SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty

+7
DespotovicM
DEKI 357
Daci
Bursac
Mika
ljubicic dragoslav
Administrator
11 posters

    Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Sre Dec 22, 2010 6:49 pm

    Република Србија
    МИНИСТАРСТВО РАД,
    И СОЦИЈАЛНЕ ПОЛИТИКЕ
    Инспекторат за рад
    Треће одељење ииспекције рада
    у граду Београду
    Број: 117-00-03625/2010-04
    Датум: 09.12.2010.године
    Б е о г р а д Ул.27.Марта бр.43-45


    П.Д. ТЕРМОЕЛЕКТРАНА' "НИКОЛА ТЕСЛА",д.о.о.
    11500 ОБРЕНОВАЦ ул. Богољуба УрошевиНа Црног бр. 44

    Предмет: Предлог за отклањање повреда Закона
    на основу члана 27.став 2. Закона о државној управи
    ("Сл.Гласник РС" бр.20/92 и 48/93) у вези члана
    93. Закона о државној управи ("Сл.Гласник РС"бр.79/05)
    .
    Министарству рада и социјалне политике Републике Србије, инспекторату за рад, трећем одељењу инспекције рада у граду Београду дана 01.12.2010.године поднета је пријава од стране синдиката ТЕНТ за утврђивање повреде закона у опогледу увођења прерасподеле радног времена на пословима на којима је раније уведено скраћено радно време.

    Инспектор рада је поступајући по наведеној пријави, коју је примио дана 01.12.2010.године путем факса исту придружио предмету бр. 117-00-03625/2010-04 по којој је захтеван надзор по питању дуготрајних судских поступака по тужбама заппослених у "ТЕНТ" из 2005.године за наканду штете поводом разлике зарада за исплаћени рад у смени и припадајуће разлике за рад у смени сходно члану 108. Закона о раду .

    Инспектор рада је извршио коонтролни надзор у седишту ПД "ТЕНТ",д.о.о. у Обреновцу дана 07.12.2010.године, и у присуству представника послодавца - директора правних и општих послова Златка Јовановића, као и представника синдиката подносиоца пријаве, извршио увид у релевантну документацију, узео изјаве присутних, саставио записник и утврдио следеће чињенично стање:
    - по наводима из представки синдиката послатих на адресе Министарства рударства и енергетике , Председнику владе Републике Србије у вези дуготрајних судских поступака по тужбама запослених у "ТЕНТ" Обреновац још иоз 2005.године, инспекција рада није надлежна за коментарише дужину трајања судских поступака .

    -'по наводима из пријаве од 01.12.2010.године утврђено је да код послодавца 'ТЕНТ",д.о.о. постоји институт скраћеног радног времена које је уведено још Правилником о увођењу "организовању скраћеног радног времена од 25.12.1985.године ./Каснцје је овај правилник разрађиван упуствомлјшганизовању и евидентирању часова запослених који раде у сменском раду , Одлуком о скраћеном радном времену у 1 Е,Н1 ",д.о.о.бр.213165 од 01 .Ок.^ЦЦб.године уз
    претходно израђене стручне аналнзе у складу са законом н од стране овлашћених институција(члан 52. став 2. Закона о раду). Једном речју,утврђено је да је скраћено радно време код овог послодавца увођено у свему у складу са законом.
    -
    У судским поступцима које се воде по тужбама запослених за накнаду штете (исплату разлике) због обрачуна увећења зараде по основу ^менског тш још из 2005.године^ дошло је до заузумања става од стране суда да се распоред рада запослених у "ТЕНТ" који раде у тзв."турнусима" 12-24-12-48 има сматрати прерасподелом радног времена, што послодоавац као тужена страна није оспоравао.

    -утврђено је да послодавац никада није донео званичну одлуку о увођењу прерасподеле радног
    времена у смислу одредаба члана 57Г Закона о раду, Јер иста и није могла бити донета зато што_ код послодавца постојизванично уведено скраћено "радно времеусмислу одредаба члана 52. јакона о раду , а што је чланом 60. истог закона и предвиђено да се прерасподела радног времена не може вршити на пословима накојимаје уведено скраћено радновреме.
    - обзиром да послодавац никада није донео одлуку о прерасподели радног времена то инспектор рада не може поступити по члану 270. Закона о раду и поднети захтев за покретање прекршајног поступка због прекршаја из члана 274. став 1. тачка 5. Закона о раду , јер прерасподела радног времена није ни извршена.

    Сходно свему напред наведеном инспектор рада утврђује да је послодавац зазузимањем става пред надлежним судом да код тужене стране постоји и прерасподела радног времена и скраћено радно време , довео у забуну запослене, па предлаже послодавцу- директору П.Д."Термолектране Никола Теслам,д.о.о. да отклони утврђене нејасноће око примене члана 60.Закона о раду , тако што ће на недвосмислен начин утврдити режим радног времена у складу са законом , на законом прописан начин и у сарадњи са репрезентативним синдикатом, и то све у року од следећих 15 дана . те након истека наведеног рока писменим пугем извести инспектора рада о поступању по наведеном предлогу, а у циљу заказивања контролног надзора.

