SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 3 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 3 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty

5 posters

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 50
    Lokacija : Obrenovac

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Administrator Uto Nov 02, 2010 1:15 pm

    http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=11&dd=02&nav_id=469396
    Beograd -- Nakon što su u ponedeljak propali pregovori Vlade i sindikata o Zakonu o penzijama, sindikati najavljuju da danas pokreću potpisivanje peticije za smenu Vlade.


    Poslednji izmenio Admin dana Sre Nov 03, 2010 11:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 50
    Lokacija : Obrenovac

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Administrator Sre Nov 03, 2010 11:12 am

    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Bursac Sre Nov 03, 2010 7:41 pm

    Ovo je mozda stara vest al aj da ipak okacim fotku...


    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO 03112010045

    Ako je fotka prevelika, jbg sta da vam radim... Wink
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 50
    Lokacija : Obrenovac

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Administrator Sre Nov 03, 2010 11:27 pm

    Ne, odlična je, lepo se vidi.
    Nema veze što je stara važno je da je tu, čisto zbog hronologije.
    E kad bi svi bili ažurni kao ti .... gde bi nam bio kraj!?
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Daci Čet Nov 04, 2010 12:28 am

    Ovako je sada:

    1. Starosna penzija
    Član 19.
    Osiguranik stiče pravo na starosnu penziju:
    1) kad navrši 63 (muškarac), odnosno 58 (žena) godina života i najmanje 20 godina penzijskog staža;
    2) kad navrši 65 (muškarac), odnosno 60 (žena) godina života i najmanje 15 godina staža osiguranja; i
    3) kad navrši 40 (muškarac), odnosno 35 (žena) godina staža osiguranja i najmanje 53 godine života.

    Starosna granica može se snižavati najviše do 53 godine života.

    A ovo je predlog za novi zakon :

    Radna grupa je završila Predlog izmena Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju. Izmene će se, ukoliko budu usvojene, primenjivati postupno do 2023. godine. Oštriji kriterijumi za penzionisanje najviše se tiču žena i radnika sa benefirciranim stažom.
    Potreban staž za žene koje odlaze u penziju na osnovu punog staža biće 38 umesto 35 godina. I žene i muškarci koji su namirili pun radni staž, u penziju ne mogu ako ne ispune minimalnu starosnu granicu, koja će uz postepeno pomeranje biti 58 godina. Kako i sadašnji zakon predviđa, žene će u starosnu penziju ići u 60. a muškarci u 65. godini. Nova zakonska rešenja povoljnija su samo za studente, koji će porodičnu penziju moći da koriste tri godine duže. Na porodičnu penziju bračnog partnera, čekaće se duže. Sada se starosna granica zа porodičnu penziju (za udovice i udovce) za žene pomera sa 50 na 53, a za muškarce sa 55 na 58, isto postupno za po 6 meseci. Predlog zakona predviđa da 1. aprila 2011. godine penzije budu uvećane za šestomesečni rast troškova života. Tek kada rast društvenog proizvoda bude veći od 4 odsto, penzioneri mogu da očekuju dodatnu povišicu.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Daci Čet Nov 04, 2010 12:59 am

    sad malo MOJE matematike:
    I was born 1966, poceo da radim 1986 sa 20 godina.Kad napunim 50 godina imacu cistih 30 god. staza + 10 god beneficije. Tako je nekad bilo a sada moram da radim jos 3god do 53-ce sto znaci jos + 12meseci beneficije. Kada se sve ovo sabere ispadne 53 god zivota i 44 god radnog staza Very Happy .Ali nisam ja te srece . Do 58-me jos 8 godina rada + 32mes (skoro 3 god) beneficije. konacna cifra bi bila 58 god zivota i 51 godina radnog staza Laughing
    NO COMENT !
    bingo
    bingo


    Broj poruka : 40
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 48
    Lokacija : lazarevac

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  bingo Čet Nov 04, 2010 2:52 pm

    nista drugo nego da se plati moja prodaja zdravlja koji ce nam onda beneficija ako vecina nas mora da radi celih 40 godina
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Bursac Čet Nov 04, 2010 9:01 pm

