SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 7 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 7 Gosta

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


"SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty

+8
sasa markovic
Daci
Mika
Bursac
vita
Administrator
Gaja
ljubicic dragoslav
12 posters

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  ljubicic dragoslav Uto Nov 30, 2010 2:35 pm

    First topic message reminder :

    u organizaciji nekoliko radnika zeleznickog transporta uz saglasnost preds.skupstine sindikata TENT-a,u narednom periodu{10-15 dana},u domu kulture i sportova u Obrenovcu ce biti organizovana tribina sa naslovnom temom.u toku pregovori i dogovori sa ucesnicima tribine ,i svi oni su profesionalni vrh u svojim profesijama.vise detalja kad bude dogovoreno 50% ucesnika.
    Djura
    Djura


    Broj poruka : 8
    Datum upisa : 02.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Djura Čet Dec 09, 2010 11:28 pm

    hvala na odgovoru i slazem se!
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Mika Čet Dec 09, 2010 11:38 pm

    JA MOGU UKRATKO DA TI IZNESEM MOJ ZAKLJUCAK:potpuno smo u pravu kada je nas zahtev za placanje naknade za smenski rad u pitanju,organizacija rada u turnusu je najtezi oblik smenskog rada,sudovi u bgd nece presuditi u nasu korist jer je to politicka odluka ZNACI NA SILU SILOM[/quote] Samo me interesuje sa kim mislis da izvrsis pritisak,pa kad se na ovo odazvalo tako malo ljudi st mislis koliko ce ih u protest il nedaj Boze strajk.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 12:47 am

    za pravi pritisak dovoljno je i 150 ljudi,danas je bilo 120 i naci cemo jos 30,misli pozitivno,"sto ne moze niko mozes ti"
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Raško Pet Dec 10, 2010 2:31 am

    Imam utisak da je Ljuba u pravu. 150 ljudi, svakako, moze da skrene paznju na sebe. Bojim se samo sto za resenje nasih problem za pocetak treba 150 hiljada ljudi i to ne na tribinama.
    Tvrdnja da mi nismo smenski radnici vise je demonstracija sile i obilato ponizavanje, jasno je svima, jer niko normalan i odgovoran ne bi tako nesto pomislio, a kamoli na sudu dokazivao
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Administrator Pet Dec 10, 2010 2:46 am

    ljubicic dragoslav ::JA MOGU UKRATKO DA TI IZNESEM MOJ ZAKLJUCAK:potpuno smo u pravu kada je nas zahtev za placanje naknade za smenski rad u pitanju,organizacija rada u turnusu je najtezi oblik smenskog rada,sudovi u bgd nece presuditi u nasu korist jer je to politicka odluka ZNACI NA SILU SILOM
    To da smo u pravu većina nas zna, čak to znaju i oni koji su sa druge strane rova.
    Pozitivno u celoj priči je to što smo došli do nekih novih saznanja i eventualnih veštačenja koja će obaviti psiholozi. Ali i oni će potvrditi ono što naš poslodavac i sama država već znaju . MI JESMO SMENSKI RADNICI. Ali ....
    NEGATIVNO je to što je odaziv ljudi bio izuzetno slab. Najpre datum tribine je bio nezgodan. Mnogo ljudi je bilo na slavi ali i pored toga odaziv je nije za pohvalu. I to baš po pitanju železnice. Ne zaboravimo da je priličan broj ljudi došao i sa blokova.
    Moje lično mišljenje je da je tribina polovično uspela. I iskreno se nadam da će se ljudi malo osvestiti. A budući poverenici ma ko to bio povratiti poverenje u sindikat i sindikalnu borbu.
    Svi mi moramo već jednom shvatiti da snaga sindiata nije samo u pojedincima koji vode sindikalnu borbu na povereničkim mestima, već je snaga u članstvu koje stoji iza tih ljudi i u svakom trenutku je spremno da im pruži maksimalnu podršku. Jedno bez drugog jednostavno ne funkcioniše.
    Možeš ti biti najbolji general i imati najbolje komandante ali ako nemaš vojsku cijanid medju zube je rešenje. Karikiram ali .. tako je.
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Daci Pet Dec 10, 2010 1:07 pm