    Доставити: 1. Наслову
    ф Синдикату "ТЕНТ" 11500 Обреновац, ул. Б.Урошевића Црног бр. 44
    3. у списе предмета
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Pet Dec 24, 2010 11:43 pm

    Da podsetimo Izveštaj je stigao 09.12.2010. danas je 24.12.2010. rok od 15 dana danas ističe.
    Postavljam veoma jednostavno pitanje našim sindikalnim predstavnicima:
    Ima li bilo kakve vesti u vezi sa ovim veoma bitnim izveštajem?
    U stvari , da li je donešena bilo kakva odluka u vezi sa utvrdjivanjem režima radnog vremena u kojem radimo?
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 24, 2010 11:55 pm

    Administrator ::Da podsetimo Izveštaj je stigao 09.12.2010. danas je 24.12.2010. rok od 15 dana danas ističe.
    Postavljam veoma jednostavno pitanje našim sindikalnim predstavnicima:
    Ima li bilo kakve vesti u vezi sa ovim veoma bitnim izveštajem?
    U stvari , da li je donešena bilo kakva odluka u vezi sa utvrdjivanjem režima radnog vremena u kojem radimo?
    odluka ce biti donesena u ponedeljak kad se u 11 sati odrzava rociste u Bgd za grupu "ljubicic i ostali"gde cemo videti kako ce se braniti pravni zastupnici TENT-a.ukoliko budu ponavljali preraspodelu i ostalo onda obavestavamo inspektora rada da reaguje po hitnom postupku i izvrsi kaznjavanje elektrane kao pravnog lica i Petra Knezevica kao odgovornog lica ....nekih drugih saznanja o eventualnom saopstenju ili odgovoru elektrane na zapisnik ja nemam,mozda ima neko drugi...
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Sub Dec 25, 2010 12:09 am

    Administrator ::
    Сходно свему напред наведеном инспектор рада утврђује да је послодавац зазузимањем става пред надлежним судом да код тужене стране постоји и прерасподела радног времена и скраћено радно време , довео у забуну запослене, па предлаже послодавцу- директору П.Д."Термолектране Никола Теслам,д.о.о. да отклони утврђене нејасноће око примене члана 60.Закона о раду , тако што ће на недвосмислен начин утврдити режим радног времена у складу са законом , на законом прописан начин и у сарадњи са репрезентативним синдикатом, и то све у року од следећих 15 дана . те након истека наведеног рока писменим пугем извести инспектора рада о поступању по наведеном предлогу, а у циљу заказивања контролног надзора.


    Ljubo nismo se mi razumeli , nisam ja pitao šta može da bude na sudjenju, već šta je uradjeno po pitanju zahteva inspektora. Da li su poslovodstvo i sindikat utvrdili režim rada i pismenim putem obavestili insektora rada o tome šta je učinjeno? Upravo onako kako im je i naloženo od strane inspektora.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  ljubicic dragoslav Sub Dec 25, 2010 1:59 am

    Administrator ::
    Administrator ::
    Сходно свему напред наведеном инспектор рада утврђује да је послодавац зазузимањем става пред надлежним судом да код тужене стране постоји и прерасподела радног времена и скраћено радно време , довео у забуну запослене, па предлаже послодавцу- директору П.Д."Термолектране Никола Теслам,д.о.о. да отклони утврђене нејасноће око примене члана 60.Закона о раду , тако што ће на недвосмислен начин утврдити режим радног времена у складу са законом , на законом прописан начин и у сарадњи са репрезентативним синдикатом, и то све у року од следећих 15 дана . те након истека наведеног рока писменим пугем извести инспектора рада о поступању по наведеном предлогу, а у циљу заказивања контролног надзора.


    Ljubo nismo se mi razumeli , nisam ja pitao šta može da bude na sudjenju, već šta je uradjeno po pitanju zahteva inspektora. Da li su poslovodstvo i sindikat utvrdili režim rada i pismenim putem obavestili insektora rada o tome šta je učinjeno? Upravo onako kako im je i naloženo od strane inspektora.
    razumeli smo se ali imamo problem da se razumemo kad isto mislimo,(xexe kakva recenica)...ja nemam informacije ali smem da potpisem da se nijedan predstavnik sindikata nije sastao sa nijednim predstavnikom poslovodstva da "prica" o tome.Ono sto znam ,znam da ja zajedno sa Milivojcevicem i Kojicem u ponedeljak ujutro idem da obidjem finansijsku i pravnu sluzbu TENT-a u vezi sa zahtevom za korekciju zarade i u vezi sa nalazom inspektora rada,kad kazem ujutru mislim na period od 7-9 i 30 casova.posle toga ja,Kojic i Cvetkovic idemo na sudjenje,mozda ce ici jos neko od kolega...
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Uto Dec 28, 2010 2:19 am

    Ko o čemu , baba o uštipcima a ja o izveštaju.
    Da podsetimo opet ........ Izveštaj je stigao 09.12.2010. danas je 28.12.2010. rok od 15 dana istekao pre 4 dana.
    Opet postavljam veoma jednostavno pitanje našim sindikalnim predstavnicima:
    Ima li bilo kakve vesti u vezi sa ovim veoma bitnim izveštajem?
    U stvari , da li je donešena bilo kakva odluka u vezi sa utvrdjivanjem režima radnog vremena u kojem radimo?

