku sastanka vodjen u zapisniku kao clan IO PD TENT,ALI BEZ PRAVA GLASA.Takodje od Milivpjcevica sam dobio informaciju da je napustio sastanak IO posle tvog obracanja njemu da moze da prisustvuje sastanku ali da je do njegove verifikacije u GO sind. TENT-a ,legitimni predstavnik ZT u IO SIND.PD TENT-a Sipetic.Posle te informacije Milivojcevic je napustio sastanak.Posle toga sam ja nazvao Sipetica i skrenuo mu paznju da se ne igra sa svojim kolegama zarad toga da bude znacka na tvom reveru,i da cu u odboru podruznice pokrenuti inicijativu za njegovo iskljucenje iz sindikata TENT-a kao i skretanja paznje njemu da je oglasavanjem konacnih rezultata izbora od strane izborne komisije prestao njegov i Todorovicev mandat pa samim tim i sva prava koja su po osnovu tih mandata koristili i da se s obzirom da se nisu javljali na posao duze od 5 radnih dana sticu i uslovi za raskid ugovora o radu sa njima a i sprovodjenje krivicne odgovornosti za odgovorna lica u sindikatu TENT-a i sind. PD TENT-a zarad laznog vodjenja evidencuja koje za posledicu imaju nezakonitu finansijsku korist za Sipetica i Todorovica.Posle ovih mojih inform. imam saznanje da je i Sipetic napustio sastanak
    a malo posle njega i Sasic.ukoliko sam dobio pogresne informacije ispravi me.
    Joche
    Joche


    Broj poruka : 11
    Datum upisa : 25.10.2009
    Lokacija : obrenovac

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Joche Uto Jan 11, 2011 8:02 pm

    Arrow


    Poslednji izmenio Joche dana Pet Nov 11, 2011 12:37 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty odgovor za "Grubog

    Počalji  DespotovicM Uto Jan 11, 2011 8:06 pm

    Poštovani kolega,tebi je bar poznato kako rade organi i tela Sindikata,svaka sednica počinje nakon utvrđivanja kvoruma koji se se utvrđuje putem liste prisutnosti(evidencioni list) potpisom svakog člana IO. Pre početka današnje sednice konstatovao sam da se pomenuti potpisao na listu i odmah sam upoznao sve prisutne da dotični nema pravo glasa ali da može prisustvovati i učestvovati u radu kao i svi drugi koji nisu članovi IO. Drugo pomenutom sam se obratio sa obaveštenjem da isto važi i za njega dok GO Sindikata TENT-a ne dostavi odluku za verifikaciju mandata predstavniku ŽT-a. Toliko o tome !
    POZ MD
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Bursac Uto Jan 11, 2011 9:21 pm

    DespotovicM ::Poštovani kolega,tebi je bar poznato kako rade organi i tela Sindikata,svaka sednica počinje nakon utvrđivanja kvoruma koji se se utvrđuje putem liste prisutnosti(evidencioni list) potpisom svakog člana IO. Pre početka današnje sednice konstatovao sam da se pomenuti potpisao na listu i odmah sam upoznao sve prisutne da dotični nema pravo glasa ali da može prisustvovati i učestvovati u radu kao i svi drugi koji nisu članovi IO. Drugo pomenutom sam se obratio sa obaveštenjem da isto važi i za njega dok GO Sindikata TENT-a ne dostavi odluku za verifikaciju mandata predstavniku ŽT-a. Toliko o tome !
    POZ MD

    Stani, cekaj, vidi...
    Nesto si ti ovde pomesao. Kazes da se doticni potpisao u evidencioni list clanova IO, da bi zatim rekao da moze da prisustvuje ali nemoze da glasa kao i svi koji nisu clanovi. Aj da prihvatim da neznam kako funkcionise sindikat, pa i da prihvatim i da neznam da citam ali matematiku znam veoma dobro, "crva nije ni bilo" sto bi rekao jedan veliki mislilac Smile
    Bez uvrede, ovde nesto smrdi a nisu moje htz cipele...

