SINDIKAT ŽT TENT - a

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SINDIKAT ŽT TENT - a

portal sindikata zeleznickog transporta

Zadnje teme

» Hakovan sstent.net
od saleAdmin Uto Jul 17, 2012 6:56 pm

» POZDRAV!!!!
od Baki 65 Čet Jun 14, 2012 12:40 pm

» POSLEDNjI POZDRAV
od sasakarson Uto Mar 06, 2012 9:41 pm

» predstavljanje
od sale66 Čet Feb 16, 2012 1:34 pm

» predstavljanje
od zoran radovanovic1 Uto Jan 24, 2012 7:13 pm

» predstavljanje
od awramm71 Pet Avg 05, 2011 3:50 pm

» Predstavljanje
od Macanaca Sub Jun 04, 2011 1:30 am

» Treba procitati...
od bobisha Sre Apr 06, 2011 5:18 pm

» damir661 - predstavljanje
od DEKI 357 Sre Mar 09, 2011 12:48 am

Facebook ŽT TENT

Ko je trenutno na forumu

Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema


[ Videti svu listu ]


Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 52 dana Čet Feb 03, 2011 10:08 pm

Galerija


Ime smenskog sindikata Empty

+14
dejandjak
BobanB
Mile Sasic
sasa markovic
Mance
DEKI 357
ljubicic dragoslav
Mika
Bursac
Niski
Obersturmfuhrer
Administrator
Pachanga
makagrk
18 posters

    Ime smenskog sindikata

    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Sre Feb 16, 2011 7:19 pm

    a


    Poslednji izmenio makagrk dana Pon Dec 26, 2011 8:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Pachanga
    Pachanga


    Broj poruka : 26
    Datum upisa : 05.12.2010

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Pachanga Sre Feb 16, 2011 7:49 pm

    Slazem se sa tobom! Smenski sindikat i nikako drugacije,upravo iz razloga koje si naveo,jos se nismo ni rasturili a vec bi da im damo novu sansu za mesetarenje!
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Administrator Sre Feb 16, 2011 8:01 pm

    Polako, polako ljudi, mislim da naziv koji smo danas ustanovili ne bi trebalo da bude nešto oko čega bi se sukobili na samom početku. Ovakav naziv nije ostavljen zbog osmočasovaca već zbog naših kolega koji rade u PRO Tentu.

    Sam naziv kao takav ne odredjuje ko će biti u njemu a ko ne. To odredjuje statut i ostala akta budućeg sindikata. Ne zalećite se sa izjavama. U ovom trenutku treba da budemo jedinstveni i mislim da jedno slovo ne sme da poremeti sadašnje a ni buduće odnose.Obojica znate koliko sam se zalagao za ovo do čega smo napokon došli. I zato smatram da kompromis treba da postoji medju nama inače drugačije ni jedan sistem ne može da funkcioniše pa ni naš budući sindikat.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Sre Feb 16, 2011 8:13 pm

    a


    Poslednji put izmenio makagrk dana Pon Dec 26, 2011 8:57 am, izmenio ukupno 3 puta
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Administrator Sre Feb 16, 2011 8:28 pm

    Svako ima pravo na svoje mišljenje. Mislim da grešiš,vreme će pokazati šta je dobro a šta ne. Važno je da sada budemo jedinstveni. Mislim da smo na dobrom putu da ostvarimo naša prava.
    Obersturmfuhrer
    Obersturmfuhrer


    Broj poruka : 39
    Datum upisa : 21.01.2011
    Godina : 40
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Obersturmfuhrer Sre Feb 16, 2011 8:37 pm

    Ime sindikata mozemo promeniti kada hocemo,ljudi menjaju pol,a mi ne mozemo ime sindikata,ova prica nepije vodu! Najbitniji je statut u kojem mora jasno pisati koga stiti i zasa se zalaze i naravno da nepostoje rupe za malverzacije,sto smo svedoci danasnjeg sindikata.Clan novog sindikata moze biti ko zeli ,ako u njemu vidi svoj interes,naravno najbitniji interes je naseg smenskog osoblja.Sto se mene tice moze biti i clan Trokan harmonikas,samo da placa sindikalnu clanarinu!
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Niski Sre Feb 16, 2011 9:45 pm

