SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty

+5
makagrk
ljubicic dragoslav
Bursac
Bojsha
Administrator
9 posters

    Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Administrator Čet Jan 20, 2011 12:03 am

    Došao sam u posed nekih papira koji su počeli da kruže elektranom, čitajući ovo ne mogu da se otmem utisku da nam se opet svesno potura noga. Da li ćemo se spotaći zavisi od svih nas.

    Vas Despotoviću pitam: Imamo li mi vašu podršku u ovoj našoj borbi kao što ste rekli, što ovde, što u sredstvima informisanja ili ćete tu vašu reč pogaziti?

    I još nešto DIVIDE ET IMERA. Podeli (Zavadi) pa vladaj. je sistem vladavine i manipulacije koji nije nov, koristio ga je i Cezar a i Napoleon kojeg pomilnjete, ali ne zaboravite da se ni jedna od te dve vladavine nije slavno završila.

    Meni se čini da se lopta dirigovano pokušava prebaciti ponovo na nivo PD-a.
    Despotoviću, rekli ste da borbu u vezi sa 26% prepuštate sindikalnim predstavnicima iz smene? Šta je sad?

    Pozivam sve sindikalne predstavnika da nam malo obrazlože ovo:

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Doc_110

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Doc_211

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Doc_310

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Doc_410
    Bojsha
    Bojsha


    Broj poruka : 33
    Datum upisa : 19.01.2011
    Godina : 38
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Strasno!

    Počalji  Bojsha Čet Jan 20, 2011 12:25 am

    Pa ovde je vise nego ocigledno da sad i drugi u PD pokusavaju da se "umesaju" ili prikljuce u celu ovu pricu, e sad da li je to dobro ili ne videcemo, a neki pak zele na sve nacine da skrenu temu sa 26%...vidi se iz prilozenog! Sta ce na kraju biti to ni Bog sam ne zna! Najbitnije je samo da istrajemo u svemu i konacno odbranimo to nase pravo sto nam pripada po zakonu! SADA SE NE SME STATI!!!
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Bursac Čet Jan 20, 2011 12:38 am

    Gledajuci situaciju u poslednjih par dana cini mi se da svaka opstrukcija rada strajkackog odbora moze rezultovati cepanjem sindikata. Na tu istu stvar je ukazao i dispecer Cvetkovic na prosirenom sastanku podruznica smene. Verujem da nijednom istinskom sindikalcu to nije u interesu jer samo jedinstven sindikat moze braniti interese obe grupacije, smene i osmocasovaca. Nadam se da nikome ne treba objasnjavati da cepanjem sindikata na smenski i vansmenski bi se poslovodstvo stavilo u polozaj da bira ko im je preci, sto po radnike nikako ne moze da bude dobro. Nisam imao prilike da vidim papire o kojima pricas (jer forumu pristupam sa telefona) niti sam sindikalni poverenik, ali osecam obavezu da kazem svoje misljenje. Ako postoji akcija bilo kog dela sindikata koja ima za cilj da opstruise rad strajkackog odbora ona je totalno neodgovorna i protiv interesa svih radnika, a samim tim i glasanje na bloku 7 krajnji cinizam.


    Poslednji izmenio Bursac dana Čet Jan 20, 2011 11:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Jan 20, 2011 2:11 am

    pozdrav za sve,upravo sam stigao kuci iz obilaska svih radnih mesta koja rade u smenskom rezimu rada na TENT-u A I B ,Ii na ZT-u na A I B,narednih dana obici cu i TEK,Vreoce,Tamnavu,U obilasku sam bio sa Kojicem i Sasicem.Tikin veceras radi kao i Petric.Ono sto je moj utisak je da je atmosfera u smislu voljnog momenta vrlo zadovoljavajuca.
    sad osvrt na ponudjena skenirana dokumenta:
    1. dokument 1:pokusaj smirivanja strasti u odrzavanju jer postoji ogromna verovatnoca da ce strajkacki zahtev biti pozitivno resen i onda pocinju da kolaju glasine koje kolaju jos od vremena B.Buhe a to je da bi jedni dobili mora drugima da se uzme.po meni mislim da je vrlo ishitreno saopstenje jer stoji na memorandumu sindikata PDtent-a a potpisan sindikat tent-a.tajming izdavanja saopstenja je krajnje nekorektan jer je saopstenje izdato za vreme dok nijedan clan strajkackog odbora nije bio u tent-u zbog konferencije za stampu,sto samo po sebi govori da saopstenje nema dobru nameru vec je klip u tocku strajkaca.
    2.dokument 2:Hvala na podrsci{i mi podrzavamo prosvetare i sve druge obespravljene}
    3. dokument 4. pokusaj sindikata PD TENT-a da se na mala vrata uvuce u pregovaracki proces po strajkackom zahtevu
    4. dokument 3 pokusaj poslovodstva TENT-a da kupi vreme,do 26 januara{pogledaj dok.4} ali hladno vreme tek dolazi,a kad je hladno i jaja se skupljaju i stezu zubi.
    mozda sam bio malo konfuzan ali dusa mi spava .toliko pozzz
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Administrator Čet Jan 20, 2011 2:38 am

    Ljubičiću, hvala na odgovoru, što je najgore ,upravo je onako kako sam i mislio da jeste.

