SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 2 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 2 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty

+11
Obersturmfuhrer
makagrk
Andreja
Bursac
DEKI 357
Gaja
DEJAN PJEVAC
miodrag.m
Joche
ljubicic dragoslav
Administrator
15 posters

    Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Administrator Čet Feb 03, 2011 3:57 pm

    Šta reći ? Despotovićev proglas. 3_00310
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Feb 03, 2011 6:13 pm

    Administrator ::Šta reći ? Despotovićev proglas. 3_00310
    mislim sta reci!?pamflet pun neistina,pogresnog tumacenja odredaba sporazuma,zlonamernog izvrtanja cinjenica,laznog predstavljanja i slicnih pogresnih stavova.To sto predsednik IO sindikata PD TENT-a ne moze da prihvati sporazum ne znaci da isti ne moze da prihvati Skupstina sindikata radnika TENT-a,ili IO sindikata PD TENT-a,strajkacki odbor je prihvatio predlog sporazuma upravo uvazavajuci cinjenicu da nema unutrasnje preraspodele unutar postojece mase pa zato primenu sporazuma i ostavlja za primenu tek po usvajanju plana poslovanja JP EPS-a od strane Vlade Republike Srbije,tj. usvajanja nove mase zarada za JP EPS pa samim tim i za PD TENT.Uvazavajuci eventualno uvecanje mase zarada a polazeci od VRC(vrednosti radnog casa)u iznosu od 145 dinara ,i postujuci zakon o radu u cl.108 stav 2 realan rast zarada za zaposlene u PD TENT-u ce biti :za osmocasovce preko 7%,a za "smence" preko 19%,to samo moze znaciti da se nikome ne uzima da bi se drugome dalo vec se svima daje u skladu sa KU I Zakonom o radu.Za smanjenje koeficijenata pitanje za predsednika IO sindikata PD TENT-a:da li u PD TENT-u postoji vazeca "metodologija za utvrdjivanje koeficijenata radnog mesta" i sta odredbe te metodologije govore o uticaju smenskog rada?ukoliko on ima drugacije misljenje i saznanje o nacinu donosenja te metodologije (2007 god.) zasto je nije osporio pred nadleznim sudovima,ministarstvima,JP EPS-om ili PD TENT-om,iako mu i tadasnja i sadasnja sindikalna funkcija to ne da nije zabranjivala da uradi vec mu je to izricito nalagala.imao bih jos mnogo toga zameriti no kad dobijem ovaj odgovor onda cu....
    Joche
    Joche


    Broj poruka : 11
    Datum upisa : 25.10.2009
    Lokacija : obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Joche Čet Feb 03, 2011 6:48 pm



    Poslednji put izmenio Joche dana Pet Nov 11, 2011 12:31 pm, izmenio ukupno 3 puta
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Feb 03, 2011 7:14 pm

    avatar
    miodrag.m


    Broj poruka : 5
    Datum upisa : 05.11.2010
    Godina : 58
    Lokacija : Obrenovac-Dudovi

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  miodrag.m Čet Feb 03, 2011 11:04 pm

    Pozdrav svim clanovima foruma i ostalim "posmatracima"!

    Posto vec izvesno vreme pratim rad foruma kao "gost" ,evo,resih da ponovo uzmem aktivno ucesce u njemu,jer je najzad poceo da sluzi nameni,posebno od trenutka pokretanja inicijative da konacno pokusamo da resimo pitanje primene cl.108 stav 2 Zakona o radu.

    ZA pocetak bih samo da ukratko prokomentarisem obavestenje potpisano od strane predsednika I.O.sindikata PD TENT-a{nekada zvane "koordinacija"}M.D., i dopis iz centrale sindikata EPS-a,predsednika G.O.i I.O. sidikata EPS-a M.Dj.

    -Tuzni dopisi,zar ne? Pokusaj demonstracije moci,ili krajnja nemoc? Sta reci,a ne zaplakati? Papir trpi sve,pa sto nece i ove nebuloze o navodnoj "zabrinutostiza" sve zaposlene u EPS-u i PD TENT-u. Kako tolike njihove zabrinutosti nije bilo za nas u prethodnih sest godina(ili smo mi smenski radnici TENT-a sve ove godine radili u nekoj drugoj firmi i bili clanovi nekog drugog sindikata)?
    Na mnoga pitanja i nejasnoce, zašto se,do sada ovaj problem nije uopste stavljao na dnevni red sindikata EPS-a,PD TENT-a,a kamoli resavao na nacin na koji upucuje Zakon o radu,i ko je,i u ime koga "povlacio rucnu" sve ove godine,odgovore daju upravo ova dva dopisa i njihovi autori M.D. i M.Dj.!
    Doslo vreme da izadju na svetlost dana i pokazu svoje pravo lice! Da li smo ih mi(smenski radnici TENT-a) na to naterali, ili neko drugi?
    Za sada toliko od mene.O drugim temama malo kasnije!
    avatar
    DEJAN PJEVAC


