SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty

+5
NesaTek
makagrk
Pachanga
ljubicic dragoslav
Administrator
9 posters

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Administrator Čet Jan 27, 2011 7:17 pm

    Dobronamaeran savet našim prijateljima i saborcima osmočasovcima.

    Drage kolege i prijatelji ne podležite pritiscima i huškanjem protiv nas, već nas podržite u našoj borbi.
    Da bi mi vas podržali u vašoj koja tek dolazi a koja će biti mnogo teža i bolnija.

    Doći će dan kada će vama i te kako biti potrebna podrška smene, doći će dan kada će ova firma morati da izvrši restruktuiranje.
    Ko će tada biti prvi na udaru? Da li vam je o tome vaš veliki vodja pričao?
    Ili vam je pričao samo o tome kako mi vama nešto hoćemo da otmemo?
    A ko će tada da vas podrži ako se sada zavadite sa nama?

    Razmislite o tome da ovo možda nisu samo delovi nešto većih manevarskih , taktičkih radnji.
    Recimo da vas neko namerno zavadja sa nama da bi kasnije imao lakši posao izdvanja neproizvodnih delatnosti iz firme.
    Bolje je da sada razmišljate o tome nogo u budućnosti dok budete vredno brusili, varili ili menjali osigurače negde u Kostolcu ili ko zna gde, radeći za neku PROFIRMICU uslužnih delatnosti koja može a ne mora da dobije posao na tenderu.

    Ne dozvolite da budete uvučeni u veštu maniplaciju na svoju štetu. Pročitajte i ovo: http://zttent.formyjob.net/t184-manipulacija

    MISLITE O TOME

    Nemojte me pogrešno shvatiti samo sam iskren i dobronameran. Prijateljski pozdrav drage kolege.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Jan 27, 2011 11:17 pm

    legendarni Branimir Stulic zvani Dzoni je njihovo trenutno "agregatno" stanje najbolje objasnio sledecom (po meni jednom od njegovih najboljih)pesmom:
    https://www.youtube.com/watch?v=gEf34BOoQ9I
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Pachanga Čet Jan 27, 2011 11:32 pm

    Jedna je Srbija,kurvi je mnogo!
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Administrator Sub Jan 29, 2011 2:09 am

    Ljudi, ali ja zaista mislim ono što sam napisao.

    Zaista mislim da su ljudi izmanipulisani i da su se upecali u vešto postavljenu mrežu prevare.

    I zaista sam bio krajnje dobronameran.
    Niko nikome ne bi trebalo da želi zlo, na kraju krajeva u pitanju je nečija egzistencija koju opet neko drugi dovodi u pitanje za rad čega?
    Koliko treba da prodje vremena pa da oni to shvate?
    Ja sam samo želeo da ukažem na ono što mislim da se dešava.
    Daj bože po njih da se varam ali... sve govori u prilog tome.

    Pokrenut je proces koji se ne može zaustaviti, proces restruktuiranja a taj proces zahteva izdvajanje neproizvodnih delatnosti iz proizvodnih firmi.
    Izdvajanjem uslužnih delatnosti u posebne firme koje će morati da se bore za posao i tako kroz konkurentnost povećaju kvalitet i brzinu izvodjenja remontnih radova i radova na održavanju poslodavac dobija efikasan i jeftiniji sistem u odnosu na postojeći .
    A šta to opet znači na zaposlene koji će u budućnosti raditi u takvim firmama?
    Oni će morati svojim radom da dokažu i opravdaju angažovanje na nekom projektu a opet to će značiti da posao koji budu dobijali neće uvek biti samo u Obrenovcu ... mogao bih još dugo pisati o tome ali poenta je rečena. Ko želi shvatiće ko je tvrdoglav i ne mora.

    Poenta je u tome da su oni već otpisani ( izdvojeni ) samo se sada traži najlakši i najbezbolniji način da se to uradi ( Ko to tamo, koga prodaje? ). Ovim gube podršku najjačeg dela firme .... nastavak sledi...


