SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Iniciranje sednice Glavnog odbora Empty

3 posters

    Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Iniciranje sednice Glavnog odbora Empty Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Počalji  Administrator Uto Feb 08, 2011 1:59 pm

    Dobijeno od predsednika skupštine sindikata TENT-a, Dejana Kojić


    Glavnom odboru
    Sindikalne organizacije radnika
    TE”Nikola Tesla “ Obrenovac

    Predmet: Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Na ovaj nacin iniciram sednicu GO Sindikalne organizacije radnika TE “Nikola Tesla”(u daljem tekstu GO I sindikat TENT-a) na kojoj treba da postoji tačka dnevnog reda :
    - Poništavanje odluka donetih na sednici odrzanoj dana 4.2.2011.

    Posto sam bio prisutan na istoj obavestavam vas da po izlasku clanova GO Petrica,Sasica I Milivojcevica,niste imali kvorum ni za rad, a kamoli za dlucivanje.
    Takodje vas u skladu sa svojim ovlascenjima i duznostima obavestavam da i odluke koje ste doneli ,a sve i da ste imali kvorum,postaju pravno nistavne onog trenutka kad uzmete u obzir pravila o radu Sindikata TENT-a(Cl.14,34,37,41,42,).
    Moram da obavestim pojedinacno dole nabrojane:
    1.Blazic Zoran predsednik GO
    2.Kopitic Slavisa
    3.Kuzmanovic Vladimir
    4.Sipetic Dusko
    5.Vasiljevic Ljubinko
    Da ste pri donosenju ovakvih odluka i prilikom davanja obrazlozenja odluka prekrsili i sledece zakone:
    1. Krivicni zakon Republike Srbije cl.128,152,163,166,170 I 171
    2.Zakon o strajku Republike Srbije cl.19
    Te da cu zbog toga morati po sluzbenoj duznosti da podnesem krivicne prijave protiv gore nabrojanih clanova GO ,a s obzirom da sam i sam licno ugrozen donosenjem navedenih odluka prisiljen sam da i licno tuzim pomenute clanove GO, a isto cu predloziti i kolegi Sasicu.
    Iz svega napred navedenog postoji i laksi nacin izlaska iz problema, a to je da se sazove sednica GO sindikata TENT-a, poniste odluke i uputi izvinjenje meni i kolegi Sasicu zbog kvalifikacija koje znace uvredu i klevetu.

    U Obrenovcu,
    08.02.2011 god. Predsednik Skupstine
    Sindikata. TENT
    Dejan Kojic
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Iniciranje sednice Glavnog odbora Empty Re: Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Počalji  Bursac Uto Feb 08, 2011 11:39 pm

    Iniciranje sednice GO ::...Te da cu zbog toga morati po sluzbenoj duznosti da podnesem krivicne prijave protiv gore nabrojanih clanova GO ,a s obzirom da sam i sam licno ugrozen donosenjem navedenih odluka prisiljen sam da i licno tuzim pomenute clanove GO, a isto cu predloziti i kolegi Sasicu.
    Iz svega napred navedenog postoji i laksi nacin izlaska iz problema, a to je da se sazove sednica GO sindikata TENT-a, poniste odluke i uputi izvinjenje meni i kolegi Sasicu zbog kvalifikacija koje znace uvredu i klevetu.
    Pravo mi nije jaca strana, cak naprotiv pravno sam veoma nepismen, ali zdrav razum i cista logika me teraju da prokomentarisem ovo.
    Privatna tuzba moze biti predmet dogovora, pregovora i sastavni deo nekog "lakseg puta", ali ako postoji osnova za podizanje tuzbe po sluzbenoj duznosti tu vise kalkulacija ne sme biti. Ne podnosenjem tuzbe po sluzbenoj duznosti postoji realna opasnost od tuzbi protiv onoga ko nije podneo tuzbu po sluzbenoj duznosti.
    Laksi put nije obavezno i bolji put, imate poverenje i podrsku svojih ljudi, nemojte je prokockati...
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Iniciranje sednice Glavnog odbora Empty Re: Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Počalji  Mika Sre Feb 09, 2011 1:23 pm

    Na zalost, Kojic Dejan i Mile Sasic nemaju status sluzbenog lica, pa krivicna prijava ne moze ici po sluzbenoj duznosti vec se mora podneti privatna tuzba za klevetu.Sve ostalo u vezi odluka GO trebalo bi da razmatra statutarni odbor , koji broji pet clanova ( u nasem slucaju 4, jer ja jos nisam verifikovan od strane skupstine pa nemam pravo glasa ).
    Na odrzanoj sednici statutarnog odbora, u ponedeljak, bili su prisutni : predstavnik proizvodnje A, proizvodnje B, odrzavanja A, moja malenkost i pravnica iz sindikata (bez prava glasa). Nije prisustvovao pravnik iz zajednickih poslova koji je clan sa pravom glasa.Koleginica iz odrzavanja je smatrala da mi nismo ti koji trba da odlucuju o desavanjima u nasoj kuci, vec da to treba prepustiti nekom drugom ( misleci na statutarni odbor sindikata EPSa).Na pokusaj izjasnjavanja o odlukama koleginica je izasla i tako nam ukinula kvorum i mogucnost odlucivanja.

    Sponsored content


    Iniciranje sednice Glavnog odbora Empty Re: Iniciranje sednice Glavnog odbora

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 3:58 pm