    Broj poruka : 35
    Datum upisa : 18.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  DEJAN PJEVAC Čet Feb 03, 2011 11:12 pm

    Kako vama nije jasno da mi sad ratujemo protiv celog skupa hostaplera nebi me iznenadilo da se na forumu sad oglasi i Gusan i Kene.Borba protiv svih hostaplera mi pisemo zlatna slova za svoju decu. Šta reći ? Despotovićev proglas. 808311 Šta reći ? Despotovićev proglas. 808311 Šta reći ? Despotovićev proglas. 808311
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Administrator Pet Feb 04, 2011 12:01 am

    miodrag.m ::

    -Tuzni dopisi,zar ne? Pokusaj demonstracije moci,ili krajnja nemoc? Sta reci,a ne zaplakati? Papir trpi sve,pa sto nece i ove nebuloze o navodnoj "zabrinutostiza" sve zaposlene u EPS-u i PD TENT-u. Kako tolike njihove zabrinutosti nije bilo za nas u prethodnih sest godina(ili smo mi smenski radnici TENT-a sve ove godine radili u nekoj drugoj firmi i bili clanovi nekog drugog sindikata)?
    Na mnoga pitanja i nejasnoce, zašto se,do sada ovaj problem nije uopste stavljao na dnevni red sindikata EPS-a,PD TENT-a,a kamoli resavao na nacin na koji upucuje Zakon o radu,i ko je,i u ime koga "povlacio rucnu" sve ove godine,odgovore daju upravo ova dva dopisa i njihovi autori M.D. i M.Dj.!
    Doslo vreme da izadju na svetlost dana i pokazu svoje pravo lice! Da li smo ih mi(smenski radnici TENT-a) na to naterali, ili neko drugi?

    Pozdrav i tebi Miodraže drago mi je da si nam se ponovo pridružio i počeo da jašeš u sedlu sa našim "oznakama".

    Rešenje za sva pitanja "Zašto" mislim da jednostavno.
    Tražiti punu odgovornost M.D kao i mog prezimenjaka i zemljaka Đorđevića kao i svih onih koji su "pridržavali ručnu".
    Najpre pokretanje disciplinskog postupka u okviru sindikata, smenjivanje izčlanjenje zbog nanošenje štete kako radu sindikata tako i radnicima.
    Podnošenje prijave za nanetu nesumnjivu štetu celom EPS-u u vidu zateznih kamata koje će se isplaćivati po okončanju sudjenja.
    Možda tu i leži odgovor na pitanje zašto oni to sve rade ( hvataju se za slamku ), svesni su svoje odgovornosti i plaše se ishoda.
    I sada uvlače ceo EPS u sukob ne bi li se izvukli. SRAM VAS BILO:
    Gaja
    Gaja


    Broj poruka : 31
    Datum upisa : 08.11.2010
    Godina : 44
    Lokacija : Ушће,долина бикова

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Gaja Pet Feb 04, 2011 12:11 am

    Поводом овог Деспотовићевог дописа дајем свој став у неколико тачака:
    -не треба ми 26% ако због тога морају да ми смање основну зараду или било шта друго!
    -ако на други начин неће дати 26% треба наставити до Стразбура,тамо ће то морати да дају!
    -без обзира на исход у вези тога хитно треба направити синдикалне организације ЖТ,производња А и производња Б и у савезу затражити од пословодства под претњом тоталне обуставе рада да одржавање пребаце у про-тент и распишу тендер свим предузећима за одржавање термо-електро постројења и склопити уговор са најповољнијим! А ове наше ЛОПОВЕ са све "ПРЕКОВРЕМЕНИМ КРЕВЕТИМА"на електрани послати у падиску скелу да одраде све наплаћене прековремене сате!
    -одмах звати Бранкицу Станковић и инсајдер на бе92!
    -лично мислим да "пословодство" и Деспотовић играју игру и да ће ако се не одговори на Љубичићев начин и победити нас службеним резултатом од 3:0,ако сад станете-стали сте заувек!!!
    -када неко помиње наше плате,треба помињати основну зараду без осталих додатака,а она у овој ситуацији и било којој другој мора бити већа од полицијске,подофицирске,професорске,докторске,државних и локалних службеника,јер смо у много бољем финасијском и буџетском опусу од њих и многих других!!!
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  DEKI 357 Pet Feb 04, 2011 12:11 am