    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  makagrk Sub Jan 29, 2011 3:11 am

    Brate , pokušao si da im objasniš, i ne očekuj da će da ti priznaju da su pogrešili! Nemamo mi taj mentalitet . Pokušaće da idu na ono "nek prođe 2 godine pa će oni zaboraviti da smo im poturali klip u točkove" Al' vi imate mene koji će vas uvek na to podsećati, osim ako se iz ove gužve ne izborimo obavezno za naš SMENSKI SINDIKAT (hteli to naši sadašnji lideri ili ne) da nas niko više ne ponižava, ni nas ni neke naše buduće novoprimljene kolege koji će za ovu priču čuti iz predanja i da Bog da da im se ne ponovi nikad ova priča između nas i osmočasovaca! No
    SMENSKI SINDIKAT nas vodi u mirnu luku i niko nas neće više ponižavati , a osmočasovcima neka je Bogom prosto al' im to ne treba nikada zaboraviti! Evil or Very Mad
    NesaTek
    NesaTek


    Broj poruka : 7
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  NesaTek Ned Jan 30, 2011 11:55 pm

    Pa vi ljudi na ovaj nacin pravite podele u ZT-u.Po kom osnovu ste sigurni da u buducem restruktuiranju i vi(smenci ili vec kako se deklarisete ) necete biti izdvojeni iz sistema.Ljudi, teska su vremena sada, a dolaze jos teza ako se budemo delili i savetovali (da ne kazem "pretili") jedni drugima, razbice nas i nametnuti nam mnogo gore uslove koje cemo morati da prihvatimo jer smo razjedinjeni.Nekada je sindikat EPS,TENT,..... bio stub promena u ovoj drzavi a sada se bori protiv samog sebe i propada.Vreme je da se pojedini ljudi odmore od sindikalne borbe i prepuste to ljudima iz ovog vremena, gde nema uranilovki, sportskih igara, nepotizma, dodvoravanja i svih nazovi igara koje se vode samo radi licnih interesa.Morate shvatiti vreme koje dolazi preozbiljno, jer kada pocne rasplet niko nam nece pomoci a sami razjedinjeni necemo moci da se suprostavimo.
    Ovo vam kazem jer gledano sa strane crv razdora je poceo da vas izjeda, cim postoje dva tabora.
    DOGOVOR KUCU GRADI ne dozvolite da je razdor srusi nece biti dobro nikome.
    Veliki pozdrav kolege!
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  makagrk Pon Jan 31, 2011 12:18 am

    Vansmenski radnici su na to jedinstvo trebali da misle pre ovakve izdaje i poniženja do kojeg su nas zamalo doveli na skupštini na "13 m". Ostavili su nas same da se borimo sa poslovodstvom. Nijedan vansmenski radnik nije bio uz nas dok smo bili na 13 m, u protesnoj šetnji kroz elekranu ,itd. Nismo to i nećemo nikada zaboraviti.Zaboravite na to jedinstvo! Sad kad su osmočasovci na redu da ih gazi poslovodsto, setili se da imaju braću u smeni a ne u prerasposeli! ( a mi ćemo da gledamo sa strane i nećemo da prosipamo ironiju kao oni sve vreme) Cool
    NesaTek
    NesaTek


    Broj poruka : 7
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  NesaTek Pon Jan 31, 2011 1:23 am

    Simpatican nacin razmisljanja!?
    Kolega mislite li da ta "vasa", (nasa) borba, visegodisnja uz povlacenje po sudovima i placanje advokata i raznoraznih troskova od sredstava svih nas, uz to bez rezultata, sada uz primenu sile moze doneti dobra nama, vama, svima.Bojim se da ste suvise ostrasceni i da svoje greske pokusavate da prebacite na drugog jer da je to cisto po pravu davno bi se resilo.Prosle godine smo zajedno svi organizovano krenuli u ostvarivanje objedinjenih zahteva koji diskriminisu i ugrozavaju egzistenciju svih i nesto smo uradili.Sada opet zajedno, ne zaboravite da bez saglasnosti IO i ostalih tela sindikata ne biste imali legitiman strajk, teramo interese jedne grupacije tako da nema potrebe da se sada predstavljate kao sirocici koji se sami bore i koje neko sputava u toj borbi.Imate pred sobom jakog protivnika(vladu) koja na sve nacine pokusava da svoje obaveze neispunjava i to je vas problem.Da vama neko ne zeli uspeh verujte da ne biste ni dosli u poziciju da pregovarate.
    I u ovoj Srbiji ovakva kakva je postoje neka zakonska pravila a ljudi iz vlasti itekako znaju da ih koriste.
    Tako postovanio kolega kada bude opsti interes u pitanju ja znam da cete i vi kao i ja da ga zastupamo i da branimo jer to je potrebno zbog buducnosti.
    Pozdrav i bez ljutnje!
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  makagrk Pon Jan 31, 2011 2:00 am

