SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


konstitutivni sastanak Empty

+2
DEJAN PJEVAC
ljubicic dragoslav
6 posters

    konstitutivni sastanak

    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Dec 21, 2010 3:07 pm

    "Konstitutivna sednica sindikalnog Odbora podruznice ZT"Vuca i saobracaj"odrzaca se u cetvrtak 23.12.2010.g. u 9h u sali depoa!"
    avatar
    DEJAN PJEVAC


    Broj poruka : 35
    Datum upisa : 18.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  DEJAN PJEVAC Uto Dec 21, 2010 3:19 pm

    DALI CE BITI OTVORENA ZA JAVNOST
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Dec 21, 2010 3:58 pm

    ljubicic dragoslav ::"Konstitutivna sednica sindikalnog Odbora podruznice ZT"Vuca i saobracaj"odrzaca se u cetvrtak 23.12.2010.g. u 9h u sali depoa!"
    na istoj sednici cu pokrenuti zahtev sledece sadrzineFinansijskoj sluzbi PD TENT
    Pravnoj sluzbi PD TENT
    Gen.dir.PD TENT
    Sindikalnoj org.TENT

    ZAHTEV


    Postovani,na ovaj nacin vas obavestavam da je pored svih drugih krsenja odredaba KU i zakona o radu u TENT-u vec 9 meseci grubo krsenje kolektivnog ugovora za PD TENT d.o.o. Obrenovac,koji je stupio na snagu 11.2.2010.i to clana 12 pomenutog KU.
    Naime prilikom prelaska sa br.bodova na koeficijente,kao merila za vrednovanje znacaja radnog mesta,postojala je jedna kategorija koje se zvala"dodatak za neiskoriscenu polucasovnu pauzu",i taj dodatak je kao takav pretvoren u indexni broj koji je pridodat osnovnom koeficijentu{13 x 30 minuta-390 minuta-6 sati i 30 minuta}.Na takav nacin su radnici TENT-a koji rade na radnim mestima gde priroda posla ne dozvoljava udaljavanje sa radnog mesta radi obavljanja pauze,dobili novcanu satisfakciju za neiskoriscenu pauzu.
    Jedna od dobrih tekovina ovog KU{11.02.2010.G.}je sto u cl.12 potpisnici istog prihvataju kao cinjenicu da iznos od 30 minuta pauze u toku rada ne moze biti isti za 8 sati rada i za 12 sati rada te ugovaraju sledece:
    1.ODMOR U TOKU DNEVNOG RADA
    clan 12.
    Zaposleni ima pravo na odmor u toku rada u trajanju od 30 minuta.
    zaposleni koji radi najmanje deset casova dnevno,ima pravo na odmor u toku rada u trajanju od 45 minuta.
    Zaposleni koji radi najmanje dvanaest casova dnevno,ima pravo na odmor u toku rada u trajanju od 60 minuta.
    Odmor u toku dnevnog rada uracunava se u radno vreme i ne moze se koristiti na pocetku i kraju radnog vremena.
    Posto u nasem preduzecu i dalje postoje radna mesta na kojima se pomenuta pauza ne moze iskoristiti {ov-tk dispecer,otpravnik vozova.masinovodja dizel i elektro vuce,pregledac kola,manevrista i dr.},proizilazi da zbog namernog ili nenamernog previda odgovornih za pracenje sprovodjenja KU,zaposleni na pomenutim radnim mestima trpe materijalnu stetu u vidu neisplacivanja "dodatka za neiskoricenu polucasovnu pauzu".Ta materijalna steta u ovom slucaju je neisplacen dodatak za mesece mart-novembar i za mesec februar od 12-28,ili u satima to bi bilo oko 63 sata{9 x 6,5 + 4,5}.Posto se u pomenutom periodu vrednost radnog casa nije menjala smatram da bi bilo vrlo lako uz isplatu akontacije za decembar 2010 isplatiti i korekciju zarade ostecenim radnicima,a uz isplatu zarade za decembar poceti redovnu mesecnu isplatu dodatka za neiskoriscenu pauzu.Na ovaj nacin vas pozivam da postupite po ovom zahtevu i tako izbegnete neprijatne situacije poput masovnijih pritisaka ili sudskih sporova.



    u Obrenovcu 23.12.2010. podnosilac zahteva
    Dragoslav Ljubicic mat.br.4265
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Andreja Uto Dec 21, 2010 4:59 pm

