SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty

+2
Mika
Bursac
6 posters

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    avatar
    Gost
    Gost


    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Gost Uto Dec 07, 2010 5:12 am

    Dobar deo radnika na B elektrani koji je u smeni nezadovoljan vodjenjem sindikalnim upravljanjem i resavanjem mnogih bolnih tema. Sumnjamo u iskrenost i dobronamernos naseg rukovodstva, koje manipulise raznim poluinformacijama. Sve se svodi da na svako nase pitanje dobijamo odgovor, da nase sindikalno rukovodstvo zna sta radi u svakom momentu, da rukovodstvo zna sta radi ali nacin njihovog delovanja je tajna da ne bi poslovodstvo to nekako saznalo jer mi ostali neistomisljenici uvek radimo u korist nekoga zarad neceg, a samim tim da se isti prikriju .Tako isto to nase rukovodstvo tvrdi da upravlja nekim buducim kandidatima na vasim sledecim izborima, prestrojavaju se na stranu buducih pobednika jer ga ocigledno vec znaju.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Bursac Uto Dec 07, 2010 6:02 am

    Dobro ti nama dosao Smile
    Lepo je znati da forum prate i ljudi koji nisu iz ZT-a. Takodje je lepo znati da ima jos ljudi koji su nezadovoljni do sada ucinjenim od strane sindikata.
    Necu pokusavati da te razuverim ili da te ubedjujem da je namestanje izbora sada malo teze jer nisam u materiji. Isto tako ne mogu tvrditi da se pobednici na izborima vec ne znaju i da ne postoji neko ko moze svima njima da upravlja.
    Jedino sto mogu je da postavim pitanje, ako ne verujete svojim sindikalcima i ako smatrate da lose rade, sto ih ne smenite?
    Smena, novi izbori i tako u krug dok se ne nadju ljudi koji mogu i hoce da urade nesto pozitivno za nas...
    Recept je prost, samo treba pokrenuti taj tocak.
    Bilo bi korisno da se vise ljudi van ZT-a pojavi ovde i kaze svoja vidjenja i svoja misljenja, tako da ako imas uticaja na svoje istomisljenike uputi ih na ovu adresu. Makar i ako nista ne promenimo bar cemo moci da se izjadamo jedni drugima Wink
    avatar
    Gost
    Gost


    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Pozdrav kolegi Bursacu

    Počalji  Gost Uto Dec 07, 2010 6:12 am

    Vrlo je moguce da se i to pitanje uskoro pokrene. Kod nas su ljudi u smeni uglqvnom umorni od svega, i mnogo razocarani od svakoga. vlada poneka neobicna tisina. Tisina u nasem narodu ima znacenje.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Bursac Uto Dec 07, 2010 6:20 am

    Slazem se, tisina u nasem narodu ima znacenje. Obicno ta tisina je znak da se ceka samo jedan covek koji ce da pokrene stvari sa mrtve tacke. Takodje znaci da ima previse onih koji se pitaju da li bas oni moraju da budu taj pokretac.
    Tuzno, ali je bas tako...
    avatar
    Gost
    Gost


    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty za kolegu Bursaca

    Počalji  Gost Uto Dec 07, 2010 7:00 am

    Naravno sto ce biti bice. Vidim da smo otprilike istog godista i da u ovoj firmi otkada sam dosao pre 16 godina mladim ljudima uvek neko zeli da sece krila zalosno je to sto to rade ljudi u nasim redovima a ne poslovodstvo. Njima nismo interesantni. Ima medju nama par vitezova, tj. ljudi koji ne prihvataju sve sto im se servira kao istina. Ne prihvatam da su vremena teska, ona su uvek ista- kontinualna, vreme nam otezavaju odredjeni ljudi i cine sve da budu uvek teza.,tj., stvar je u prihvatanju na razlicitost, a ne uz neku viku i galamu koja ne resava nista vec stvara kontra efekat. Ja mislim da bi uz odredjene nove ljude nase poslovodstvo imalo vise sluha sto automatski ne znaci da su odmah njihovi ljudi, jer kako cenimo sebe i oni ce da cene nas, i obrnuto. Ne treba biti lukav i ohol vec mudar i odmeren. Upoznao sam mnoge kolege na Zeleznici, neki su mi prijatelji od detinstva, neke sam upoznao kroz razne kulturne i sportske manifestacije i uglavnom imaju vrlo solidan stav , ima osoba sa cvrstim integritetom, uglavnom vi ste koliko toliko najistrajniji u trazenju odredjenih resenja.Inace ja spadam u grupu ljudi kojima ni roditelji nisu mogli da obuku hulahopke kad padne prvi sneg, da slucajno ne na zebem. Ljudi, nas treba da vode ljudi koji su u svojim razredima, u skolama , u kaficima, imali liderske sklonosti, tj. alfa muzijaci. Vecina kraljeva se dobija rodjenjem a vodja se pravi godinama. Postovane kolege, svaki smenski radnik ma na kakvom mestu radio , nosi neke od gore navedenih osobina ,jer smo svi samostalni u svom radu, a ujedno vrlo lako se stapamo u tim kada posao to zahteva. To se stice sa godinama. Retko je kad zapelo do nas. Odlicni smo, verujte ma sta nam drugi rekli.
    avatar
    Gost
    Gost