    Kolega, veruj mi da se neljutim! Smile Kao iskaz dobre volje uvek imaš poziv na pivo! cheers A što se tiče legitimnosti štrajka u onom trenutku kad je krv udarila u oči, ona nam i nije trebala.Veruj mi.Pa i ovo poslovodstvo je došlo 5. oktobra na vlast na identičan način, tj. u vidu pritiska kroz operaciju "Kolubara", samo što je današnji strajk izazvan i lošim materijalnim stanjem i poniženjem smenskog radnika zbog nepoštovanja člana 108 tačka 1 stav 2. i bez imalog upliva politike! Sad što to nekome odgovara ja se ograđujem javno u svoje ime od takvog razmišljanja! Ova borba nije nameštena jer i sam vidiš koliko traje dugo i da je ista teška. Ja lično nikada neću hteti da vas branim od poslovodstva jer ste poverovali lažima i iste širili da ćemo da vam zavučemo ruku u đžep. I jer vam uzesmo novac?! Nismo i nećemo! A ja bih promenio stav prema osmočasovcima pod jednim jedinim uslovom: Da sankcionišete osobe koje su širile takve informacije i da vam to bude jedina tačka dnevnog reda na prvom sastanku vaših vansmenskih podružnica!Neko za to treba da podnese račun, a ko će, to se vi između sebe dogovorite! Uvek stoji poziv na pivo! Very Happy Pozz


    Poslednji izmenio makagrk dana Pon Jan 31, 2011 3:47 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  bingo Pon Jan 31, 2011 3:24 am

    @nesa tek@

    brate o cemu ti pricas pa vi ste pukli za par godina za tvoju informaciju
    sve cemo dobiti pa makar vi nemali prekovremene sate Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Administrator Pon Jan 31, 2011 10:19 am

    Nešo, čitam ove tvoje postove i pokušavam da dokučim u čemu ti vidiš problem.
    Ko je uopšte pominjao vas iz ŽT održavanja, vi ste oduvek bili nešto drugo, no nećemo o tome?
    Kažeš da treba budemo ujedinjeni? Nije li to ono na šta sam ja sve vreme pozivao što u ovoj temi što u nekim drugim? I nigde nikome nisam pretio kako kažeš.

    Nismo mi Nešo pravili kontramiting već neko drugi. Zar ne?
    Zar ti ne liči to na ona vremena protiv kojih smo se borili, vreme kontramitinga, vreme u kojem su se nudili sokići, bonovi za ulje i kafu da bi se došlo na kontramiting i to kontramiting svojoj deci , braći, prijateljima i uz to da se podrži vodja koji će te iste kontramitingaše izmanipulisati i ostaviti na cedilu u kasnijim igrama? Meni jako liči.
    Samo što su sendviči i organizovan prevoz uz raniji odlazak kući zamenili bonove. Forma je ostala ista.

    A što se tiče Brgula vama svaka čast vi iz TEK-a ste se pojavili ali su nam se naše kojlege sa Tent- pojavile tek drugi dan oko četiri iako je sporazum potpisan ujutru a ljudi držani i dalje na zimi i u zabludi. A gde su tada bili oni koji su sada organizovali prevoz u radno vreme? Zar i tada nije moglo u radno vreme da se izadje sa radnog mesta kao i sada?

    A što se tiče prava i pravnog osnova tu si lupio i to žestoko. Ali to će vreme da pokaže ko je u pravu a ko ne.