    U Potpunosti podrzavam Ljubin predlog i ujedno upozoravam buduce sindikalce da nam je vise dosta Demagoga i da je vreme za AKCIJE a ne ono cuveno" DALJE NISMO MOGLI TO JE SVE STO SMO MOGLI DOBITI" lol! lol! affraid affraid
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Administrator Uto Dec 21, 2010 5:58 pm

    [quote="ljubicic dragoslav"]
    ljubicic dragoslav ::"

    u Obrenovcu 23.12.2010.podnosilac zahteva
    Dragoslav Ljubicic mat.br.4265

    Odlično Ljubo ali postoji tu jedna zamerka, u ovom delu treba da stoji:

    "u Obrenovcu 23.12.2010.
    podnosilac zahteva :
    podružnica "ŽT Vuča i Saobraćaj"

    Mislim da ovo treba da bude tvoj predlog a da se podružnica dogovori o formi i načinu podnošenja zahteva i da se zahtev podnese ispred najjače podružnica u TENT-u.
    Nadam se da će ova moja sugestija delovati i na ostale članove podružnice da se ubuduće dogovaraju i nastupaju zajedno.

    DEKISA, sve podružnice su otvorene za članove sindikata te podružnice i uvek su bile i biće. Sednica podružnice može biti zatvorena samo za članove drugih podružnica koji bi eventualno hteli da prisustvuju
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    konstitutivni sastanak Empty konstitutivni sastanak

    Počalji  Pachanga Uto Dec 21, 2010 7:41 pm

    Sindikat,jaci nego ikad!
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Dec 21, 2010 10:03 pm

    moje je da predlozim a ostali mogu da prihvate ili ne,ako prihvate dobro je ,a ako ne ja ovo podnosim sam
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Raško Uto Dec 21, 2010 10:49 pm

    Ljubin predlog je dobar i iza toga treba da stoji nasa podruznica tj. svi mi.
    I Baricanac Andreja je u pravu, stvarno je doslo vreme za akcije, a ne za nadmudrivanje sa onima koji, na primer, imaju sefa smene a nemaju smenske radnike u svom preduzecu.
    Siguran sam da nasi novi/stari sindikalci imaju to na umu, a ako ne treba ih podsetiti.
    Posebno mi ide na nerve status poslednje rupe na dugackoj svirali koji mi radnici ZT-a vec duze vreme ponosno zauzimamo u nasoj firmi.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Dec 21, 2010 11:02 pm

    Raško ::Ljubin predlog je dobar i iza toga treba da stoji nasa podruznica tj. svi mi.
    I Baricanac Andreja je u pravu, stvarno je doslo vreme za akcije, a ne za nadmudrivanje sa onima koji, na primer, imaju sefa smene a nemaju smenske radnike u svom preduzecu.
    Siguran sam da nasi novi/stari sindikalci imaju to na umu, a ako ne treba ih podsetiti.
    Posebno mi ide na nerve status poslednje rupe na dugackoj svirali koji mi radnici ZT-a vec duze vreme ponosno zauzimamo u nasoj firmi.
    sef smene ima i smenskog vozaca....cisto da se zna , a bogami i pomocnika sefa smene
    avatar
    DEJAN PJEVAC


    Broj poruka : 35
    Datum upisa : 18.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  DEJAN PJEVAC Sre Dec 22, 2010 12:53 am

    Potpuno se slazem sa vama drage kolege.U celom tent jedini mi radimo od 7 do7, imamo velike rezultate rada sa manjim brojem izvrsilaca i to treba neko da nagradi.Mislim da treba pokazati da mozemo manje da radimo ali po zakonu. affraid Arrow Shocked
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Raško Sre Dec 22, 2010 1:59 am

    Za one forumase kojima nije jasno kako pojedinci zauzimaju vise pozicije od onih koje zasluzuju evo odgovora:

    http://www.arcor.de/ecards/images/picture0/f_pict/Karriereleiter.swf
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Dec 22, 2010 2:04 am

    Raško ::Za one forumase kojima nije jasno kako pojedinci zauzimaju vise pozicije od onih koje zasluzuju evo odgovora:

    http://www.arcor.de/ecards/images/picture0/f_pict/Karriereleiter.swf
    fenomenalno,jbt kako disu?
    avatar
    Gost
    Gost


    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Gost Sre Dec 22, 2010 3:46 am