    Dugo sam razmisljao da li imam pravo da komentarisem ovu temu, posto nisam prisustvovao tribini, iz razloga vec ranije navedenog u ovoj temi. Ipak moja razmisljanja idu ovako:
    1. Nemam nameru da omalovazim nikog od gostiju ali meni nije potreban ni jedan "eminentni strucnjak" da bi mi objasnio kako mi je tesko na poslu i koliko su stetni uticaji na moje zdravlje koje je svake godine sve losije.
    2. Imao sam zelju da cujem samo advokata Ivosevica koji su njegovi buduci potezi i jos po nesto, mada i od njega vise "nema leba".
    3. Mislim da je poseta od oko 120 ljudi sasvim zadovoljavajuca imajuci u vidu sve okolnosti.
    4. Ovo sto cu sad napisati ne odnosi se konkretno na ovu tribinu vec je to moj generalni stav. NE VERUJEM u iskrene namere ni jednom sindikalcu koji ima bilo kakve veze sa politickim strankama (simpatizer,clan,funkcioner), kako na vlasti, tako i opozicionim. Malo mi je neverovatno da neko ko je po svom politickom ubedjenju opredeljen za stranku koja je trenutno na vlasti zeli da me povede u borbu protiv te iste stranke koja imenuje vladu i poslovodstvo. JA SE VISE NA TU UDICU UPECATI NECU!
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 1:17 pm

    Daci ::Dugo sam razmisljao da li imam pravo da komentarisem ovu temu, posto nisam prisustvovao tribini, iz razloga vec ranije navedenog u ovoj temi. Ipak moja razmisljanja idu ovako:
    1. Nemam nameru da omalovazim nikog od gostiju ali meni nije potreban ni jedan "eminentni strucnjak" da bi mi objasnio kako mi je tesko na poslu i koliko su stetni uticaji na moje zdravlje koje je svake godine sve losije.
    2. Imao sam zelju da cujem samo advokata Ivosevica koji su njegovi buduci potezi i jos po nesto, mada i od njega vise "nema leba".
    3. Mislim da je poseta od oko 120 ljudi sasvim zadovoljavajuca imajuci u vidu sve okolnosti.
    4. Ovo sto cu sad napisati ne odnosi se konkretno na ovu tribinu vec je to moj generalni stav. NE VERUJEM u iskrene namere ni jednom sindikalcu koji ima bilo kakve veze sa politickim strankama (simpatizer,clan,funkcioner), kako na vlasti, tako i opozicionim. Malo mi je neverovatno da neko ko je po svom politickom ubedjenju opredeljen za stranku koja je trenutno na vlasti zeli da me povede u borbu protiv te iste stranke koja imenuje vladu i poslovodstvo. JA SE VISE NA TU UDICU UPECATI NECU!
    meni je malo neverovatno da postoji mislece bice koje se ne vezuje ni za jednu ideju modernog drustva,u smislu socijalne pravde,jednakosti{rasne,verske,polne},rodne ravnopravnosti,demokratije,republike-monarhije-anarhije,bice koje ponistava necije znanje steceno kroz obrazovanje i naucni rad,jedini moj zakljucak je da ako takvo bice postoji onda se ono u narodu zove "narcis"
    Daci
    Daci


    Broj poruka : 133
    Datum upisa : 25.10.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Daci Pet Dec 10, 2010 1:56 pm

    ljubicic dragoslav ::meni je malo neverovatno da postoji mislece bice koje se ne vezuje ni za jednu ideju modernog drustva,u smislu socijalne pravde,jednakosti{rasne,verske,polne},rodne ravnopravnosti,demokratije,republike-monarhije-anarhije,bice koje ponistava necije znanje steceno kroz obrazovanje i naucni rad,jedini moj zakljucak je da ako takvo bice postoji onda se ono u narodu zove "narcis"

    Ne zelim da komentarisem. Ako ti je stalo do mog mislenja po pitanju vezivanja za ideje modernog drustva i ostalog, slobodno svrati kod mene na kafu i picence pa da na tenane popricamo, jer vidim da si me 90% pogresno shvatio.
    vita
    vita