    Veoma bitno a i povezano sa sudnjenjem http://zttent.formyjob.net/t135-izvestaj-za-dan-27122010-god#795 gde se oni i dalje brane preraspodelom ignorišući nalaz veštaka. Šta je onda to?
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Mika Pet Dec 31, 2010 12:37 am

    Administrator ::Ko o čemu , baba o uštipcima a ja o izveštaju.
    Da podsetimo opet ........ Izveštaj je stigao 09.12.2010. danas je 28.12.2010. rok od 15 dana istekao pre 4 dana.
    Opet postavljam veoma jednostavno pitanje našim sindikalnim predstavnicima:
    Ima li bilo kakve vesti u vezi sa ovim veoma bitnim izveštajem?
    U stvari , da li je donešena bilo kakva odluka u vezi sa utvrdjivanjem režima radnog vremena u kojem radimo?

    Veoma bitno a i povezano sa sudnjenjem http://zttent.formyjob.net/t135-izvestaj-za-dan-27122010-god#795 gde se oni i dalje brane preraspodelom ignorišući nalaz veštaka. Šta je onda to?
    Danas smo dosli do nekog odgovora na tu temu odnosno na dopis Kojare ,ja nemam skener pa cu ga otipkati nadam se uspesno


    SINDIKAT RADNIKA TERMOELEKTRANA "NIKOLA TESLA"


    Predsedniku sindikata
    Zavedeno pod brojem 36652

    od 06.12.2010
    Predmet -obavestenje



    Povodom Vase molbe koju ste uputili 01.12.2010.god. pod br.360091, obavestavam Vas da je raspored
    radnog vremena utvrdjen Uputstvom o organizovanju i evidentiranju casova zaposlenih koji rade u smenskom
    radu u JP TENT broj 11393 od 04.06.2002.god.
    Navedenim uputstvom je predvidjen mesecni raspored rada , tako da zaposleni ostvaruje 156 casova redovnog
    rada, u smenskom rasporedu rada.


    Odlukom br. 21316 od 01.08.2006.god. odredju ju se poslovi koji se u TENT d.o.o. obavljaju u skracenom
    radnom vremenu u trajanju od 36 casova nedeljno.
    Navedeno uputstvo i odluka su dostavljeni Drugom osnovnom sudu, podneskom od 01.11.2010.god pod
    br. 32983.


    O postojanju prekrsajne prijave protiv PD TENT i mene kao odgovornog lica, a zbog prekrsaja da je izvrsena
    preraspodela radnog vremena na poslovima na kojima je uvedeno skraceno radno vreme, obavesten sam od strane
    inspektora rada.


    U Obrenovcu Direktor PD TENT

    03.12.2010.god Petar Knezevic dipl.ing.









    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Bursac Pet Dec 31, 2010 2:48 am

    Mika ::
    Administrator ::Ko o čemu , baba o uštipcima a ja o izveštaju.
    Da podsetimo opet ........ Izveštaj je stigao 09.12.2010. danas je 28.12.2010. rok od 15 dana istekao pre 4 dana.
    Opet postavljam veoma jednostavno pitanje našim sindikalnim predstavnicima:
    Ima li bilo kakve vesti u vezi sa ovim veoma bitnim izveštajem?
    U stvari , da li je donešena bilo kakva odluka u vezi sa utvrdjivanjem režima radnog vremena u kojem radimo?

    Veoma bitno a i povezano sa sudnjenjem http://zttent.formyjob.net/t135-izvestaj-za-dan-27122010-god#795 gde se oni i dalje brane preraspodelom ignorišući nalaz veštaka. Šta je onda to?
    Danas smo dosli do nekog odgovora na tu temu odnosno na dopis Kojare ,ja nemam skener pa cu ga otipkati nadam se uspesno


    SINDIKAT RADNIKA TERMOELEKTRANA "NIKOLA TESLA"


    Predsedniku sindikata
    Zavedeno pod brojem 36652

    od 06.12.2010
    Predmet -obavestenje



    Povodom Vase molbe koju ste uputili 01.12.2010.god. pod br.360091, obavestavam Vas da je raspored
    radnog vremena utvrdjen Uputstvom o organizovanju i evidentiranju casova zaposlenih koji rade u smenskom
    radu u JP TENT broj 11393 od 04.06.2002.god.
    Navedenim uputstvom je predvidjen mesecni raspored rada , tako da zaposleni ostvaruje 156 casova redovnog
    rada, u smenskom rasporedu rada.


