SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


1. sastanak podruznice Empty

+7
BobanB
Pachanga
Administrator
ljubicic dragoslav
vita
Mika
Daci
11 posters

    1. sastanak podruznice

    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    1. sastanak podruznice Empty 1. sastanak podruznice

    Počalji  Daci Čet Dec 23, 2010 10:02 pm

    Alo bre drugovi i kolege sindikalni poverenici, kakva je ovo za#ebancija, oce li neko napisati sta se danas zbivalo.
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Mika Čet Dec 23, 2010 10:35 pm

    Evo ja cu da prepricam ukratko a zapisnik je kod Caleta koji treba da ga sredi i odstampa i da ga potom istaknemo. Za predsednika podruznice izabran je Milivojcevic Miodrag Tikin, za zamenika predsednika Jadzic Sveta Jadza i to preglasavanjem sa 5 glasova ZA jednim protiv i jednim uzdrzanim(Cale).Mislim da vam je to za sada najzanimljivije, a predloge za odbore i komisije su: Jadza-nadzorni odbor,Vita-kolektivna ugovaranja,Aca-fond solidarnosti,Mika-statutarni odbor.Za ostale funkcije cemo se naknadno dogovoriti.
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  vita Čet Dec 23, 2010 10:42 pm

    Очекивао сам Мику да напише редослед дешавања,пошто је водио записник ,али до тада укратко ево ја ћу
    За председника подружнице иѕабран Миливојчевић Миодраг као кандидат са највише гласова,а за заменика јавним гласањем Јаџић Света са пет гласова.После техничких питања ко ће заузети упражњена места у разним комисијама и телима ,примио нас је директор жел-треспорта коме смо пренели наша очекивања и наша виђења ситуације у којој се тренутно налазе запослени у вучи и саобраћају,да чињеница да су наша примања у наскладу са примањима у осталим деловима ТЕНТа .Упућен је позив ген.директору ТЕНТа да коначно посети ЖТ где би му све то што нам смета и чиме смо незадовољни могли пренети.Пошто очекујем да ће се записник са конститутивне седнице убрзо објавити овде толико за сада
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Dec 23, 2010 10:48 pm

    Daci ::Alo bre drugovi i kolege sindikalni poverenici, kakva je ovo za#ebancija, oce li neko napisati sta se danas zbivalo.
    mika je bio zapisnicar a zapisnik posle podruznice ostao kod caleta da ga prekuca....ali ukratko:konstituisana podruznica.predsednik :Miodrag Milivojcevic Tikin
    zamenik predsednika (posle preglasavanja,jadza trazio jano,cale insistirao na tajnom,odluceno glasanjem da bude javno)Jadzic Sveta sa 5 glasova(Tikin,Vita,Mika,Aca i Jadza)za Caleta glasao Ljubicic ,Cale uzdrzan.
    Kandidat za nadzorni odbor Jadzic
    Kandidat za statutarnu komisiju Zivkovic Mika
    Kandidat za fond solidarnosti Aca Djuricic
    Kandidat za izvrsni odbor PD TENT-a Krsmanovic Stanko -Cale
    Kandidat za clana komisije za kolektivno pregovaranje Jevdjenovic Vitomir -Vita
    Kandidat za clana GO sindikata EPS-a Jadzic Sveta
    clan GO Sindikata TENT-a Milivojcevic m.
    ukoliko sindikalna organizacija TENT-a prihvati formiranje nekakvog posebnog tela za vodjenje,pracenje i koordinaciju pitanja 26% podruznicu ZT-VUCA I SAOBRACAJ predstavljace Ljubicic Dragoslav
    2.predat zahtev za korekciju zarade za "neiskoriscenu polucasovnu pauzu"
    3.odrzan sastanak sa direktorom ZT Petkovicem kome su prisustvovali svi clanovi odbora podruznice i Trivic,Teofilovic,Predojevic i Stevic,zatrazeno:tehnicki opremljen prostor za sindikalnu podruznicu i zatrazen sastanak sa gen.dir. P.Knezevicem radi resavanja specificnih problema ZT kao i pokusaj dizanja ZT na nivo koji mu pripada......to bi bilo ukratko to.inace sastanak poceo u 9 sati a zavrsen u 13 sati i 15 minuta
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Daci Čet Dec 23, 2010 11:08 pm

    Hvala Ljubo na kratkom i jasnom izvestaju. Zao mi je sto je odmah na pocetku doslo da preglasavanja, jer ce sad "nedobronamerni" da kazu:"jel' sam vam rekao...itd". Ali sta ciniti kad dva kandidata za potpredsednika imase isti broj glasova. Zelim vam puno uspeha i sloge u daljem radu!