    Danasnji zbor sam napustio sa gorkim osecajem da je ideja o SINDIKATU SMENSKIH RADNIKA pustena niz vodu!Sta uopste znaci "..proizvodni radnici"?Jesu li to svi radnici Sektora proizvodnje?Sta uopste znaci da se i taj naziv unosi zbog radnika PRO-TENTA koji rade u smeni?!Pa oni ispunjavaju uslov za clanstvo u SS jer su smenski radnici,znaci TO ne moze da bude razlog!Hoce li se,na kraju krajeva,zapravo dobiti isti sindikat samo u NOVOM odelu?Verovatno, DA!Predlog na zboru je bio da se sindikat i zove NOVI.Taj predlog je brzopleto i izglasan,sada je nesto ublazen ovim novim imenom,ali je sustina ostala ista:radnici u smeni NECE dobiti SVOJ sindikat!!!Otom-potom o posledicama!
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Bursac Sre Feb 16, 2011 10:09 pm

    O cemu vi pricate Smile
    Od kada se imenom sindikata odredjuje njegovo clanstvo? Pa u Strukovnom Sindikatu Masinovodja u nekadasnjoj JZ su clanovi bili i penzioneri.
    Bitan je statut i bitni su ljudi koji ce voditi sindikat. Sam sindikat ce biti dobar ili los koliko i ljudi koji ga vode.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Sre Feb 16, 2011 10:36 pm

    a


    Poslednji izmenio makagrk dana Pon Dec 26, 2011 8:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Niski Sre Feb 16, 2011 10:44 pm

    Bursac ::O cemu vi pricate Smile
    Od kada se imenom sindikata odredjuje njegovo clanstvo? Pa u Strukovnom Sindikatu Masinovodja u nekadasnjoj JZ su clanovi bili i penzioneri.
    Bitan je statut i bitni su ljudi koji ce voditi sindikat. Sam sindikat ce biti dobar ili los koliko i ljudi koji ga vode.
    Lepo si rekao "nekadasnjoj", kada je sindikat bio samo ukras Sleep
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Administrator Sre Feb 16, 2011 11:12 pm

    Upravo smo razgovarali o predlogu Proizvodnje B i pošto smatram da je kompromis osnova funkcionisanja bilo koje organizacije iz naziva se izbacuje slovo I i predlog za novi naziv je: Smenski Sindikat Proizvodnih Radnika P.D. Termoelektrane " Nikola Tesla" Obrenovac. Nadam se da će ovaj naziv naići na odobravanje većine.
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Sre Feb 16, 2011 11:40 pm

    a


    Poslednji izmenio makagrk dana Pon Dec 26, 2011 8:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Bursac Čet Feb 17, 2011 12:08 am

    Niski ::
    Bursac ::O cemu vi pricate Smile
    Od kada se imenom sindikata odredjuje njegovo clanstvo? Pa u Strukovnom Sindikatu Masinovodja u nekadasnjoj JZ su clanovi bili i penzioneri.
    Bitan je statut i bitni su ljudi koji ce voditi sindikat. Sam sindikat ce biti dobar ili los koliko i ljudi koji ga vode.
    Lepo si rekao "nekadasnjoj", kada je sindikat bio samo ukras Sleep
    Sindikati su i dan danas samo ukras, i to je generalna stvar u Srbiji. Mi samo pokusavamo to da promenimo.
    Ok nadjen je kompromis, idemo dalje...
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Niski Čet Feb 17, 2011 12:26 am