    Najpre pokretanje disciplinskog postupka u okviru sindikata, smenjivanje izčlanjenje zbog nanošenje štete kako radu sindikata tako i radnicima.
    Podnošenje prijave za nanetu nesumnjivu štetu celom EPS-u u vidu zateznih kamata koje će se isplaćivati po okončanju sudjenja
    .
    Sale nema ništa od toga. Funkcija u sindikatu je politička odluka birača/radnika. Za svoj rad/ nerad može da odgovara samo smenom .Svojim neradom ili manipulisanjem ljudi nije prekršio nijedan zakon.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Bursac Pet Feb 04, 2011 12:26 am

    Mislim da za ovakve stvari lekari daju dijagnozu.
    Uopste me ne bi cudilo da za koji dan izadje sa sporazumom strajkackog odbora kao sa svojom rukotvorinom, kojom je zastitio sve radnike PD TENT-a od nemilosrdnih monstruma iz smene.
    Najtuznije je sto ako to odradi ljudi ce mu i poverovati, cak bi mogao da postane i dozivotni ili mozda pocasni predsednik sindikata PD TENT, ne daj boze Wink

    Koliko li se zaradjuje na placenim funkcijama u PD TENT-u kad je 3500 dinara minorno povecanje???
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Feb 04, 2011 12:56 am

    znate li sta je najveci apsurd ove price.....pomenuti predsednik IO PD TENT ce licno morati da ppotpise aneks KU i da prizna rad u smeni od 26%....ako bude drugacije ili ako on iz "opravdanih"razloga bude odsutan,to ce morati da uradi onaj koji ne moze da radi pod pritiskom....ako ni on ne bude mogao ,pa potpisace sam direktor.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Administrator Pet Feb 04, 2011 1:03 am

    ljubicic dragoslav ::znate li sta je najveci apsurd ove price.....pomenuti predsednik IO PD TENT ce licno morati da ppotpise aneks KU i da prizna rad u smeni od 26%....ako bude drugacije ili ako on iz "opravdanih"razloga bude odsutan,to ce morati da uradi onaj koji ne moze da radi pod pritiskom....ako ni on ne bude mogao ,pa potpisace sam direktor.

    A mogu li ja kada se bude potpisivao aneks da snimam onom sindikalnom kamerom to potpisivanje, onom kamorom što je kupiše za snimanje štrajka u Brgulama ? bounce bounce bounce
    Kako će to lep spotić da bude affraid affraid affraid A zamislite krupni kadar na potpisivača pa na penkalo, pa na naslov pa opet potpisivač....suza u oku... joooj.
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Andreja Pet Feb 04, 2011 1:06 am

    Sale kao mlada kad potpisuje kod matičara a u oku joj iskrice za prvu bračnu noć cheers cheers
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Administrator Pet Feb 04, 2011 1:09 am

    Mladoženja ja obično nežan za prvu bračnu noć i samo je jedan.
    affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  makagrk Pet Feb 04, 2011 1:14 am

    Aaa, nema više pokazivanje čaršava prve noći, sada mlada ima preča posla, treba neko i da izbroji pare od svadbe! Kažu da tako sada izgleda prva bračna noć! Very Happy
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Andreja Pet Feb 04, 2011 1:16 am

    A šta će napoleončić da radi????? .Čistiće čaršav u vešeraju
    affraid affraid affraid
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Obersturmfuhrer Pet Feb 04, 2011 1:18 am

    Bice higijenicar u zutoj kuci pig
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  makagrk Pet Feb 04, 2011 1:22 am

    Neće on, našao je on žrtvu, pametan je ( što neznači da je mudar već lukav a to je ogromna razlika) , zna on kad treba da se pojavi na forumu, kako on kaže "nisam bio pozvan a i nije baš bio trenutak da se pojavim". Smile
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Andreja Pet Feb 04, 2011 1:50 am

    Da poturio je nekog ĆATU u Sindikatu EPS-a da potpiše da nas kao malo uplaši ,ali ne leži vraže što reče Pjevac nas 1000 jebe 30000 PRC.
    Tu je napoleončić možda je otkazao predvidjenu operaciju srčanog zaliska zbog neodložnih državničkih poslova ,sprema mu se VATERLO
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  makagrk Pet Feb 04, 2011 2:35 am

    U tih 29 800 se nalaze 10 200 smenskih radnika ( EDB, hidrocentrale,itd) tako da njih ne dovodimo u ugrožen položaj ni u kom slučaju ,kao ni 8-časovce, njima je džabe objašnjavati i ne treba više gubiti dragoceno vreme. Sami sebe su potopili.Opet je laž izrečena i ona treba da bude sankcionisana.
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty MD i ostali

