SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty

4 posters

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  makagrk Uto Feb 08, 2011 12:06 am

    Mi ćemo stvoriti Smenski sindikat TENT-a i baš me briga za nečije megalomanske snove koje obuhvataju kontrolu nad osmočasovcima i obrnuto , a osobe koje smatraju da samo pričamo neka slobodno nemo posmatraju naš rad u tom smeru a čiji su nacrti organizacije gotovi, i koje ćemo uskoro kao predloge postaviti na ovom forumu, koji će postati nadam se deo još savremenijeg medijskog sistema( dosta toga je već i tu urađeno). Radimo na predlozima uveliko već a molim i druge učesnike foruma da iznesu neke svoje organizacione šeme u kojima se ne sme dozvoliti budućem predsedniku izvršnog odbora SS TENT-a da se ponaša kao faraon, tj. da postoji što jednostavnija poluga preko koje isti ima da leti sa funkcije kao jedan-dva.Ja već imam predlog. Za reprezentativnost će nam trebati 357 ljudi (na B elektrani nisam naišao na nijedan otpor hitnom stvaranju istog) a borićemo se paralelno i za podelu imovine sa "zajedničkim" sindikatom.
    NAPOMENA: Osnivanje SS TENT-a ne sme ukočiti nikakva podela imovine, ili ćemo biti ponižavani uvek kao što smo i bili do sada i ona ne sme da se odlaže! cheers
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Administrator Uto Feb 08, 2011 1:21 am

    Neophodno je napomenuti da buduća sindikalna organizacija ne bi trebalo da poznavaje instituciju jednog čoveka već neku vrstu predsedništva.
    Treba težiti da se bitne odluke donose koncenzusom. Znam da će me mnogi kritikovati zbog ovoga ali konsenzus je od koristi iz mnogo razloga:

    • On omogućava da učesnici istraže koja su to rešenja koja bi bila prihvatljiva za sve i to sve dok se ne pojavi ono najbolje za grupu.
    • Konsenzus osigurava da svi učesnici imju glas pri donošenju odluka i tako se ideje svode na jedan plan sa čijim se izvršavanjem svi učesnici slažu.
    • Kada se svi članovi slaže sa odlukom, oni se mnogo više trude da je sprovedu u delo.


    Svestan sam da će takve sednice možda biti maratonske ali bi se sprečilo preglasavanje i manipulisanje ( "kupovina glasova ...).
    Takodje svi učesnici će u tom slučaju biti zadovoljeni i zadovoljni ishodom.

    Ovo su samo neke od smernica.


    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  makagrk Uto Feb 08, 2011 3:41 am

    1. Predsedništvo sindikata bi se sastojalo od 3 člana( svaki bi imao pravo veta) pri kojem ni jedan član ne bi mogao da bude preglasan od ostale dvojice (po jedan član iz ŽT, "A", "B") i rotacioni predsednik-član predstavljao bi nas u EPS-u (rotacija istih, na mestu predsednika bi se odvijala na 6 meseci, tako je i u EU, pa što ne bi zaživela i kod nas takva kakva je).

    2.predsednik izvršnog odbora (predsednik vlade) bi bio biran između 6 članova (iz svake posružnice po 2, znači predsednik IO + 5 članova).Svaki glas bi bio ravnopravan pa i predsednikov i to obavezno.Rotacija predsednika bi se vršila na svakih godinu dana ,s tim što bi posle jednog člana došao član iz druge podružnice, a posle člana iz druge došao bi član iz treće. Predsednika IO - člana iz jedne podružnice može zameniti drugi član iz iste podruznice koji se već nalazi u IO i ujeno koristiti i njegovo pravo glasa. Predsednikovo mesto mora biti ovako vremenski ograničeno da bi bilo što neatraktivnije, a ujedno dovoljno motivisano. Predsednik mora biti u timu izvršnog odbora a ne iznad njega i da ga zloupotrebljava.Sve odluke koje su 3:3 se odbacuju odmah, a odluke koje prođu potvrđuje ih predsedništvo sindikata i salje ih u skupštinu na potvrdu . Ako 2 prestavnika iz iste podružnice budu preglasana od druge 4-rice u IO, njihov prestavnik u predsedništvu ima pravo veta i tako ih ujedno i zaštiti(ili billo koja dva prestavnika ili jednog).