    Odlukom br. 21316 od 01.08.2006.god. odredju ju se poslovi koji se u TENT d.o.o. obavljaju u skracenom
    radnom vremenu u trajanju od 36 casova nedeljno.
    Navedeno uputstvo i odluka su dostavljeni Drugom osnovnom sudu, podneskom od 01.11.2010.god pod
    br. 32983.


    O postojanju prekrsajne prijave protiv PD TENT i mene kao odgovornog lica, a zbog prekrsaja da je izvrsena
    preraspodela radnog vremena na poslovima na kojima je uvedeno skraceno radno vreme, obavesten sam od strane
    inspektora rada.


    U Obrenovcu Direktor PD TENT

    03.12.2010.god Petar Knezevic dipl.ing.










    Stani, cekaj, vidi...
    Da li ja ovo citam i razumem na pravi nacin, ili postoji neka zackoljica u svemu ovome?
    Ako ja dobro razumem ovo sto je ovde napisano, to bi trebalo da zanci da je borba za 26% zavrsena. To jest, zar ovim nije potpuno priznat nas rad u smeni kao smenskog osoblja sa pravom na dodatak za rad u smeni?
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Pet Dec 31, 2010 4:42 am

    Mika ::
    Danas smo dosli do nekog odgovora na tu temu odnosno na dopis Kojare ,ja nemam skener pa cu ga otipkati nadam se uspesno


    SINDIKAT RADNIKA TERMOELEKTRANA "NIKOLA TESLA"


    Predsedniku sindikata
    Zavedeno pod brojem 36652

    od 06.12.2010
    Predmet -obavestenje



    Povodom Vase molbe koju ste uputili 01.12.2010.god. pod br.360091, obavestavam Vas da je raspored
    radnog vremena utvrdjen Uputstvom o organizovanju i evidentiranju casova zaposlenih koji rade u smenskom
    radu u JP TENT broj 11393 od 04.06.2002.god.
    Navedenim uputstvom je predvidjen mesecni raspored rada , tako da zaposleni ostvaruje 156 casova redovnog
    rada, u smenskom rasporedu rada.


    Odlukom br. 21316 od 01.08.2006.god. odredju ju se poslovi koji se u TENT d.o.o. obavljaju u skracenom
    radnom vremenu u trajanju od 36 casova nedeljno.
    Navedeno uputstvo i odluka su dostavljeni Drugom osnovnom sudu, podneskom od 01.11.2010.god pod
    br. 32983.


    O postojanju prekrsajne prijave protiv PD TENT i mene kao odgovornog lica, a zbog prekrsaja da je izvrsena
    preraspodela radnog vremena na poslovima na kojima je uvedeno skraceno radno vreme, obavesten sam od strane
    inspektora rada.


    U Obrenovcu Direktor PD TENT

    03.12.2010.god Petar Knezevic dipl.ing.









    Ovo je samo još jedan u nizu dokaza da smo mi radnici u smeni što mi odavno znamo a znaju i oni koji tvrde drugačije. ALi....
    ........koliko vidim ovo je zavedeno 06.12.2010. a sudjenje Ljubičićevoj grupi se desilo 27.12.2010. gde se poslodavac i dalje branio time da mi radimo u preraspodeli. Šta sad u celoj ovoj priči ne štima????
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Daci Pet Dec 31, 2010 4:33 pm

    Ili sto je jos gore, ko je i zasto ovaj izvestaj krio da ne bi mogao da bude prezentovan na sudjenju Ljubicicevoj grupi. Da budem iskren mene, u ovoj nasoj borbi za 26%, vise brinu ovi "nasi" nego poslodavac. Neka nam je srecna nova godina!!!
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  DEKI 357 Sub Jan 01, 2011 2:51 pm

    Imam 1. molbu:
    Dali svaki put moramo da citiramo ceo post predhodnika i na kraju da dodate samo 1. rečenicu.
    Zamolio bi forumaše radi bržeg i lepšeg rada na forumu da se suzdre od citiranja ,pa ponavljanja već ponovljenog posta i tako u krug.
    ( NIJE PROBLEM KADA SE CITIRA JEDAN DEO, ILI REČENICA POSTA. NEGO CEO.
    NEZNAM DALI SE SLAŽETE SA OVIM PREDLOGOM !!! Question
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Bursac Sub Jan 01, 2011 6:33 pm