    Počalji  Niski Pet Feb 04, 2011 1:47 pm

    U ovom Saopstenju MD-a provlaci se,izmedju ostalih lazi,i teza da ce smena "uzeti" vansmencima deo njihove plate da bi podmirila svoje zahteve.Ovu tezu je svojevremeno plasirao B.Buha a "MD i ostali" su imali zadatak da je "ugrade" u sto vise glava po principu "ako se laz ponovi bezbroj puta postaje istina",prenebregavajuci cinjenicu da smena samo trzi ono sto joj pripada po zakonu i da se obezbede dodatna sretstva na nivou EPS-a za te namene.Postoje indicije,koje je izgleda nemoguce proveriti,da su ta sredstva i dobijena ali su nenamenski podeljena,izmedju ostalog i za plate zaposlenima u odrzavanju (ne svima!) a uloga "MD i ostalih" je bila da nikada ozbiljno ne potegnu pitanje 26% i da ga maksimalno opstruisu.Da rezimiram,smena trazi onosto joj pripada,nece tudje ali ni neda svoje!
    Goxi
    Goxi


    Broj poruka : 3
    Datum upisa : 15.12.2010
    Godina : 48

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Goxi Pet Feb 04, 2011 3:36 pm

    e da ga j... Do sada sam samo cutao,citao ove komentare,proglase i ostalo..grickao nokte,lupao glavu,tastaturu,sto i svoje ruke ..ali DOSTA BRE!!! DOKLE BRE DA NAS VOZA OVAJ ZLI 'CAROBNJAK IZ OZA"!? do kada bre oni misle da su pametni i da mogu da manipulisu i spletkare a da mi se povlacimo!? TVRDIM da dokle god ne pokazes zube smatrce nas za mekusce,neobavestene i neobrazovane smenske radnike. Mislim da posto oni uvek idu kvarno i djonom,treba da im vratimo ne istom merom-nego duplo i troduplo!!! sutra se lepo skupimo tamo gde treba..pa lepo sednemo...i ostanemo da sedimo tu jedno 2,3,5 dana..damo im vremena da se saberu,oduzmu..da vidimo gde smo mi u toj njihovoj matematici i koliko smo bitan clan...da dokazemo njima,ali prvenstveno SEBI,koliko smo mi bitan faktor ove firme i drzave na kraju!!! neka to bude jedna mala pokazna vezba svima..a sta ce posle toga biti, na kraju krajeva i treba da bude...da rascistimo vec jednom stvari..da igramo malo na nasem terenu,a ne na njihovom samo i po njihovim pravilima. Ja cisto sumnjam da koliko uvece(ako bi i do tada cekali)ne bi se pojavila citava kolona 'pregovaraca' u ustirkanim kosuljama i peglanim odelima da na kolenima moli. oni koji se plase da bi umesto njih mogli da posalju neke u oklopnim uniformama...ma dajte ljudi..malo dostojanstva..pa zar nije bolje i da dobijem batine jednom nego da me sistematski kljucaju u mozak i omalovazavaju prethodnih i sledecih 10 god? zapitajmo se gde smo i sta smo i onda cemo znati i koliko daleko treba da idemo!
    Bojsha
    Bojsha


    Broj poruka : 33
    Datum upisa : 19.01.2011
    Godina : 38
    Lokacija : Obrenovac

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Bojsha Pet Feb 04, 2011 9:17 pm

    Tako je Goxi u potpunosti se slazem sa tvojim stavom i isto mislim da je ovo sada sansa da pokazemo zube, ko smo i sta smo i sta predstavljamo bre ovoj firmi, EPS-u, drzavi ma svima bre...Dosta vise omalozavanja sa svih strana bre ljudi, ispade da to odrzavanje i prevozi ugalj i proizvodi el. energiju i odrzava blokove i sve jbt...pa dokle??? Mislim da je konacno vreme da se postave stvari realno onakve kakve su u stvari i da nas niko vise ne gazi bre, ok treba ostati mirne glave i uraditi pametno u ovom trenutku ali ako njima svo vreme bodemo oci, ako su svo vreme protiv nas na ovaj ili onaj nacin pa sta trazimo vise sa njima... Podeliti lepo sve, osnovati sindikat smene jer smo JACI NEGO IKAD I SLOZNIJI i cao zdravo bre, prvi su trazili ovo, hteli ovo, doprineli ovome tj. zna se ko pogotovo danasnjim aktom na Sasisa i Kojica i sta treba da im se klanjamo... Ma .............sad bih rekao nesto gore!
    MOLICE ONI NAS VRLO BRZO ZA PODRSKU A TADA NEKA SE OBRATE NJIHOVOM "VODJI"...
    S S S R - TENT OBRENOVAC!!! JACI NEGO IKAD!!! lol! smile6 lol!
    bobisha
    bobisha


    Broj poruka : 13
    Datum upisa : 02.11.2010

    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  bobisha Uto Feb 08, 2011 1:34 am


    Sponsored content


    Šta reći ? Despotovićev proglas. Empty Re: Šta reći ? Despotovićev proglas.

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 6:49 am