    Administrator ::Upravo smo razgovarali o predlogu Proizvodnje B i pošto smatram da je kompromis osnova funkcionisanja bilo koje organizacije iz naziva se izbacuje slovo I i predlog za novi naziv je: Smenski Sindikat Proizvodnih Radnika P.D. Termoelektrane " Nikola Tesla" Obrenovac. Nadam se da će ovaj naziv naići na odobravanje većine.
    Apsolutno prihvatljivo i verujem da ce jasna odredba biti i u statutu SSPR PD TENT-a.Prostor,vreme i okruzenje u kome zivimo i radimo nalaze nam punu opreznost i jasne ciljeve, kako bi se bilo kada i bilo kome uskratila mogucnost "tumacenja" ovog akta i/ili bilo kog clana.Iz tog razloga i ime-naziv sindikata mora da bude apsolutno jasan i nedvosmislen u odredjivanju prava na clanstvo.
    avatar
    Mika


    Broj poruka : 38
    Datum upisa : 13.11.2010
    Godina : 59
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Mika Čet Feb 17, 2011 1:36 am

    Ja ovo nerado cinim, ali moram da citiram pokojnog premijera (Djindjica) : "kada govorimo o promenama covek mora poci od sebe samog..."Nerado se pozivam na ove njegove reci , jer su mnogi, koji nisu imali to pravo, to cinili i poruku koje one nose obesmislili.Licno mislim, da ime koje nosi nekakav sindikat ili organizacija ( da ne kazem partija), nije ono sto cini bit imenovanog.Vazni su ljudi, naravno oni koji misle svojom glavaom, i svojim delovanjem u radu bilo koje imenovane organizacije uticu na njen rad i samim tim daju neki svoj pecat u odlucivanju o svojoj buducnosti.
    Ja, zaista, ne vidim razlog da sada kada se nasla grupa ljudi koja bi da promeni nesto, u dosadasnjim navikama i shvatanjima sindikata, ime ili logo ili neznam sta jos bude razlog za nezadovoljstvo necim sto jos nije ni zazivelo.
    U ostalom, uskoro ce te imati izbore za novu sindikalnu organizaciju, pa ce te svoje nezadovoljstvo moci da iskazete svojim glasovima.
    Jos jednom pozdrav i mislite svojom glavom.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Feb 17, 2011 2:15 am

    Niski ::Danasnji zbor sam napustio sa gorkim osecajem da je ideja o SINDIKATU SMENSKIH RADNIKA pustena niz vodu!Sta uopste znaci "..proizvodni radnici"?Jesu li to svi radnici Sektora proizvodnje?Sta uopste znaci da se i taj naziv unosi zbog radnika PRO-TENTA koji rade u smeni?!Pa oni ispunjavaju uslov za clanstvo u SS jer su smenski radnici,znaci TO ne moze da bude razlog!Hoce li se,na kraju krajeva,zapravo dobiti isti sindikat samo u NOVOM odelu?Verovatno, DA!Predlog na zboru je bio da se sindikat i zove NOVI.Taj predlog je brzopleto i izglasan,sada je nesto ublazen ovim novim imenom,ali je sustina ostala ista:radnici u smeni NECE dobiti SVOJ sindikat!!!Otom-potom o posledicama!
    "proizvodni radnici" znace moje i tvoje kolege ili sami ti i ja sutra ili nekog dana u buducnosti,kad vise ne budemo zdravi i sposobni da radimo u smenskom rezimu rada,a zelimo da budemo u svom prirodnom sindikalnom drustvu,tu i budemo,i to budemo sa osecanjem potpune pripadnosti,a ne zato sto nam je zivot(zdravlje) nametnulo drugaciji rezim rada da budemo prinudjeni da menjamo sindikat zato sto on ne zeli (moze)da stiti moje preostale radne sposobnosti ili neka nova prava iz rada.....
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Čet Feb 17, 2011 5:22 am

    [q


    Poslednji izmenio makagrk dana Pon Dec 26, 2011 8:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    DEKI 357
    DEKI 357


    Broj poruka : 67
    Datum upisa : 23.08.2010

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  DEKI 357 Čet Feb 17, 2011 10:16 am