    Ne znam sta je tu cudno.
    Da sam ja poslodavac trudio bi se da se radni staz i godine zivota izjednace ili radni staz bude veci od godina zivota. Pritom bi se trudio da sto manje plate dajem ako vec ne mogu da napravim da mi radnici placaju sto rade kod mene.
    Ma lol, pa drzava je poslodavac. Sta ste ocekivali da ce drzava uraditi?
    Ono sto mi treba da se pitamo je imamo li dovoljno jak sindikat da nas zastiti?
    Da li se sindikati u Srbiji mogu udruziti i napraviti nesto slicno protestima u Francuskoj i Grckoj.
    Jbg iskreno, ja nisam optimista (a tako bi zeleo da budem)...
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Daci Pet Nov 05, 2010 5:03 pm

    Citao sam u novinama da se trenutno vodi bitka i za "ocuvanje smisla" beneficiranog radnog staza. Ali ono sto me zabrinjava je to da se u tom kontekstu stalno pominju rudari i niko vise. Bojim se da ce nas nasi prijatelji iz Kolubare i ovaj put izj##ati kao i uvek do sada. Zavrsice posao za njihove rudare a ostale ko j##e.
    Da li neko ko je blizak Borku, koji svakodnevno saradjuje sa najvisim rukovodstvom sind Kolubare, moze da sazna radi li se nesto i po NASEM pitanju beneficija na zeleznici.
    U isto vreme zna li neko nekog iz sindikata zeleznice. Tamo doduse ima 2-3 medjusobno zavadjena sindikata ali rade li oni nesto na sprecavanju ove propasti.

    AJMO LJUDI, NEMOJTE SAMO DA CITATE OVAJ FORUM, UKLJUCITE SE MALO !!!
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  DEKI 357 Pet Nov 05, 2010 5:31 pm

    Na železnici ( mislim na SŽ ) ima preko 20 sindikata , verovali ili ne ??? Dosta su međusobno sukobljeni, i sindikalci čuvaju svoja mesta, ne "talasaju " ništa i odgovara im takav "status QVO".Troše dršavne pare na razna putovanja i ko zna šta sve još. kao i kod našeg sindikata samo još gore No Evil or Very Mad Sad
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Bursac Sub Nov 06, 2010 12:12 am

    Daci ::Citao sam u novinama da se trenutno vodi bitka i za "ocuvanje smisla" beneficiranog radnog staza. Ali ono sto me zabrinjava je to da se u tom kontekstu stalno pominju rudari i niko vise. Bojim se da ce nas nasi prijatelji iz Kolubare i ovaj put izj##ati kao i uvek do sada. Zavrsice posao za njihove rudare a ostale ko j##e.
    Da li neko ko je blizak Borku, koji svakodnevno saradjuje sa najvisim rukovodstvom sind Kolubare, moze da sazna radi li se nesto i po NASEM pitanju beneficija na zeleznici.
    U isto vreme zna li neko nekog iz sindikata zeleznice. Tamo doduse ima 2-3 medjusobno zavadjena sindikata ali rade li oni nesto na sprecavanju ove propasti.

    AJMO LJUDI, NEMOJTE SAMO DA CITATE OVAJ FORUM, UKLJUCITE SE MALO !!!

    Koliko sam procitao beneficija ostaje identicna za one koji imaju godinu na godinu i 6 meseci na godinu.
    Za one koji imaju 4 meseca na godinu i manje beneficija ce se obesmisliti, a tu spadamo za sada i mi sem ako nam sindikat ne izboksuje 6 meseci za godinu.
    Pod tim obesmisliti mislim na podizanje starosne granice za odlazak u penziju.

    Jbg sto nisi ucio za rudara ili za baletana, oces lagan posao i da odes ranije u penziju Wink
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 50
    Lokacija : Obrenovac

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Administrator Sub Nov 06, 2010 12:17 pm

    Novosti- Penzije u korak sa platama

    Dogovoreno je da se usvoji "čuveni" zaštitni mehanizam koji će garantovati da prosečna penzija neće padati ispod 60 odsto prosečne plate.

    - Ova se odreba, ipak, neće naći u predlogu Zakona o penzijsko-invalidskom osiguranju, jer to nikako nije odobrio MMF, ali je pronađeno rešenje - objašnjava Milorad Mijatović, šef Pregovaračkog tima ujedinjenih sindikata. - Dogovorili smo se da će se u slučaju da penzije padnu ispod dogovorenog minimuma one usklađivati "u hodu". To je garancija Vlade Republike Srbije i za to su se obavezali potpisom.