    Broj poruka : 25
    Datum upisa : 25.10.2010
    Godina : 60
    Lokacija : Baric city

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  vita Pet Dec 10, 2010 2:30 pm

    Tribina je ipak donela nesto , i poslednjim optimistima je postalo jasno da na sudu nema sta da trazimo.Nadam se da cemo konacno krenuti pravim putem za odbranu svojih prava ,a onda neka sudija koji donosi presude kojima krsi zakon i osnovna ljudska prava, objasni po cijem je nalogu morao da radi.Nema mesta bojazni da kada krenu protesti nece biti masovni,meni je sasvim jasno koliko su ovakvim odnosom prema njima radnici u smeni uvredjeni.Iz razgovora sa kolegama iz proizvodnje vidi se njihova resenost da zajedno povratimo izgubljeno dostojanstvo,o nama iz vuce i saobracaja netreba trositi reci, mi smo uvek bili tu kad god je trebalo
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Raško Pet Dec 10, 2010 3:04 pm

    ljubicic dragoslav ::
    Daci ::Dugo sam razmisljao da li imam pravo da komentarisem ovu temu, posto nisam prisustvovao tribini, iz razloga vec ranije navedenog u ovoj temi. Ipak moja razmisljanja idu ovako:
    1. Nemam nameru da omalovazim nikog od gostiju ali meni nije potreban ni jedan "eminentni strucnjak" da bi mi objasnio kako mi je tesko na poslu i koliko su stetni uticaji na moje zdravlje koje je svake godine sve losije.
    2. Imao sam zelju da cujem samo advokata Ivosevica koji su njegovi buduci potezi i jos po nesto, mada i od njega vise "nema leba".
    3. Mislim da je poseta od oko 120 ljudi sasvim zadovoljavajuca imajuci u vidu sve okolnosti.
    4. Ovo sto cu sad napisati ne odnosi se konkretno na ovu tribinu vec je to moj generalni stav. NE VERUJEM u iskrene namere ni jednom sindikalcu koji ima bilo kakve veze sa politickim strankama (simpatizer,clan,funkcioner), kako na vlasti, tako i opozicionim. Malo mi je neverovatno da neko ko je po svom politickom ubedjenju opredeljen za stranku koja je trenutno na vlasti zeli da me povede u borbu protiv te iste stranke koja imenuje vladu i poslovodstvo. JA SE VISE NA TU UDICU UPECATI NECU!
    meni je malo neverovatno da postoji mislece bice koje se ne vezuje ni za jednu ideju modernog drustva,u smislu socijalne pravde,jednakosti{rasne,verske,polne},rodne ravnopravnosti,demokratije,republike-monarhije-anarhije,bice koje ponistava necije znanje steceno kroz obrazovanje i naucni rad,jedini moj zakljucak je da ako takvo bice postoji onda se ono u narodu zove "narcis"

    Ta "misleca bica" su nas i dovela u ovu slavnu poziciju, a mi "narcisi" samo treba da izaberemo za koju cemo se ideju vezati. To je kao da udjes u prodavnicu obuce gde na repertoaru ima: opanak br. 62, ciciban cipele br. 21 i konjska potkovica.
    Pa ti izaberi.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  ljubicic dragoslav Pet Dec 10, 2010 3:38 pm