    Despotoviću , bili ste konektovani kada sam ovo postavio, odgovor niste dali kao ni mnogo puta do sada.
    Ovim se završavaju sva moja pitanja upućena Vama i pozivam sve forumaše da Despotovića stavimo AD ACTA a.a.
    Nećemo Vas izbaciti sa foruma ali sve što od sada budete napisali ja neću komentarisati.
    Despotović je za mene od sada nebitna ličnost na ovom forumu.

    Zapitajte se koliko je nekorektno i pokvareno zavadjati dve grupacije koje zavise jedni od drugih.
    Sramota je malo reći.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  makagrk Čet Jan 20, 2011 6:31 am

    Pa da ste gledali Sveti Georgije ubija aždahu videli bi kako su to naši stari rešavali sa određenim tipom ljudi ........u prve redove ...pa preko minskog polja .... Evil or Very Mad
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  makagrk Čet Jan 20, 2011 9:08 am

    Vrlo je moguće da sledi ovakav scenario u režiji onog malog čoveka:
    1. Hoće da uvuče vansmensko osoblje u štrajk ali sa ovim njihovim pridodatim uslovima našoj jedinoj tački a to je 26% ( što je vrlo bitno i opasno zbog podudarnosti tajminga za ishod 26% i nije po dogovoru), što znači ucenjivaanje ovog malog čoveka i potkopavanje naše jedne jedine tačke zahteva 26 %
    Zatim sledi:
    - pridružuje nam se kritična masa vansmenskih radnika, a čovečuljak onda stupa na čelo SVIH podružnica i ,
    zatim dolazi do poteza poslovodstva koje će nam zadati ŠAH tako što će :
    -ispuniti većinu zahteva vansmenskog osoblja koje će onda vršiti pritisak na nas da odložimo rešavanje 26% , a mi to NE SMEMO da dozvolimo i po automatizmu bi sledilo cepanje sindikata na čime bi mi imali mnogo snažan smenski sindikat i to ničim neopterećen između 3 smenske podružnice.Ne zaboravite da smo mi u tom trenutku i dalje pod ŠAHOM.
    2. EEEE onda nastupa mali čovek i nalazi solomonsko rešenje i sa mesta vodećeg čoveka štrajka postaje posrednik i posreduje da nam se ubrzaju presude ma kakve one bile, jer on neće da vrši pritisak na sud jer je inače poznat kao "objektivan i realan".A kao nagradu za našu borbu baciće nam kosku od npr. 9%.
    - onda sledi naše popuštanje pod pritiskom i onom standardnom parolom (deža vu) VIŠE SE NIJE MOGLO
    zatim mi dobijamo :
    - MAT tako sto će se potpisati Kolektivni Ugovor uz onaj zadovoljni osmeh(kez) i rukovanje poslodavca.
    i onda naravno se nastavlja agonija i ropac smenskog osoblja i odlaganje formiranja SMENSKOG SINDIKATA pod izgovorom naših "sačekaj još malo , ne izleći se sa tim predlogom, da vidimo da li će da nam pomognu" i tako u nedogled, a onda nam je ponovo kriv neki mali čovek, i zaustavljanje moje ličnosti na ulici pod izgovorom da sam bio u pravu kao da se ja palim na tu kurblu.
    NE IGRAJTE SE SA VATROM bom
    sasa markovic
    sasa markovic


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 52

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  sasa markovic Čet Jan 20, 2011 7:30 pm