    Uuups, IZVINJAVAM SE Miki i Viti, nisam primetio njihove postove koji su bili pre Ljubicicevog.


    Poslednji izmenio Daci dana Pet Dec 24, 2010 12:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Administrator Pet Dec 24, 2010 12:06 am

    Ne mogu a da ne sakrijem svoje oduševljenje što će ovaj forum napokon postati ono što sam i zamislio da bude.
    Zahvaljujem se poverenicima na neformalnom izveštaju, a od Caleta očekujemo zvaničan izveštaj, kao što sada mogu slobodno i reći i jeste dogovoreno.
    A to je da Cale postavlja zvanične izveštaje sa održanih podružnica kao i zvanične stavove podružnice ŽT "Vuča i Saobraćaj".
    E nek vam je i nam je sa srećom prvenac, nego jel prosuo neko vodu za vama danas kada ste krenuli u pohode? bounce cheers bounce
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Pachanga Pet Dec 24, 2010 12:34 am

    Sta ce nam 7 ljudi koji isto misle? U takvoj ekipi,istomisljenika,nema napretka! Pozeljno je da razlicito misle i razlicito gledaju na stvari! Njih 7 teze istom cilju,a to je najbitnije,a kojim ce putem do njega doci,to ce oni odluciti! Nase je da ih sledimo i podrzimo!
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 24, 2010 12:39 am

    Administrator ::Ne mogu a da ne sakrijem svoje oduševljenje što će ovaj forum napokon postati ono što sam i zamislio da bude.
    Zahvaljujem se poverenicima na neformalnom izveštaju, a od Caleta očekujemo zvaničan izveštaj, kao što sada mogu slobodno i reći i jeste dogovoreno.
    A to je da Cale postavlja zvanične izveštaje sa održanih podružnica kao i zvanične stavove podružnice ŽT "Vuča i Saobraćaj".
    E nek vam je i nam je sa srećom prvenac, nego jel prosuo neko vodu za vama danas kada ste krenuli u pohode? bounce cheers bounce
    nije dogovoreno da cale postavi zvanican izvestaj na forum,iz prostog razloga,coveku je iskljucen net
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Administrator Pet Dec 24, 2010 1:58 am

    ljubicic dragoslav ::nije dogovoreno da cale postavi zvanican izvestaj na forum,iz prostog razloga,coveku je iskljucen net

    Nadam se da će se čoveku omogućiti da ima internet i da radi svoj posao kako treba.
    To je ipak samo tehnička stvar.
    Izveštaj će u svakom slučaju nakon prekucavanja biti postavljen.
    Jedan kuriozitet "sasa960" ili ti Cale je treće registrovani korisnik ovog foruma.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Daci Pet Dec 24, 2010 1:58 pm

    Nece mu trebati! 1. sastanak podruznice Dzaba%20ste%20krecili%20-%20grafit.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 24, 2010 4:47 pm