    DEKI 357 ::Imam 1. molbu:
    Dali svaki put moramo da citiramo ceo post predhodnika i na kraju da dodate samo 1. rečenicu.
    Zamolio bi forumaše radi bržeg i lepšeg rada na forumu da se suzdre od citiranja ,pa ponavljanja već ponovljenog posta i tako u krug.
    ( NIJE PROBLEM KADA SE CITIRA JEDAN DEO, ILI REČENICA POSTA. NEGO CEO.
    NEZNAM DALI SE SLAŽETE SA OVIM PREDLOGOM !!! Question
    Ne ne slazem se.
    Uvek se pojavi neko ko ce da kaze kako je nesto izvuceno iz konteksta, kao sto se vec desavalo u istoriji ovog foruma. Druga stvar je sto se vrlo cesto desava da ljudi citaju samo poslednji post i daju sebi za pravo da komentarisu. I naravno najbitnija stvar je to sto "quote" (citat) ti daje mogucnost da stavis akcenat to jest da naglasis nesto sto je po tebi bitno a da pritom nisi nepotrebno koristio velika slova zbog kojih bi te napljuvali na bilo kom forumu sirom sveta i na bilo kom govornom podrucju. Jos kad na velika slova opalis "bold" (podebljan font) Wink
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Sre Jan 12, 2011 5:27 pm

    Administrator ::

    Сходно свему напред наведеном инспектор рада утврђује да је послодавац зазузимањем става пред надлежним судом да код тужене стране постоји и прерасподела радног времена и скраћено радно време , довео у забуну запослене, па предлаже послодавцу- директору П.Д."Термолектране Никола Теслам,д.о.о. да отклони утврђене нејасноће око примене члана 60.Закона о раду , тако што ће на недвосмислен начин утврдити режим радног времена у складу са законом , на законом прописан начин и у сарадњи са репрезентативним синдикатом, и то све у року од следећих 15 дана . те након истека наведеног рока писменим пугем извести инспектора рада о поступању по наведеном предлогу, а у циљу заказивања контролног надзора.

    Доставити: 1. Наслову
    ф Синдикату "ТЕНТ" 11500 Обреновац, ул. Б.Урошевића Црног бр. 44
    3. у списе предмета

    Dragi kolega Peredsedniče Despotoviću

    Pitanje za Vas:

    Da li je sindikat PD Tent-a otklonio nejasnoće i na nedvosmislen način utvrdio režim radnog vremena u skladu sa zakonom kao što je od vas i poslodavca tražio inspektor rada i pismenim putem izvestio inspektora?

    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Odgovori-predsednika

    Počalji  DespotovicM Sub Jan 15, 2011 3:55 am

    Poštovani kolega,
    Povodom preporuke i predloga inspektora rada u vezi preraspodele radnog vremena,koja izaziva nedoumicu kod radnika koji rade skraceno radno vreme,obavljeni su razgovori sa direktorom i konstatovano je sledeće:
    -Odluka o rasporedu radnog vremena je u skladu sa zakonom i nema potrebe da se donosi nova,bila bi identična,
    -ukoliko Sindikat pokrene inicijativu za promenu režima rada i dužinu radnog vremena,direktor će istu prihvatiti i postupiće u skladu sa zakonom.

    Evo mene dragi Andreja u Obrenovcu(kući)bilo bi bolje da sam u "birtiji,ali prehlada. U svakom slučaju hvala ti što se interesuješ. Nećeš zameriti što ti se ovako obratih,moj stariji sin je tvoj imenjak pa ja zbog toga!
    Pitao si me za prekovremene sate,za 2010g.planirano 277 428h plan probijen za 3,2% . Od ukupnog broja prek.sati sektori održavanja ostvarili 172 440h-97,2%,sektori proizvodnje i ŽT ostvarili 90 112h-111%(ŽT-92,8%)ostali sektori i službe 18 784h-102,9%.
    Učešće prekovremenih sati u ukupnoj masi sredstava za zarade iznosi 4,98%.

    U vezi prava na jubilarne nagrade izvršene su suštinske izmene u KU,kako u pravnom tako i u ekonomskom smislu i one se neće menjati dok važi ovaj KU.
    Napomena:2007g. jubilarne nagrade su isplaćivane po pravilniku
    koji je važio od 14.01.2007g.do 4.5.2007g.zbog otkazivanja PKU.(10g.=0,56%bruto zarade)
    prosečna zarada:2006g,=37.432,00 ,2007g.=48.665,00 2008g.=56.814,00 i 2009g.=61.206,00(-2000,00 porez).
    S obzirom da sam kao predsednik Sindikata u prilici da raspolažem ovim podacima i raznim informacijama,ja ću nastaviti da ih iznosim ukoliko vi to hoćete,mislim da će vam trebati. Kako mnogima tako i meni puno toga nije prihvatljivo
    i nisam saglasan sa svim,ALI ...

    Ako smatrate da treba da iznesem svoj stav i mišljenje u vezi 26% i ako vam neće smetati, vi mi recite !?