    U zakonu se, zasada, neće naći ni nova rešenja oko beneficiranog radnog staža, ali su odbačeni restriktivni predlozi MMF.

    Usaglašeno je da se starosni uslov za radnike sa beneficiranim stažom računa po važećem zakonu do 2013. godine. A u naredne dve godine ćemo tragati za boljim rešenjima. Tako smo izdejstvovali da se starosni uslov, još bar neko vreme, ne podiže na 55 godina već da ostane na 53 - objašnjava Mijatović.

    U novom predlogu Zakona o PIO naći će se i druga rešenja oko kojih je postignut potpuni konsenzus. Tako će minimalna penzija iznositi 27 odsto prosečne bruto zarade. Radni staž ženama će biti podignut sa 35 na 38 godina, ali će se ova granica pomerati postepeno za četiri meseca godišnje.

    - Postigli smo dogovor i da se ova odredba odloži pa će primena početi tek od 2013. godine - kažu u SSSS.

    Pročitaj celu vest http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:306474-Penzije-u-korak-sa-platama

    Blic - Penzije će pratiti plate do 2013. godine

    Zakon o penzijskom i invalidskom osiguranju biće ponovo predat u skupštinsku proceduru tokom narednih nekoliko nedelja bez suštinskih promena u odnosu na verziju koja je Skupštini predata u junu 2010, izjavio je Albert Jeger, šef misije MMF, koja je juče završila posetu Beogradu.

    To znači da zahtevi sindikata da prosečna penzija ne sme biti niža od 60 odsto prosečne plate neće biti ispunjeni.

    Novim zakonom pooštravaju se uslovi za odlazak u starosnu penziju, a još više za odlazak u prevremenu penziju, sužavaju se prava na beneficirani radni staž, a zbog uvođenja novog načina usklađivanja od 2013. može se očekivati pad realne vrednosti penzija.

    Predloženim izmenama previđeno je da se penzije usklađuju dva puta godišnje - 1. aprila i 1. oktobra i to po dva kriterijuma: u nivou indeksa rasta cena i za polovinu postignutog rasta bruto društvenog proizvoda (BDP).

    Ovaj sistem, međutim, važiće u 2011. i 2012, a od 2013. osigurano je povećanje samo na osnovu rasta cena, dok će se od eventualnog rasta BDP penzioneri ovajditi samo za iznos veći od četiri odsto.
    Više na:
    http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/215698/Penzije-ce-pratiti---plate-do-2013-godine
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Daci Sub Nov 06, 2010 5:28 pm

    Penzioneri su zadovoljni postignutim dogovorom

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Bakica

    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Bursac Sub Nov 06, 2010 6:53 pm

    Admin ::- Usaglašeno je da se starosni uslov za radnike sa beneficiranim stažom računa po važećem zakonu do 2013.
    - Postigli smo dogovor i da se ova odredba odloži pa će primena početi tek od 2013. godine - kažu u SSSS.
    - Penzije će pratiti plate do 2013. godine
    - Novim zakonom pooštravaju se uslovi za odlazak u starosnu penziju, a još više za odlazak u prevremenu penziju, sužavaju se prava na beneficirani radni staž, a zbog uvođenja novog načina usklađivanja od 2013. može se očekivati pad realne vrednosti penzija.

    Vlada zna nesto sto mi ne znamo ili neko iz pregovarackog tima veruje da ce se sve resiti 21.12.2012 Smile
    http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=21.12.2012
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Daci Sub Nov 06, 2010 8:03 pm

    "Da nije smesno - bilo bi zalosno". Ovo je nasa Srpska radnicka (sindikalna) realnost. I pored toga sto me sve ovo mnogo nervira i u meni budi ubilacki nagon, nikako ne mogu da postavim ozbiljan komentar.
    Mozda ovaj: Zahtevamo dopunu clana 50. kolektivnog ugovora PD TENT u smislu uvodjenja jubilarne nagrade za 40 ( a mozda i za 50) godina radnog staza. Stvarno ozbiljno mislim.

    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Kutent

    Doduse ne znam da li ce clan 49. uopste imati smisla. Ko doceka - pricace.


    Sponsored content


    Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO Empty Re: Pregovori sindikata i Vlade u vezi sa zakonom O PIO

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 20, 2024 11:39 pm