    ljubicic dragoslav ::
    Daci ::Alo bre drugovi i kolege sindikalni poverenici, kakva je ovo za#ebancija, oce li neko napisati sta se danas zbivalo.
    mika je bio zapisnicar a zapisnik posle podruznice ostao kod caleta da ga prekuca....ali ukratko:konstituisana podruznica.predsednik :Miodrag Milivojcevic Tikin
    zamenik predsednika (posle preglasavanja,jadza trazio jano,cale insistirao na tajnom,odluceno glasanjem da bude javno)Jadzic Sveta sa 5 glasova(Tikin,Vita,Mika,Aca i Jadza)za Caleta glasao Ljubicic ,Cale uzdrzan.
    Kandidat za nadzorni odbor Jadzic
    Kandidat za statutarnu komisiju Zivkovic Mika
    Kandidat za fond solidarnosti Aca Djuricic
    Kandidat za izvrsni odbor PD TENT-a Krsmanovic Stanko -Cale
    Kandidat za clana komisije za kolektivno pregovaranje Jevdjenovic Vitomir -Vita
    Kandidat za clana GO sindikata EPS-a Jadzic Sveta
    clan GO Sindikata TENT-a Milivojcevic m.
    ukoliko sindikalna organizacija TENT-a prihvati formiranje nekakvog posebnog tela za vodjenje,pracenje i koordinaciju pitanja 26% podruznicu ZT-VUCA I SAOBRACAJ predstavljace Ljubicic Dragoslav
    2.predat zahtev za korekciju zarade za "neiskoriscenu polucasovnu pauzu"
    3.odrzan sastanak sa direktorom ZT Petkovicem kome su prisustvovali svi clanovi odbora podruznice i Trivic,Teofilovic,Predojevic i Stevic,zatrazeno:tehnicki opremljen prostor za sindikalnu podruznicu i zatrazen sastanak sa gen.dir. P.Knezevicem radi resavanja specificnih problema ZT kao i pokusaj dizanja ZT na nivo koji mu pripada......to bi bilo ukratko to.inace sastanak poceo u 9 sati a zavrsen u 13 sati i 15 minuta
    IMA JEDNA SITNA PROMENA:po informaciji tj.sugestiji od strane Tikinog ispravljam informaciju da je Sveta Jadzic izglasan za predlog za clana GO sindikata EPS-a,tacna informacija je da je Jadzic Sveta IZRAZIO ZELJU DA BUDE CLAN GO sind.EPS-a,ali da o tome nije glasano.
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  BobanB Pet Dec 24, 2010 6:45 pm

    A ima'l kakvih n0vih m0menata od završetka 1.sastanka p0družnice? bounce
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Administrator Pet Dec 24, 2010 11:38 pm

    BobanB ::A ima'l kakvih n0vih m0menata od završetka 1.sastanka p0družnice? bounce
    Ima li affraid Čekamo članove novoformirane podružnice da se izjasne bounce .
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Andreja Sub Dec 25, 2010 12:53 am

    Sramota i dalje pojedinci ispoljavaju svoje pojedinacne ciljeve i ako je svaki drugi na Zt glasao za njega.Uozbiljite se nije vreme za gluposti dosta smo se naslusali gluposti affraid
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  ljubicic dragoslav Sub Dec 25, 2010 1:52 am

    Andreja ::Sramota i dalje pojedinci ispoljavaju svoje pojedinacne ciljeve i ako je svaki drugi na Zt glasao za njega.Uozbiljite se nije vreme za gluposti dosta smo se naslusali gluposti affraid
    pojasni...kad pucas pucaj u metu nemoj okolo
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Andreja Sub Dec 25, 2010 2:07 am

    Jbg ja navikao da pucam samo u Meso al gadjam strasno precizno rendeer rendeer rendeer
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  BobanB Ned Dec 26, 2010 12:01 pm

    Ako već neće niko od kopetentnih iz sindikata, bar neko iz administracije f0ruma neka prenese n0vine iz imena Foruma. Svakakve priče već kruže (da ne kažem laži)... Veliki br0j radnika je p0kazao interes0vanje, izlaskom na izbore, bilo bi lepo da se neko oglasi, makar u cilju sprečavanja dezinformacija. . . Hvala.
    avatar
    gsipetic


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 57
    Lokacija : viraga naselje moje na kredit

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  gsipetic Ned Dec 26, 2010 7:56 pm

    Šta se dešava sa Caletom dalije trač ili istina da je podneo ostavku.Zbog čega se uplašio i to uradio kad je on imao viziju o Sindikatu kako da bolje funkcioniše i bolje da radi ŠTA BI.
    avatar
    gsipetic


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 57
    Lokacija : viraga naselje moje na kredit

    1. sastanak podruznice Empty sastanak poružnice

    Počalji  gsipetic Ned Dec 26, 2010 11:19 pm

    Neznam što gsodin Ljubičić traži od mene odgovor od direktora kad sa mu dao na tribini i njemu i Cveletu.
    avatar
    gsipetic