    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Bursac Sub Jan 15, 2011 5:06 am

    DespotovicM ::Poštovani kolega,
    Povodom preporuke i predloga inspektora rada u vezi preraspodele radnog vremena,koja izaziva nedoumicu kod radnika koji rade skraceno radno vreme,obavljeni su razgovori sa direktorom i konstatovano je sledeće:
    -Odluka o rasporedu radnog vremena je u skladu sa zakonom i nema potrebe da se donosi nova,bila bi identična,
    -ukoliko Sindikat pokrene inicijativu za promenu režima rada i dužinu radnog vremena,direktor će istu prihvatiti i postupiće u skladu sa zakonom.
    Aj ukratko i bez uvijenih formi u kom to rezimu radimo? Sto se tice radnika u smeni mi nemamo nedoumice...
    DespotovicM ::Ako smatrate da treba da iznesem svoj stav i mišljenje u vezi 26% i ako vam neće smetati, vi mi recite !?
    Da bilo bi lepo da izneses svoj stav i misljenje i nece nam smetati...
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Nenad Sub Jan 15, 2011 3:35 pm

    Po meni , vas stav uopste nije potreban da se iznosi ,jer se iz prilozenog vidi KAKAV je !?
    Moj kolega ,(pardon nas kolega) je lepo dao predlog i u potpunosti ga podrzavam!!!
    Jer dalje nije potrebna nikakva rasprava jer ovaj forum gubi smisao, ako se pocne dublje ulaziti u raspravu sa doticnim PD predsednikom luna parka !!!


    Podsednik posta na koji je RASHKO uputio :

    "Drage kolege, moj utisak je da mnogo
    energije trošimo uzalud trudeći se da našem poštovanom kolegi
    predsedniku pitanjima i komentarima ukažemo na nepravilnosti i
    nelogičnosti. Za taj voz već je dobijena odjava. Ne kažem da to ne treba
    raditi istine radi, ali se moramo pomiriti sa stanjem da je on za nas
    veoma labava tačka oslonca. Da nije tako, izmedju ostalog, na izborima
    bi dobio više od 7 (mršavih) glasova sa železnice.
    Možemo mi i sami. Imamo dovoljno snage i pameti. Već smo na dnu, zar treba da počnemo da kopamo čekajući?
    "Vrijeme teče, život je kratak, guska se peče, a nama će... patak."
    Poruka
    za kolege koje misle da smo mi poslednji koji treba da kvarimo ovaj
    sindikat vec samo treba da ga popravimo je da nas popravka sindikata
    može kostati previše truda i vremena (jos jako malo ga imamo). "




    _________________
    Arbeit Macht Frei
    na žalost našu
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Administrator Sub Jan 15, 2011 11:36 pm

    DespotovicM ::Poštovani kolega,
    Povodom preporuke i predloga inspektora rada u vezi preraspodele radnog vremena,koja izaziva nedoumicu kod radnika koji rade skraceno radno vreme,obavljeni su razgovori sa direktorom i konstatovano je sledeće:
    -Odluka o rasporedu radnog vremena je u skladu sa zakonom i nema potrebe da se donosi nova,bila bi identična,
    -ukoliko Sindikat pokrene inicijativu za promenu režima rada i dužinu radnog vremena,direktor će istu prihvatiti i postupiće u skladu sa zakonom.


    Poštovani kolega, imam par konkretnih pitanja u vezi sa ovim, ali da mi odgovorite konkretno, bez demagogije.

    Ko je obavio razgovore sa direktorom ( ko je prisustvovao sastanku ) i u ime koga?
    Da li je to bio formalni ili neformalni sastanak?
    Ako je bio formalni odluke bi trebalo da budu zvanične i zavedene ?
    Da li je o tome obavešten inspektor rada, onako kako je i zahtevao, u stvari da li je inspektor rada dobio odluke sa tog sastanka?
    Da li je zakazan kontrolni nadzor inspektora rada?

    U pravu ste, odluka, u stvari uputstvo je u skladu sa zakonom i hajde da ga pogledamo:

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године 310

    Čitajući ovo nigde ne nabasah na preraspodelu već smenski rad , a Vi?
    Da, zanima nas Vaše, ali Vaše mišljenje u vezi sa članom 108. Zakona o radu.
    I bez demagogije, molim Vas, još jednom.Samo konkretno!

    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Raško Ned Jan 16, 2011 1:14 am

    Bursac ::

    DespotovicM ::Ako smatrate da treba da iznesem svoj stav i mišljenje u vezi 26% i ako vam neće smetati, vi mi recite !?

    Da bilo bi lepo da izneses svoj stav i misljenje i nece nam smetati...