    Hajde da formiramo sindikat što pre ! Ako je uslov da se zove
    Sindikata Smenskih i Proizvodnih Radnika P.D. Termoelektrane " Nikola Tesla". neka se zove.Lako ćemo kasnije da mu promenimo ime. Treba gledati kasnije da se on poveže i sa ostalim radnicima u EPS-u koji rade u smeni.Ako treba i stvoriti asocijaciju smenskog osoblja u celoj državi. Tu leži snaga sindikata.
    "Nije bitno dali je mačka crna ili bela, bitno je da lovi miševe " Twisted Evil
    Niski
    Niski


    Broj poruka : 18
    Datum upisa : 19.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Niski Čet Feb 17, 2011 3:43 pm

    ljubicic dragoslav ::
    Niski ::Danasnji zbor sam napustio sa gorkim osecajem da je ideja o SINDIKATU SMENSKIH RADNIKA pustena niz vodu!Sta uopste znaci "..proizvodni radnici"?Jesu li to svi radnici Sektora proizvodnje?Sta uopste znaci da se i taj naziv unosi zbog radnika PRO-TENTA koji rade u smeni?!Pa oni ispunjavaju uslov za clanstvo u SS jer su smenski radnici,znaci TO ne moze da bude razlog!Hoce li se,na kraju krajeva,zapravo dobiti isti sindikat samo u NOVOM odelu?Verovatno, DA!Predlog na zboru je bio da se sindikat i zove NOVI.Taj predlog je brzopleto i izglasan,sada je nesto ublazen ovim novim imenom,ali je sustina ostala ista:radnici u smeni NECE dobiti SVOJ sindikat!!!Otom-potom o posledicama!
    "proizvodni radnici" znace moje i tvoje kolege ili sami ti i ja sutra ili nekog dana u buducnosti,kad vise ne budemo zdravi i sposobni da radimo u smenskom rezimu rada,a zelimo da budemo u svom prirodnom sindikalnom drustvu,tu i budemo,i to budemo sa osecanjem potpune pripadnosti,a ne zato sto nam je zivot(zdravlje) nametnulo drugaciji rezim rada da budemo prinudjeni da menjamo sindikat zato sto on ne zeli (moze)da stiti moje preostale radne sposobnosti ili neka nova prava iz rada.....
    Postovani kolega,visoko cenim trud koji ste vi sa ostalim clanovima Strajkackog odbora ulozili da bi se doslo do resenja uprkos neprijatnostima kojima ste bili izlozeni,kao i sve sto cinite da bi se osnovao smenski sindikat.Naveo sam razloge,osim jednog, zasto smatram da u imenu sindikata ne treba da stoji odrednica "proizvodni".Taj razlog se tice vas,sa ZT-ea,precutao sam ga jer je to vasa ideja,ali cu ga sada izneti:zamislite situaciju da jednog dana, neki sindikalci,iz bilo kog razloga kazu da ZT nije proizvodnja!Sto se tice kolega koji izgube zdravstvenu sposobnost i vise nisu smenski radnici a clanovi su Smenskog sindikata,normalno je da im se clanstvo ne ukida.Pozeljno je i potrebno da se to regulise i statutom, zlu netrebalo.
    avatar
    Bursac


    Broj poruka : 123
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 49
    Lokacija : Beograd

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Bursac Čet Feb 17, 2011 7:16 pm

    Mislim da je polemika oko imena nepotrebna, sem ako se neko bavi numerologijom i kaze da odredjeno ime nosi odredjenu negativnost. Ne znam sta pokusavate da dokazete, valjda da svi problemi u Srbiji poticu od samog imena Srbija, a ne od ljudi koji imaju odredjen uticaj na zivot u Srbiji.
    Takodje bi zamolio sve koji su raspravu oko imena shvatili kao neku svoju licnu borbu, da jednostavno prekinu sa ubedjivanjem zasto je neko ime dobro, a zasto neko ne valja. Kako ste krenuli do decembra 2013 se necete dogovoriti oko imena, a gde su onda statut i ostale stvari vezane za uredjenje sindikata.
    Ako ste do sada sledili svoje sindikalne poverenike i imali poverenja u njih, onda je sad pravi trenutak da ucutite, glasate za ime i pustite ljude da rade. Zasto pravite cirkus od skoro nebitne stvari i dozvoljavate da se pojedinci nasladjuju nasom "slogom".
    Sto se mene tice ova tema je zatvorena i o njoj se vise necu izjasnjavati. Ko bas zeli da nastavi raspravu na istu temu, nek samo na trenutak razmisli koliko u stvari on odmaze celoj nasoj ideji i borbi.
    Sad je vreme da pokazete da niste samo pametni vec i mudri. Mozete li to???
    Mance
    Mance