    Btw koje su ostale tacke dnevnog reda bile ako nije tajna i da li su ikakve odluke donesene?
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Jan 12, 2011 12:34 am

    DespotovicM ::Poštovani kolega,tebi je bar poznato kako rade organi i tela Sindikata,svaka sednica počinje nakon utvrđivanja kvoruma koji se se utvrđuje putem liste prisutnosti(evidencioni list) potpisom svakog člana IO. Pre početka današnje sednice konstatovao sam da se pomenuti potpisao na listu i odmah sam upoznao sve prisutne da dotični nema pravo glasa ali da može prisustvovati i učestvovati u radu kao i svi drugi koji nisu članovi IO. Drugo pomenutom sam se obratio sa obaveštenjem da isto važi i za njega dok GO Sindikata TENT-a ne dostavi odluku za verifikaciju mandata predstavniku ŽT-a. Toliko o tome !
    POZ MD
    takodje postovani kolega moje iskustvo mi govori da kad se potpisom trazi dokaz prisutnosti zeli se nesto zabasuriti,podeliti odgovornost ili nesto slicno tome.Ti vrlo dobro znas da sam ja za to da lideri preuzmu odgovornost i da se ne kriju iza potpisa prisutnosti,isto znas da je moj nacin sindikalne borbe radikalan ,i sam si me u neformalnom razgovoru nazvao "ovnom"(mislio si na mocno oruzje vojski srednjeg veka za razbijanje teskih,dobro utvrdjenih vrata),i ja od takvih naziva ,poredjenja ne bezim ,sta vise svojim delovanjem ih i opravdavam.Ono sto zelim da ti kazem je da danas nisi imao kvorum u makar 2/3 trecine sednice,i to cu ti dokazati sledecim konstatacijama i pitanjima:nemas clana sa ZT (FORMALNO -PRAVNO TO NISU NI SIPETIC NI MILIVOJCEVIC).ZNACI 9.....ko ti je drugi predstavnik iz TEK-a,imas li odkuku IO TEK-a o novom clanu IO PD TENT-a ,a ako imas zasto nisi verifikovao njegov mandat na pocetku prebrojavanja.ZNACI 8.Izasao Mile Sasic. znaci 7.cesti izlasci Kojic Dejana i tvog zamenika .znaci 6 ili 5.Postovani kolega znaci i ako si donosio neke odluke one se mogu osporiti,no to nije moj razlog ni povod javljanja,ono sto ti zelim reci je to da trecepozivci su nuzno zlo svake vojske ali prava snaga svake vojske pa i sindikalne su ratnici u najboljim godinama ,znaci ne regruti ,ne trecepozivci.Moj savet :pruzi dobre savetodavne usluge,ne ometaj,ne opstruiraj,saradjuj(iskreno),pomozi i znaj da se dobro dobrim vraca a ono drugo .....
    jedna poruka i za kolege koji zele osnivanje nekakvih novih sindikata(smene,zt-a , itd)nema potrebe za tim ,mi smo ovaj sindikat pravili i mislim da smo poslednji koji treba da ga kvare,mi imamo obavezu da ga popravimo.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Bursac Sre Jan 12, 2011 12:43 am

    Da se razumemo, pominjanje sindikata smene sa moje strane je bilo u kontekstu krajnje mere ili uprosceno ako se vidi da se drugacije nemoze. Takodje potpuno se slazem sa Bobanom, osvojili ste nase poverenje, sad nemojte dozvoliti da u afektu predlazemo i savetujemo jer to nece valjati Smile
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Jan 12, 2011 12:59 am

    Bursac ::Da se razumemo, pominjanje sindikata smene sa moje strane je bilo u kontekstu krajnje mere ili uprosceno ako se vidi da se drugacije nemoze. Takodje potpuno se slazem sa Bobanom, osvojili ste nase poverenje, sad nemojte dozvoliti da u afektu predlazemo i savetujemo jer to nece valjati Smile
    ok "znam te -znas me"
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Raško Sre Jan 12, 2011 3:16 am

    Drage kolege, moj utisak je da mnogo energije trošimo uzalud trudeći se da našem poštovanom kolegi predsedniku pitanjima i komentarima ukažemo na nepravilnosti i nelogičnosti. Za taj voz već je dobijena odjava. Ne kažem da to ne treba raditi istine radi, ali se moramo pomiriti sa stanjem da je on za nas veoma labava tačka oslonca. Da nije tako, izmedju ostalog, na izborima bi dobio više od 7 (mršavih) glasova sa železnice.
    Možemo mi i sami. Imamo dovoljno snage i pameti. Već smo na dnu, zar treba da počnemo da kopamo čekajući?
    "Vrijeme teče, život je kratak, guska se peče, a nama će... patak."
    Poruka za kolege koje misle da smo mi poslednji koji treba da kvarimo ovaj sindikat vec samo treba da ga popravimo je da nas popravka sindikata može kostati previše truda i vremena (jos jako malo ga imamo).

    Sponsored content


    Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a... Empty Re: Pitanja predsedniku sindikata P.D. TENT-a...

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Maj 10, 2024 8:58 am