    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Gost Uto Dec 07, 2010 5:56 pm

    Do sada se nisam oglasavao bio sam samo nemi posmatrac svega sto se desava ovde. Ovo sto sam sada procitao jako me je uznemirilo i moram da se oglasim i podelim sa vama svoja strahovanja i saznanja. Svojevremeno sam cuo kako se neko na B elektrani hvali kako je tobož on taj koji je urusio podružnicu na zeleznici, Nisam verovao i smatrao sam da su to glasine. Ali me je ovo sada razuverilo i ubacilo crv sumnje u celu pricu. Ako je to istina plasim se i da glasine da je plaćena funkcija koju sada ima Borko Todorović namenjena tom čoveku i da ce on doci na to mesto uz pomoc upravo nekih koji su organizovali celu akciju obranja nasih poverenika. Neka me neko razuveri. Ako je sve ovo i blizu istine gore je nego da je strasno i od nas onda imate apsolutnu podrsku u obaranju vaših poverenika a našim buducim poverenicima porucujem da je bolje da se ova nagadjenje ne dese. A sve one koji bilo šta znaju vise o ovome molim da se oglase.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Bursac Uto Dec 07, 2010 6:30 pm

    Mislim da ovaj topic ide u pogresnom pravcu.
    Postujem strah ljudi da se oglase javno pod svojim imenom, ali ne treba zloupotrebljavati to.
    Da pojednostavim pricu. Ovaj forum nije zamisljen kao trac klub, ne bavimo se pricama rekla kazala vec zelimo da informisanje ljudi bude pravovremeno.
    Da li stvarno ocekujete da iko shvati ozbiljno vase postove ako ih niste podpisali svojim imenom?
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Mika Uto Dec 07, 2010 7:00 pm

    Bursac ::Mislim da ovaj topic ide u pogresnom pravcu.
    Postujem strah ljudi da se oglase javno pod svojim imenom, ali ne treba zloupotrebljavati to.
    Da pojednostavim pricu. Ovaj forum nije zamisljen kao trac klub, ne bavimo se pricama rekla kazala vec zelimo da informisanje ljudi bude pravovremeno.
    Da li stvarno ocekujete da iko shvati ozbiljno vase postove ako ih niste podpisali svojim imenom?
    Tako je Aco ,sve dok se ljudi plase da iskazu svoje nezadovoljstvo i stanu u odbranu svojih prava , niko nas nece ozbiljno shvatati .Opet ponavljam potpisan tekst ima svoju tezinu!
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Daci Uto Dec 07, 2010 11:34 pm

    U potpunosti se slazem sa Acom (Bursac) i Mikom a o tome smo vec nekoliko puta ovde raspravljali. Ovo nije neki bezveze deciji forum na netu gde se klinci potpisuju sa Supermen ili Chuck Norris, okace neku opasnu sliku i onda slobodno pisu sta im padne na pamet bez ikakvog obzira i odgovornosti. Ovo su OZBILJNE stvari, mnogo ozbiljne i desavaju nam se u jako zajebano vreme. Ovde svako treba da stoji iza svoje izjave, da znamo ko nam sta kaze i ko nas na sta upozorava. Ako neko zeli dobronamerno da nam pomogne, najmanje sto moze da uradi za nas je da se za pocetak predstavi. Ovo se odnosi i na nase kolege sa ZT-a ali njih vec nekako "pohvatamo" ko je ko. Ali kada su u pitanju ljudi iz drugih podruznica koje ne poznajemo i kada nam plasiraju ovako uznemiravajuce podatke ......odoh ja mnogo u sirinu (verovatno posledica dnevne smene Laughing ) valjda ste shvatili sta je pesnik hteo da kaze.
    P.S. Hvala na podrsci za "rusenje" podruznice. To nam je tradicija. Ovo ce nam biti peta po redu od 2000-te. A mozda i sesta ako se "novi" ne pokazu dobro!
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Mika Uto Dec 07, 2010 11:39 pm