    Raško ::
    ljubicic dragoslav ::
    Daci ::Dugo sam razmisljao da li imam pravo da komentarisem ovu temu, posto nisam prisustvovao tribini, iz razloga vec ranije navedenog u ovoj temi. Ipak moja razmisljanja idu ovako:
    1. Nemam nameru da omalovazim nikog od gostiju ali meni nije potreban ni jedan "eminentni strucnjak" da bi mi objasnio kako mi je tesko na poslu i koliko su stetni uticaji na moje zdravlje koje je svake godine sve losije.
    2. Imao sam zelju da cujem samo advokata Ivosevica koji su njegovi buduci potezi i jos po nesto, mada i od njega vise "nema leba".
    3. Mislim da je poseta od oko 120 ljudi sasvim zadovoljavajuca imajuci u vidu sve okolnosti.
    4. Ovo sto cu sad napisati ne odnosi se konkretno na ovu tribinu vec je to moj generalni stav. NE VERUJEM u iskrene namere ni jednom sindikalcu koji ima bilo kakve veze sa politickim strankama (simpatizer,clan,funkcioner), kako na vlasti, tako i opozicionim. Malo mi je neverovatno da neko ko je po svom politickom ubedjenju opredeljen za stranku koja je trenutno na vlasti zeli da me povede u borbu protiv te iste stranke koja imenuje vladu i poslovodstvo. JA SE VISE NA TU UDICU UPECATI NECU!
    meni je malo neverovatno da postoji mislece bice koje se ne vezuje ni za jednu ideju modernog drustva,u smislu socijalne pravde,jednakosti{rasne,verske,polne},rodne ravnopravnosti,demokratije,republike-monarhije-anarhije,bice koje ponistava necije znanje steceno kroz obrazovanje i naucni rad,jedini moj zakljucak je da ako takvo bice postoji onda se ono u narodu zove "narcis"

    Ta "misleca bica" su nas i dovela u ovu slavnu poziciju, a mi "narcisi" samo treba da izaberemo za koju cemo se ideju vezati. To je kao da udjes u prodavnicu obuce gde na repertoaru ima: opanak br. 62, ciciban cipele br. 21 i konjska potkovica.
    Pa ti izaberi.
    izadjes iz prodavnice i potrazis prodavnicu koja ima siri asortiman,odnosno cipele ili cizme ili ono sto ti treba u rasponu od 39-50,ako takve nema,onda odlicno malo se strpis i sam otvoris prodavnicu sa sirim asortimanom i zarada ti je sigurna,......ja ipak mislim da smo sami najveci krivci sto smo u pozicuiji u kojoj smo ,jer svaki narod zasluzuje vlast kakvu ima,ipak je narod birao vlast,isto se odnosi i na poslovodstvo koje je indirektno birao ali bogami i na sindikalce koje je direktno birao.....i ja imam misljenje da je ova tribina zakasnela ona je trebala biti odrzana najkasnije 2006,i meni je nametnut ovaj i ovakav advokat,ali nijednog trenutka se nisam slagao sa nacinom vodjenja borbe za ostvarivanje prava na dodatak za rad u smeni,moje misljenje je i 2006 bilo da sindikat kao pravno lice tuzi preduzece kao pravno lice i da od suda dobije nedvosmislen odgovor"da li u tentu ima smenskog rada i da li je taj rad vrednovan",i tek po tom odgovoru da se ide na pojedinacne tuzbe,jer stanje kakvo je sad i da se pozitivno resi po radnike tenta nece svim radnicima doneti novac jer ima jedna cela grupa cije potrazivanje je zastarelo i to je grupa "drazic i ostali",koja ima negativnu presudu{pravosnaznu}i oni sigurno nece imati pravo na naknadu za period mart 2005-januar 2007......
    Raško
    Raško


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 05.11.2010

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Raško Pet Dec 10, 2010 4:19 pm

    Za siri asortiman se mora preko, a da se strpim - (s)trpim vec odavno. Zaboravio sam i kada sam poceo. Ipak, prihvaticu ove savete kao dobronamerne mada beskorisne. Jos kada bih mogao da steknem vestinu da ispravno procenim ko ce od kandidata (vlast, sindikat) pretrpeti najmanji preobrazaj posle izbora odmah bih direktno ili indirektno glasao za njega.
    Paun
    Paun


    Broj poruka : 9
    Datum upisa : 02.11.2010
    Godina : 50

    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Paun Ned Jan 16, 2011 2:50 am

    Ovde su izgleda svi po malo u pravu, da se sve to objedini, mislim , ujedini pa makar i radikalno. Kakva je to revolucija ako je samo devojka pala sa autobusa, niko je nije ni gurnuo bar, bar da je pokusao, makar i sramno. Nije samo vazno ucestvovati!

    Sponsored content


    "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni" - Page 2 Empty Re: "SMENSKI RAD-svi aspekti-psiholoski,socijalni,zdravstveni i radno pravni"

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Ned Maj 12, 2024 4:40 pm