    ljubicic dragoslav ::pozdrav za sve,upravo sam stigao kuci iz obilaska svih radnih mesta koja rade u smenskom rezimu rada na TENT-u A I B ,Ii na ZT-u na A I B,narednih dana obici cu i TEK,Vreoce,Tamnavu,U obilasku sam bio sa Kojicem i Sasicem.Tikin veceras radi kao i Petric.Ono sto je moj utisak je da je atmosfera u smislu voljnog momenta vrlo zadovoljavajuca.
    sad osvrt na ponudjena skenirana dokumenta:
    1. dokument 1:pokusaj smirivanja strasti u odrzavanju jer postoji ogromna verovatnoca da ce strajkacki zahtev biti pozitivno resen i onda pocinju da kolaju glasine koje kolaju jos od vremena B.Buhe a to je da bi jedni dobili mora drugima da se uzme.po meni mislim da je vrlo ishitreno saopstenje jer stoji na memorandumu sindikata PDtent-a a potpisan sindikat tent-a.tajming izdavanja saopstenja je krajnje nekorektan jer je saopstenje izdato za vreme dok nijedan clan strajkackog odbora nije bio u tent-u zbog konferencije za stampu,sto samo po sebi govori da saopstenje nema dobru nameru vec je klip u tocku strajkaca.
    2.dokument 2:Hvala na podrsci{i mi podrzavamo prosvetare i sve druge obespravljene}
    3. dokument 4. pokusaj sindikata PD TENT-a da se na mala vrata uvuce u pregovaracki proces po strajkackom zahtevu
    4. dokument 3 pokusaj poslovodstva TENT-a da kupi vreme,do 26 januara{pogledaj dok.4} ali hladno vreme tek dolazi,a kad je hladno i jaja se skupljaju i stezu zubi.
    mozda sam bio malo konfuzan ali dusa mi spava .toliko pozzz
    Ljubo,prica je ocigledna.Onako jak covek,postaje smesan u svojim postupcima.Uostalom,sve lici na to da on i nije sastavljao pomenute dopise.Zato,bez nervoze i ishitrene reakcije.Svestan si podrske tvojih ljudi,a to je svestan i doticni gospodin,a i onaj ko je sastavljao dopise.Jaci smo nego ikad!!!
    Moja procena je da izlazimo na kraju sa ostvarenim zakonskim pravima i jednom novom sindikalnom organizacijom"Sindikat radnika u smeni PD Tent".Ti znas moje misljenje,al sam objavio da i drugi znaju!!!Pozdrav svim kolegama koji su uz nas!!!
    Mance
    Mance


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 13.01.2011
    Godina : 58
    Lokacija : Doprema II

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Mance Sub Jan 22, 2011 3:27 am

    Suština ove naše priče nisu pare, procenti, masa, bod, ovo je najčistiji i najjasniji zahtev ikada: Samo i iskljucivo poštovanje zakona o radu i primena člana 108. Ko ne poštuje zakon taj daje za pravo i drugima tj. nama da ga ne poštujemo, ko ne podržava borbu za poštovanje zakona taj pristaje da se i prema njemu može nezakonito postupati. Nikada se ne bih borio nizašta što meni donosi ličnu korist ako to nekome nanosi štetu. Naše kolege van smene su naši prijatelji, kumovi, rođaci, čak i deca ili roditelji. Sve što želim sebi želim i njima, pa čak i da jednog dana postanu smenski radnici ako misle da je to nešto extra lepo. Pozdrav, do pobede!
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Obersturmfuhrer Sub Jan 22, 2011 6:14 pm

    Pre dva dana bio sam u prodavnici u nasoj glavnoj ulici i dok sam kupovao bila su otvorena vrata!Preko mobilnog je pricao,vise se drao jedan od sindikalnih vodja osmocasovaca i zaparalo mi je uho njegova prica o smenskom strajku.Pricao je kako mi hocemo uzeti pare iz njihove mase za nasih 26%,kako treba objasniti to njihovim ljudima na zboru i da oni nece u strajk podrske!Zbog revolta sam i pristupio forumu,a o ovomo obavestio nas strajkacki odbor.Ne mog da verujem kakvim se sve lazima oni koriste,kako bi nas zavadili. Zavadi,pa vladaj,kako bi oni osvojili jos neki madman do njihove penzije.Sve su to komunjare,a komuista istinskih nema,nestali su u ciskama!Pazite gde sta pricate gosodo sindikalne vodje osmocasovaca,zaklela se zemlja raju,da se sve tajne doznaju!
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Bursac Sub Jan 22, 2011 6:25 pm

    Iskreno moje licno misljenje je da si trebao i da napises ime tog sindikalnog vodje. Ja znam o kome pricas ali zar ne bi bilo lepo da svi znaju Wink
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Obersturmfuhrer Sub Jan 22, 2011 6:29 pm


    Nista se nije promeilo za 25god.
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Obersturmfuhrer Sub Jan 22, 2011 6:33 pm

    Hoces ime?Ne znam ime,ali znam nadimak MUMAC!
    Paun
    Paun


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 02.11.2010
    Godina : 50

    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Paun Sub Jan 22, 2011 6:54 pm

    Moj predlog bi glasio ovako : bilo kakva funkcija u sindikatu obavezuje izabranom da kod sebe poseduje potvrdu o dvocifrenom IQ-u. Mislim da bi dosta njih ostalo bez F-je! affraid

    Sponsored content


    Podrška vansmenskih radnika ili ne? Empty Re: Podrška vansmenskih radnika ili ne?

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 12:06 pm