    Ti kažeš bez Ljutnje a prvi se nešto ljutiš. Ja zaista ne vidim šta je tebe ovde pogodilo. To što sam tražio da budemo jedinstveni i da nas braća osmočasovci podrže, da bi u budućnosti imali našu podršku kada dodju teška vremena? I mi sigurno nećemo organizovati kontramitinge. Nismo na tom nivou .... oraganizovanosti Evil or Very Mad

    Ja sad tebi kažem. Nešo nemaš razloga za ljutnju. Veliki pozdrav.

    E, da, nemoj ni na binga da se ljutiš, ni mi se na njega ne ljutimo Laughing Razz Naš je, pa kakv je takva je affraid Laughing Laughing Laughing
    Djura
    Djura


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 02.11.2010

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Djura Pon Jan 31, 2011 11:02 am

    NesaTek ::ne zaboravite da bez saglasnosti IO i ostalih tela sindikata ne biste imali legitiman strajk

    Ocigledno da Nesa nije dovoljno upucen ili je pogresno obavesten.. Rolling Eyes
    Bojsha
    Bojsha


    Broj poruka : 33
    Datum upisa : 19.01.2011
    Godina : 38
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Bojsha Pon Jan 31, 2011 1:19 pm

    Vise je nego ocigledno da covek razmislja kao i svi osmocasovci i pokusava da krivicu i sve drugo prebaci na nasu stranu...pa izvini kolega da si bio na ovom zboru tj. skupstini pre neki dan cuo bi svojim usima kako vas vodja otvoreno u pauzi prica svima kako priznaje krivicu i da je najodgovorniji za ovih 6 godina sto ovaj nas problem nikako ne moze da se resi i sto nema pomaka jer je on na celu sindikata svo to vreme i samo ne znam kako ce da odgovara za tu krivicu, da je neke pravde podneo bih ostavku jer on ne predstvalja samo vas osmocasovce i odrzavanje nego sve radne jedinice u PD TENT-u ali njega to ocigledno ne zanima, najbitnije da su obezbedjeni silni prekovremeni sati koji su usli u masu i sve drugo a kad je u pitanju smena, pa vama to ne pripada, pa vi ste na sudu itd...Tu bezobrazluk i sebicnost mi je muka vise da slusam ali kao da ste vi najzasluzniji i najbitniji za uspeh ove firme a kada je sloznost u pitanju i prosle god u Brgulama i ove godine se pokazalo ko je ZT i proizvodna a ko su ti drugi koji su se pojavili po nalogu vaseg vodje kad je sve bilo vec sredjeno a o ovom sramnom glasanju i na 13m i da ne govorim, pokazali su svoje pravo lice! Prema tome u pravu je Sale za sve stoje napisao, nikome ne zelim zlo jer smo svi donekle u istoj situaciji ali vi prvi treba dobro da se zamislite sta ste uradili sada, koga slusate i od koga ce vam jaka pomoc biti najpotrebnija, ali bojim se da ce tada biti kasno...Pozdrav!!!
    Ćomi
    Ćomi


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 02.11.2010
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Ćomi Pon Jan 31, 2011 1:43 pm

    NesaTek
    NesaTek


    Broj poruka : 7
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  NesaTek Pon Jan 31, 2011 7:43 pm

    It is true that, this is a Serbian.
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  bingo Pon Jan 31, 2011 9:16 pm

    jesi li mozda korisio za ovo GOOGLE TRANSLATE Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    NesaTek
    NesaTek


    Broj poruka : 7
    Datum upisa : 28.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  NesaTek Pon Jan 31, 2011 11:52 pm

    Yes, of course, is this a problem?
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  bingo Uto Feb 01, 2011 1:03 am

    Administrator ::, ni mi se na njega ne ljutimo Laughing Razz Naš je, pa kakv je takva je affraid Laughing Laughing Laughing

    po tvome ja nesto radim na stetu nas samih pa mi kao gledate kroz prste kao nasi smo.

    molim objasnjenje.

    Sponsored content


    Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare Empty Re: Osmočasovci - pazite se manipulacije i prevare

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 9:08 pm