    Gospodine Ljubičiću, sef smene NEMA SVOG vozača već služba Proizvodnje koja često ima potrebe za Osobljem održavanja, koje zbog raznoraznih tekućh i opravdanih kvarova ima POTREBE DA INTERVENIŠE i isti taj vozač učestvuje u proizvodnji električne energije kao i vi i ja u zoni svojih odgovornosti. Ja sam pomoćnik šefa smene za elekto deo elektrane B a šef smene je po sistematizaciji MAŠINSKI inžinjer koji ima obavezu u svom mašinskom delu u Glavnom pogonskom objektu , hemiskom , dopremi uglja i drugim spoljnim objektima i plus organizacionu odgovornost u saradnji sa Zeleznicom i elektranom A, pa je neko odlučio da je bolje da se uvede i elektro inžinjer
    kao njegov prvi saradnik u vezi rešavanja elekto problematike koja ima svoje mesto i prožima se u svim pogonskim sferama elektrane, mislim opravdano!S' poštovanjem Radojević Nebojša. Naravno uvažavam i ražličito mišljenje ako ga ima!
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Dec 22, 2010 11:03 am

    makagrk ::Gospodine Ljubičiću, sef smene NEMA SVOG vozača već služba Proizvodnje koja često ima potrebe za Osobljem održavanja, koje zbog raznoraznih tekućh i opravdanih kvarova ima POTREBE DA INTERVENIŠE i isti taj vozač učestvuje u proizvodnji električne energije kao i vi i ja u zoni svojih odgovornosti. Ja sam pomoćnik šefa smene za elekto deo elektrane B a šef smene je po sistematizaciji MAŠINSKI inžinjer koji ima obavezu u svom mašinskom delu u Glavnom pogonskom objektu , hemiskom , dopremi uglja i drugim spoljnim objektima i plus organizacionu odgovornost u saradnji sa Zeleznicom i elektranom A, pa je neko odlučio da je bolje da se uvede i elektro inžinjer
    kao njegov prvi saradnik u vezi rešavanja elekto problematike koja ima svoje mesto i prožima se u svim pogonskim sferama elektrane, mislim opravdano!S' poštovanjem Radojević Nebojša. Naravno uvažavam i ražličito mišljenje ako ga ima!
    gospodine makagrk,ja nisam nista drugo ni napisao nego sam samo nabrojao radna mesta koja u svom nazivu imaju prefiks"smenski",i koliko sam citao Vase postove ne vidim da ja i Vi imamo razlicita misljenja ,a ako ih i imamo branicu Vase pravo da ih iznesete.ponekad pisem i pomalo satiricno ,pa ste otuda mozda pogresno protumacili i zapis da sef smene ima svog vozaca....po istom principu sam mogao napisati da i OV-TK dispecer ima svog vozaca koji je takodje "smenski vozac"..pozz
    avatar
    Gost
    Gost


    konstitutivni sastanak Empty konstruktivni sastanak

    Počalji  Gost Sre Dec 22, 2010 12:27 pm

    Naravno razumeli smo se gosp. Ljubičiću, sve najbolje i hvala na odgovoru! Pozdrav Very Happy
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    konstitutivni sastanak Empty konstitutivni sastanak

    Počalji  Pachanga Sre Dec 22, 2010 9:52 pm

    https://www.youtube.com/watch?v=yzqTgUCBhR8 zajebi dijalog,ne pregovaram sa bagrom,vi lazete ko stoka eno stala vam je tamo...
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Pachanga Sre Dec 22, 2010 9:57 pm

    https://www.youtube.com/watch?v=IYe0oL6CcqQ dolazi sindikat jaci nego ikad...
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Pachanga Sre Dec 22, 2010 9:59 pm

    Vredi razmisliti o tome da se tzv,stab za ugalj,premesti na ZT,gde i pripada,kako bi nase kolege koje izgube grupu imale gde da budu rasporedjene!
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Andreja Sre Dec 22, 2010 10:06 pm

    "OV-TK dispecer ima svog vozaca koji je takodje "smenski vozac"..pozz"
    E jbg jos samo direktor ŽT nema svog vozača
    Ljubo namesti tu web kameru što si se slikao izgledaš kao Smenski radnik posle dve noćne smene ,a glava ti zauzela ceo ram od slike
    Razz Razz Razz Razz Razz
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  ljubicic dragoslav Sre Dec 22, 2010 10:45 pm

    Andreja ::"OV-TK dispecer ima svog vozaca koji je takodje "smenski vozac"..pozz"
    E jbg jos samo direktor ŽT nema svog vozača
    Ljubo namesti tu web kameru što si se slikao izgledaš kao Smenski radnik posle dve noćne smene ,a glava ti zauzela ceo ram od slike
    Razz Razz Razz Razz Razz
    jbg nisam ja kriv sto je mali ram

    Sponsored content


    konstitutivni sastanak Empty Re: konstitutivni sastanak

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 11:37 pm