    3. Skupština sindikata bi bila vrhovno telo na kome bi se potvrđivale odluke koje im je predsednik u svoje ime i predsednika vlade podneo na ratifikovanje (imala bi 12 članova sa sve predsednikom i svi bi imali jednako pravo glasa. Svi članovi sindikata imaju pravo prisustva radu skupštine i mogu postavljati pitanja u vezi rada iste ali bez prava odlučivanja) . Skupština bi imala zakonodavnu vlast pri donošenju Statuta, Kolektivnog Ugovora, Pravilnika. Postojali bi posebni odbori od 3 člana (po jedan iz svih podružnica za rešavanje socijalnih problema radnika (npr. zdravstvenih),odbor za rekreaciju i rehabilitaciju. Postojao bi i odbor koji bi utvrdio zloupotrebe imovine i bilo kojeg oblika nanošenja štete sindikatu i o tome obaveštavao skupštinu direktno sa prvenstvom na dnevnom redu(zahtev može da bude podnet od bilo kojeg člana ovog odbora.Postojao bi odbor za finansije ( isto 3 člana koja bi upravljala računovodstvom i bile odgovorne na 3 meseca za stanje u kasi).Postojao bo odbor za medije i komunikaciju (urednik našeg sajta, npr. Administrator i ova 2 moderatora)


    4. Glavni odbor bi u ovom slučaju bio nepotreban.

    5.Podružnice bi organizovale izbore na 3 godine. Broj kandidata se ostavlja podružnicama da izaberu između broja 5-7.

    Ovo bi bilo samo u načelu a modifikacije bi bile male i odnosile bi se samo na učešče određenih kandidata u određenim odborima, zbog sukoba interesa.
    Obavezna je popunjavanje imovine članova u svim telima koja imaju plaćenu funkciju ili su u dodiru sa novcem ili imaju ovlašćenje od skupštine na potpis. Prijava bi bila overena u sudu. (Aaa ovo je najnepopularniji potez koji imam al' tako mora jer je čovek od krvi i mesa a to je kvarljiva materija)

    Molim da čujem druga mišljenja i kritike na ovaj moj rad (bilo negativne ili pozitivne), što bi mi dosta pomoglo da postignem savršeniju verziju ovog predloga.


    Poslednji izmenio makagrk dana Uto Feb 08, 2011 12:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Administrator Uto Feb 08, 2011 12:05 pm

    Jako mi se svidja Nebojšin predlog. S tim da bih ja ipak da se odluke izvršnog odbora donose koncenzusom. Jer mislim da je to bolje i pravednije rešenje za sve strane. I mislim da I.O. može tragati i doći do napovoljnijeg rešenje za sve i kao takvo dati ga na potvrdu predsedništvu i na usvajanje skupštini. Time bi dobili sve ono što sam pominjao u postu iznad a u vezi sa koncezusom.

    Članovi predsedništva treba da budu predsednici podružnica i jedini koji bi imali plaćene funkcije i kao takvi bi morali pre stupanja na dužnost da popune imovinske karte.

    Na svaka tri meseca bi komisija koja bi se sastojala od po jednog člana iz svake podružnice, koji su članovi skupštine ali ne i I.O. a uz stručnu službu, vršila presek stanja finansijskog poslovanja sindikata i podnosila izveštaj skupštini.

    Mislim da su mere iznad neophodne da ne bi ponovo došli u situaciju da jedan čovek uz pomoć naših para manipuliše i izigrava Tita.

    Ne bi se trebalo ograničavati na tri podržnice jer smatram da treba ostaviti prostora i za prijem članova ( podružnica ) i drugih sektora koji aktivno učestvuju u proizvodnji. Mislim najpre na kolege iz PRO Tenta-a a pokušavam sagledati i širu sliku u vezi sa PD TENT-om. Zajedno smo jači.

    Ovo je mala korekcija i dopuna Nebojšinog predloga. Svaki predlog je dobrodošao i treba uzeti u razmatranje.
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Niski Uto Feb 08, 2011 1:50 pm

    Nebojsin predlog je u sustini odlican,moguce su neke varijante,pod uslovom da se osnovne ideje ne menjaju.U ovom trenutku mislim da nije dobro da se otvaraju vrata SS i ostalima,jer uvek postoji mogucnost da se prilagodimo stvarnosti prostom izmenom nekog clana statuta.Najvaznije je formirati,oziveti i staviti na noge SS TENT-a.
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Administrator Uto Feb 08, 2011 2:43 pm

    U ovim trenucima se vode igre kojima se želi sačuvati sadašnja struktura sindikata a to je u interesu poslodavca koji lakše može upravljati takvim sindikatom u kojem su interesi suprostavljeni, nego sa dva koji imaju jedinstvene stavove.

    Pozivam sve članove da se odupru takvim nastojanjima i dovršimo započet posao jer je to u interesu svih nas.
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Obersturmfuhrer Sre Feb 09, 2011 3:33 pm


    Sponsored content


    Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a Empty Re: Predlog za organizacionu šemu SS TENT-a

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 10:40 pm