    Tako je Daci , menjati dok ne nadjemo prave predstavnike koji ce zastupati zajednicke interese , a imamo ih !!!
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Administrator Sre Dec 08, 2010 2:10 am

    Razmišljao sam dosta o ovome što je napisano u ovoj temi i doneo sledeće zaključke i odluke:
    Prvo:
    Dobro ti nama došao, izuzetno mi je drago što se ljudi iz smene interesuju za ovaj forum. Naime ovde se dešavaju stvari koje se i te kako tiču i njih. Čoveka koji je započeo ovu temu poznajem lično, nazvao me i reko mi ko je a i shvatio bih jer vidim njegovu e-mail adresu. Znači nije neka nepoznata osoba. I mogu garantovati za njega.
    Drugo:
    Druže vide li ti kako pade naša podružnica zbog nezadovoljstva članstva? Prosto. Znači recept znate samo zakuvajte ako ste nezadovoljni.
    Treće:
    Navodi koje je postavio panišer - osvetnik. ( Da li se on sveti nekome ili ne u to ne ulazim) ako je i promil tih navoda tačan ili se ispostavi da je tačan onda to nije dobro ni za nas ni za našu borbu. Pozivam panišera da se identifikuje i pojasni nam malo te svoje navode.
    Nadam se da će oni koji su skupljali potpise i iznosili podatke o neradu podružnice demantovati te tvrdnje.
    Četrto:
    Očekujem u najskorijoj budućnosti APSOLUTNU IDENTIFIKACIJU . Znači svi članovi za koje ne znam ko su počev od panišera Lemija i ostalih biće banovani ( biće im zabranjen pristup ovom forumu )
    Razmem ja da se ljudi plaše, ali evo ja koji sam napravio ovaj forum i ljudi koji mi pomažu u radu istog kao i oni koji aktivno učestvuju u radu, svi smo hvala bogu živi i zdravi i ne dobismo otkaze, ništa loše nam se nije još desilo. Znači slobodno se predstavite i recite šta mislite.
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  vita Sre Dec 08, 2010 1:14 pm

    Mika ::Tako je Daci , menjati dok ne nadjemo prave predstavnike koji ce zastupati zajednicke interese , a imamo ih !!!
    Ako je neko u ovo krenuo zbog fotelja malo se preracunao , jer mnogo ce biti vruce ,mada cisto sumnjam da ima neko ko nije svestan sta se od njega ocekuje, i da je strpljenje clanstva sve manje a nezadovoljstvo sve vece ,dakle ove price nam netrebaju, imamo jasan cilj ,neka ljudi izaberu pa da se radi
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Daci Sre Dec 08, 2010 1:26 pm

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta B4048fc6bf220133e86b6d2d65b378a5
    Gaja
    Gaja


    Broj poruka : 31
    Datum upisa : 08.11.2010
    Godina : 44
    Lokacija : Ушће,долина бикова

    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Gaja Sre Dec 08, 2010 11:44 pm

    Видимо се после избора,што се мене тиче ствар је јасна!
    Или ће синдикат прихватити да:
    - СВИ радници на железници из про-тента по хитном поступку(вршити притисак на пословодство)буду примљени у тент;
    -Да на железници се повећају зараде на хиљаду евра (у динарској противвредности)док траје криза,а после тога прате зараде најплаћеније железнице у европи!;

    Ако синдикат ТЕНТ-а не усвоји ове захтеве предлажем да се одцепимо од њих и даље наступамо самостално!
    ДО ПОБЕДЕ!!!


    Што се тиче 26% ту покушавају појединци да профитирају незаслужно!
    Држава мора да нам то исплати већ је о томе одлучено,тако да нико,ама баш нико од свих нас није то истерао,и да се не кити перјем које није његово и не покушава да обмане колеге разноразним митинзима и трибинама! деспотовић јесте вешт и вешто користи Љубичића и Тикиног у овој ствари,али овог пута не пролази,него му предлажем да притиска Послодавца нашег и његовог(БИА)да нам испуне горе два наведена услова.
    ЗАХВАЉУЈЕМ!

    Sponsored content


    Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta Empty Re: Podrska u vezi smene u podruznici ZT sindikata tenta

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Maj 10, 2024 4:24 pm