SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


poziv novinara na saradnju Empty

4 posters

    poziv novinara na saradnju

    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    poziv novinara na saradnju Empty poziv novinara na saradnju

    Počalji  ljubicic dragoslav Sub Jan 22, 2011 5:45 pm

    u toku jucerasnjeg dana mi je stigao mail od strane novinara lista "Republika",naravno po dogovoru koji sam imao s njim a koji smo napravili posle konferencije za stampu u MC ,mail postavljam u celini naravno bez broja telefona pomenutog novinara.Molim forumase da pazljivo pogledaju dostavljene video filmove i tekst mail-a i da kazu svoje misljenje.
    Ljubicicu,
    Saljem shodno dogovoru dva videa koje su uradili studenti Filozofskog fakulteta. Namera je bila da se predstavi kako ideja o autonomiji univerziteta, ideja o nezavisnosti univerziteta od politike, u praksi ne postoji. Cak da je direktno ugrozena od strane samih uprava fakulteta.


    http://www.vimeo.com/10902788


    https://www.youtube.com/watch?v=y2FsuMS1DAA


    Oba ova videa privukli su paznju javnosti, videlo ih je preko 20 000 ljudi i mnogi su se javili nudeci podrsku. Rec je o brojnim institucijama i pojedincima. To je dovelo kasnije do boljeg medijskog tretmana. Posebno je efektan bio prvi video jer je on izasao u periodu kada jos nije bilo jasno da SNS i DS saradjuju vrlo lepo na lokalu.

    U vezi sa onim sto smo pricali nakon vase konferencije za stampu, valjalo bi da organizujemo, ako ste za, jedan zajednicki sastanak gde bismo bolje upoznali sa problemom koji vi imate u vezi sa smenskim radom. Tada cemo moci bolje da znamo kako da vas podrzimo. Vec sada mi se cini da bismo mogli da za kratko vreme napravimo jedan video, dokumentarnog karaktera od svega nekoliko minuta kojim se objasnjava vas trenutni problem, ali i uslove u kojima radite, i da se to onda prosiri Internetom. Imajte na umu da jedino Internet omogucava koliko toliko slobodan protok informacija, dok su televizija i stampa, kao sto znate, ili pod cenzurom ili ih ne zanimaju problemi radnika. Pored toga, mozda mozemo da organizujemo neku tribinu negde u centru grada gde bismo pricali malo o tekucim problemima. Do sada su organizovane tribine u Domu omladine zajedno sa radnicima Prosvete, Trudbenika, Telekoma itd.


    U tom smislu, nazvacu vas iduce nedelje da vidim kako napreduje borba i da se eventualno dogovorimo oko vidjanja.


    Solidarni pozdravi,

    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    poziv novinara na saradnju Empty Re: poziv novinara na saradnju

    Počalji  Bursac Sub Jan 22, 2011 6:11 pm

    Ideja je dobra, naravno ako se ima dovoljno materjala. Internet nudi apsolutni protok informacija sto se moze videti na primeru Džulijan Asanž-a i njegovog sajta Wikileaks koji bez obzira na sve ne mogu da ugase iz ovog ili onog razloga. Ako cemo iskreno delotvornost interneta vidimo i samim delovanjem ovog foruma.
    Naravno to je samo moje misljenje, valjda ce se jos ko oglasiti...

    Ako moze biti neki reper video za koji mi je trebalo manje od 10 minuta da ga napravim i stavim na youtube od 19.01.2011 godine u 05:55am do ovog trenutka pogledalo je 164 osobe.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    poziv novinara na saradnju Empty Re: poziv novinara na saradnju

    Počalji  Administrator Sub Jan 22, 2011 11:10 pm

    Poziv na saradnju bi u svakom slučaju trebalo iskoristiti. Internet kao takav nudi mnogo liberalniju prostor u odnosu na sve ostale medije koji se izuzetno dobro mogu kontrolisati. Treba napraviti spot, osmisliti koordiniranu akciju i izvršiti medijski pritisak putem jedinog medija koji nam daje slobodu informisanja.

    Osnivanjem ovog foruma desili su se veliki pomaci u načinu komunikacije i brzini protoka informacija. Informacije su ovim potezom postale i interaktivne ( dvosmerne ). Naime, sada možemo videti reakciju članstva na aktuelna dešavanja.

    Dokazi o značaju onoga što nudi internet u našem primeru:

    • Logo koji sam osmislio i predložio a većina forumaša uz sugestije koje sam prihvatio i primenio podržala, u veoma kratkom roku je osvanuo na stanicama i lokomotivama.

    • Spot koji je Bursać napravio video je zavidan broj ljudi u relativno kratkom roku. I nemojte misliti da su ga gledali samo naši ljudi.

    • Za ovaj naš forum znaju gotovo svi radnici Tent-a , svaki drugi je bar jednom posetio isti, drevno u proseku imamo oko 400 poseta.

    • U smeni je uvek neko ko je bio na forumu pa prepriča ono što se dešava onima koji nisu, tačne informacije se velikom brzinom prenose do gotovo svih radnika u smeni.


    Imam još neke ideje u vezi sa ovim vidom naše borbe za istinu ali o tom po tom. Ovo čitaju i oni. O narednim akcijama tek kada se dese.

    Snažno podržavam ponudjeni poziv i smatram da bi trebalo iskoristiti prijateljsku ruku podrške.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    poziv novinara na saradnju Empty Re: poziv novinara na saradnju

    Počalji  makagrk Ned Jan 23, 2011 7:50 am

    Pregledavši ova dva video koja su nam dostavljena preko Ljubičića povodom maltretiranja studenata ne mogu da se otmem jednom utisku: NEZNAM da li sam više nesrećan zbog njihovog problema(jer i ja sam bio student) ili sam PRESREĆAN što ovima dolazi KRAJ što je prvi znak jer su udarili na buduću inteligenciju ove zemlje koja treba da trasira naše nacionalno biće! Malo je reći da su MAMLAZI! Laughing iz te greške se samo TITO izvukao i niko u svetu i to zato što je imao ludu sreću!

    Sponsored content


    poziv novinara na saradnju Empty Re: poziv novinara na saradnju

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 12:50 am