    Izvini Burke, ali smatram da "naš" poštovani kolega predsednik nikako ne treba da iznese svoj stav i mišljenje u vezi 26% ako ni zbog čega drugo onda zbog cinične brige da će nam to možda smetati.
    I onako nam je njegovo mišljenje dobro poznato, a i pun mi je kufer (znate već) politikantske demagogije koje bi tom prilikom morali da se načitamo.
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Nenad Ned Jan 16, 2011 2:00 am

    Rale , cuvaj taj sarac mozda ce nam i trebati .... affraid
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Bursac Ned Jan 16, 2011 3:41 am

    Raško ::Izvini Burke, ali smatram da "naš" poštovani kolega predsednik nikako ne treba da iznese svoj stav i mišljenje u vezi 26% ako ni zbog čega drugo onda zbog cinične brige da će nam to možda smetati.
    I onako nam je njegovo mišljenje dobro poznato, a i pun mi je kufer (znate već) politikantske demagogije koje bi tom prilikom morali da se načitamo.
    Nema razloga da se izvinjavas Smile
    Vidi, stav i misljenje su poznati ali nisu javno receni. Ako nas neko zastupa onda treba da znamo da li nas zastupa kao jedan od nas ili kao neko ko boga moli da svoje pravo nikad ne dobijemo. Manje vise rezultat je isti jer i dalje stoji da ne postoji druga sansa za stvaranje prvog utiska, a prvi utisak je da neko medju nama nije nas Smile

    Btw nisam ispratio situaciju u Tunisu, da li je sve pocelo zbog poskupljenja goriva i hrane uz blago nepostovanje prava ljudi?
    Tunisia not to end in 'major violence'

    Izvinjenje zbog ubacivanja nove teme u postojecu Wink
    Andreja
    Andreja


    Broj poruka : 86
    Datum upisa : 20.11.2010

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Andreja Ned Jan 16, 2011 3:58 am

    DespotovicM ::Poštovani kolega,


    Evo mene dragi Andreja u Obrenovcu(kući)bilo bi bolje da sam u "birtiji,ali prehlada. U svakom slučaju hvala ti što se interesuješ. Nećeš zameriti što ti se ovako obratih,moj stariji sin je tvoj imenjak pa ja zbog toga!

    S obzirom da sam kao predsednik Sindikata u prilici da raspolažem ovim podacima i raznim informacijama,ja ću nastaviti da ih iznosim ukoliko vi to hoćete,mislim da će vam trebati. Kako mnogima tako i meni puno toga nije prihvatljivo
    i nisam saglasan sa svim,ALI ...

    Ako smatrate da treba da iznesem svoj stav i mišljenje u vezi 26% i ako vam neće smetati, vi mi recite !?

    O dragi Napoleončiću pa ti si kući ,a ne u nekoj birtiji , jel to miriše na neke promene il je samo to pad imuniteta.Ima leka i za to a zove se SMENSKI RAD I samo SMENSKI RAD
    Počastvovan sam što ti sin nosi lepo Srpsko ime , još kad bih njemu objasnio kako njegov Imenjak radi u SMENSKOM RADNOM VREMENU svima nama bih bilo lakše da ipak predsednik PD stoji iza nas
    pitanje za tebe .
    02.12 2010 Pri razgovoru u vladi RS bio si protiv izdavanja naloga direktoru EPS-A MARKOVIĆU od strane ministra i premijera da reši problem oko 26 % i isplate dugovanja iz postojeće mase zarada ZAŠTO (Jesi li ti bio predstanik Tent-a il sam pogrešno obavešten)
    P.S pita Lord Welington za tebe šta da mu kažem
    lol! lol! lol! lol!
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  makagrk Ned Jan 16, 2011 4:35 am

    Napoleončiću, ako je tvoj stav onakav kakav si izneo na komandi bloka B1 pre neki dan onda je to u najmanju ruku bruka. Ne mogu da te citiram baš ali smisao tvoje borbe se svodi na: "Ti jesi za nas smenske radnike, ali ti malo i NISI jer ti imaš malo glasača kod nas pa ako to može nekako da se ispravi". Nikako ti se ne vraća na staro radno mesto, a zašto? Eeee,ja ću da ti kažem, NEMA PRIVILEGIJA, mora da se raaadiiiii pa makar da se šeta papir iz kancelarije u kancelariju. Opet je to neka vrsta rada, šta ćeš...... Više voliš zasede i zbegove po sindikatu nego posao za koji si školovan inače bi se vratio u pogon. Privilegije koje ima predsednik sindikata nemaju 95 % direktora u Srbiji. Pa i oni bi verovatno voleli da budu predsednici sindikata u TENT-u. Nemoj da te lože da si taktičar, ne možeš više da nađeš žrtvu koju ćeš da poturiš umesto sebe zbog tvog nepravednog odnosa prema smenskim radnicima.Ovi oko tebe su namazani i ne možeš više ni njih da odradiš. Osetio si naš puls prema tebi i sta sad?!Iznenađen si da smo mi Srbi koji nemaju kratku pamet . Ne pomaže ti demagogija , nego odgovori na pitanja koja su ti postavljena u gore navedenim postovima.
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Mika Ned Jan 16, 2011 5:39 pm