    Broj poruka : 24
    Datum upisa : 08.12.2010
    Godina : 57
    Lokacija : viraga naselje moje na kredit

    1. sastanak podruznice Empty spasovdan breee

    Počalji  gsipetic Ned Dec 26, 2010 11:22 pm

    Za sada ništa kažu nema para valda zato što su danas pare skupe,kažu do božića biće nešto.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Bursac Pon Dec 27, 2010 3:42 am

    BobanB ::Ako već neće niko od kopetentnih iz sindikata, bar neko iz administracije f0ruma neka prenese n0vine iz imena Foruma. Svakakve priče već kruže (da ne kažem laži)... Veliki br0j radnika je p0kazao interes0vanje, izlaskom na izbore, bilo bi lepo da se neko oglasi, makar u cilju sprečavanja dezinformacija. . . Hvala.
    Aj da probam da odgovorim, posto verovatno pod administracijom foruma smatras Dacija, Banisu i mene. Ne znam na koje informacije/dezinformacije mislis. Ako si mislio na Caleta koga posredno pominju u zadnjih par postova, jednostavno verovatno niko ne zeli nista konkretno da kaze dok se on sam ne oglasi. Ako je podneo ostavku kao sto se prica, a ne obrati se javno raji koja ga je glasala i objasni svoj postupak, onda ce Cale postati negativac. Iskreno ja se osecam prevarenim jer je moj glas tek tako bacio, a verujem da se tako oseca i onih 114 ljudi koji su mu ukazali poverenje. Bez obzira na razlog ostavke imamo pravo, a i njegova je obaveza da nam objasni sto je, ako je dao ostavku.

    gsipetic ::Šta se dešava sa Caletom dalije trač ili istina da je podneo ostavku.Zbog čega se uplašio i to uradio kad je on imao viziju o Sindikatu kako da bolje funkcioniše i bolje da radi ŠTA BI.
    Zasto pitas da li je dao ostavku ako posle toga konstatujes da je dao ostavku i pitas cega se uplasio? Takodje cemu sarkazam?

    Da malo zanemarimo Caleta, pomalo si mi nedostajao ovde na forumu Smile Ne znam treba li da te podsetim da mi nisi odgovorio na pitanja. Ono sto mi je najbitnije, u kojoj si to banci sredio da imamo kamatu od 2.5% na stambeni kredit? Kupujem stan i ta informacija mi je veoma bitna, a u sindikatu nisu mogli da mi daju odgovor. Pogotovo mi je to bitno zbog informacija koje sam dobio iz vrha Alpha banke da ce se sledece godine najverovatnije utopiti u EFG banku, tako da i paket Alpha plata koji trenutno imamo u Alpha banci ce prestati da vazi.
    Bez obzira na sve i bez obzira sto cu verovatno i dalje ostati uskracen za odgovore, drago mi je da te opet vidim ovde na forumu Wink
    Nemanja
    Nemanja


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 10.11.2010
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Nemanja Pon Dec 27, 2010 4:01 pm

    Buki ja sam ove godine podigao stambeni kredit preko Alfa banke i kamata je bila 4,11 a sad jbg polako raste pale
    BobanB
    BobanB


    Broj poruka : 28
    Datum upisa : 19.11.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  BobanB Pon Dec 27, 2010 4:54 pm

    tako je, raste stalno. Do 1. Decembra kamata za radnike TENT-a je bila 4.89 + EURIBOR, za ostalo gradjanstvo bila 5.12 + EURIBOR. . . E sad ne znam tačno koliku to kamatu daje sa Euribor0m, al na primeru sumbvencionisanih kredita je 4.5+ 6EURIBOR i to daje 5.49% promenjivo naravno. Šipetova pominjana kamata je bila na snazi u jedn0m periodu, eh da sm0 m0gli svi tada da uzmemo kredit. . Čini mi se da je plan te akcije bio realizacija 40 kredita, a mislim da nije toliko kredita realizovano. Kažem da nije realiz0vano jer su neki raniji krediti usli u re tog pr0grama, naravno ko je znao da se p0javi u banci i isp0stavi zahteve, m0lbe il šta je već trebalo.

    Sponsored content


    1. sastanak podruznice Empty Re: 1. sastanak podruznice

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 12:12 am