    Ne vidim razlog da ovoliko insistirate na misljenju predsednika sindikata PD TENT u vezi smenskog rada,osim ako vam ne treba pisani trag o njegovoj borbi za ostvarenje nasih prava, kada je njegov stav po tom pitanju odavno poznat.Naravno, nas predsednik nam i ovih dana pruza svesrdnu podrsku tako sto medju nasim kolegama koji rade osmocasovno radno vreme siri pricu da im mi iz dzepa uzimamo novac koji im je on obezbedio.Navodno bi VRC vredeo svih 150 din da nije nasih zahteva.Posto se sva primanja u TENTu izdvajaju iz mase koju je poslodavac odredio finansijskim planom za ovu godinu, interesuje me odakle prostor(ili novac) za povecanje VRC sa 134 na 150 din?
    Nenad
    Nenad


    Broj poruka : 6
    Datum upisa : 14.11.2010
    Godina : 48
    Lokacija : Obrenovac

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Nenad Ned Jan 16, 2011 10:13 pm

    Miko , to je jos 1 razlog da se smena odvoji od ovakvog postojeceg sindikata !!!

    Jer i vrabci na grani znaju da je ovakav princip i sistem postojeceg sindikata ne-odrziv !!!
    DespotovicM
    DespotovicM


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 05.01.2011

    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Odgovori-predsednika

    Počalji  DespotovicM Pon Jan 17, 2011 12:37 am

    Postovane kolege,
    Imajući u vidu da kod kolega koji rade u smenskom režimu rada vlada opšte mišljenje da sam ja jedan od glavnih krivaca što nije rešeno pitanje 26%,kao i činjenicu da Sindikat u proteklom periodu nije uspeo da obezbedi primenu prava,prihvatio sam da je moja odgovornost najveća. Kao radnik TENT-a(30g.)i predsednik Sindikata u poslednja dva saziva,smatram to svojom obavezom i kao zreo čovek svestan svega preuzimam odgovornost za propuste Sindikata u vezi s tim.
    Ovakakav način obraćanja ne koristim da bih promenio vaše mišljenje,ono je takvo kakvo je, ja ću ga poštovati kao i pravo da kritikujete i tražite odgovore na sva pitanja.
    Dozvolićete,valjda i ja imam pravo da pitam, ali ne vas nego sindikalne aktiviste:šta su učinili za sve ove godine,a bilo je i njih i godina. Imaju li oni neke odgovornosti ili su samo nizali uspehe(razne vrste)pa nam je ovako kako nam je!?!
    Sve ih dobro poznajem i znam da su se trudili maksimalno, dali su sve od sebe da se dođe do rešenja. ALI !!!
    NO,PUSTIMO TO,VREME ĆE POKAZATI !
    S obzirom da ću za nekoliko nedelja otići na višemesečno odsustvovanje(lični razlozi),nadam se da bar ubuduće neću smetati braći sindikalcima da ostvare "ono što zbog mene nisu mogli.
    Takođe,mislim da bi bilo dobro da vam predočim svoj predlog mogućeg rešenja (za koje sam bio i ostajem),na primeru dva tipska radna mesta,egal od 1970g.
    1)ruk. bloka-koef=3.200(do 2002g-539 o/b) VRČ=150,00din
    - red.rad 156/174h =83.520,00
    - min.rad 10.0% = 8.352,00
    - rad u smeni 26.0% =21.715,00
    - rad noću 35.0% = 8.736,00
    - rad nedeljom 15.0% = 1.728,00
    ..............................................................
    - naknada za dn.odmor 13h 15.0% = 7.176,00
    - naknada za TO 156:8h = 3.510,00
    ..............................................................
    bruto =134.737,00
    UKUPNO neto = 94.315,00
    ............................................................
    1)poslovođa-koef=3.200(do2002g-539 o/b)
    - red.rad 174h = 83.520,00
    - min.rad 10.0% = 8.352,00
    - produženi rad 32h 60.0% = 24.576,00
    ............................................................
    - kućno dežurstvo 8h = 3.840,00
    - naknada za TO 176h:8h = 3.960,00
    ...........................................................
    bruto =124.248,00
    UKUPNO neto = 86.973,00
    ..........................................................
    RAZLIKA 1-2
    -ukupna zarada =7.342,00
    ............................................................
    Napomena:uvesti primenu prava za skraćeno radno vreme za sva radna mesta na kojima se staž osiguranja računa sa uvećanim trajanjem(benificije).

    Bilo kako bilo,činite što vam je volja.
    Što se tiče sudskog procesa uverenja sam i izvesno je da će naše kolege dobiti spor uz adekvatnu naknadu štete.Ono istini za volju dosta je opstrukcije i svega drugog(PROCES-F.KAFKA)
    ali mislim da taj proces ne može više niko zaustaviti.
    Ukoliko postoji neka greška u slovu ili broju nije namerna.
    Zahvaljujem se na saradnji,fer i korektnom odnosu.

    SRDAČAN POZDRAV!
    M.DESPOTOVIĆ

    Sponsored content


    Извештај инспектора рада од  09.12.2010.године Empty Re: Извештај инспектора рада од 09.12.2010.године

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pon Maj 13, 2024 4:02 pm