    Broj poruka : 12
    Datum upisa : 13.01.2011
    Godina : 58
    Lokacija : Doprema II

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Mance Čet Feb 17, 2011 10:06 pm

    Čisto gramatički gledano, radnik može da bude smenski - znači radi u smeni, a sindikat ne može da bude smenski nego sindikat smenskih radnika. E sad, da li smenskih proizvodnih, ili smenskih i proizvodnih mislim da nije toliko bitno. Bitno je da bude nešto novo, bez plaćenih funkcija, bez sekretarica sa modne piste, bez vozikanja službenog automobila, bez kupovine sportske opreme svojoj deci sindikalnim novcem, bez preglasavanja oko važnih odluka, bez nesvrsishodnih putovanja po inostranstvu. I naravno novi ljudi, koje niko ni za šta ne može da prozove, mislim da oni koji su od 2005-e naovamo bili u starom sindikatu, trebali bi malo da se odmore. Valjda ima ljudi koje ne mogu da ucene, da uplaše i da potkupe. Pozdrav!
    Administrator
    Administrator
    Admin


    Broj poruka : 422
    Datum upisa : 30.11.2008
    Godina : 49
    Lokacija : Obrenovac

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Administrator Čet Feb 17, 2011 10:22 pm

    Nema potrebe ni oko čega dizati tenziju , naročiti ne oko imena.
    Sve ide svojim tokom , intezivno radimo na osnivanju nove sindikalne organizacije.
    Ime će biti usaglašeno tako da će biti prihvatljivo za sve strane. Nivo organizovanosti se definiše prilikom upisa u registar, sve ostalo se definiše statutom i pojedinačnim aktima (članstvo, tela, organi ...). Statut i akti su podložni promenama i izmenama, biće korigovani ako i kada to bude potrebno, uz saglasnost svih relevantnih učesnika.

    Papirologija koja je potrebna za upisivanje sindikalene organizacije u registar je pripremljena, statut je pri kraju, ministrastvo je konsultovano. Ovih dana, kada još neke sitnice budu usaglašene i pripremljene predaje se zahtev. Nakon toga se čeka odluka Ministarstva.

    Moramo biti staloženi i mudri. Ovaj posao zahteva to. Ne voda u ušima, ne dizanje tenzije.
    ljubicic dragoslav
    ljubicic dragoslav


    Broj poruka : 137
    Datum upisa : 08.11.2010

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  ljubicic dragoslav Čet Feb 17, 2011 11:51 pm

    makagrk ::Ima tu istine, ali nemoj pod tim izgovorom da mi utrpavas zelje vasih sefova sluzbi koji traze da budu u ovom sindikatu pod nekim imenom sa " i " jer nasi sefovi od nas ne traze to nikada,a i da traze boli me ...., i nemoj da sanjate da budete na Despotovicevom mestu i to treba da vam je valjda jedanput za vek vekova jasno.Ja ti stojim dobar da to nikada neces doziveti ,ni ti , ni niko drugi ko pokusa da mi proterava taj svoj san da bi vladao drugim 8-casovcima pomocu proizvodnje B, i da pokusa da na galmu proterava svoju volju, jer ista bar meni i mojim kolegama sa B vec polako ide na nerve, a i moze da izazove jos tri puta vecu reakciju, i hoce sigurno, i to obecavamo, onda ce da nastane potpuno rasulo i onda nema nazad,tj.ne treba pogresno procenjivati nasu granicu strpljenja setajuci nas po jalovim zborovima na svakih 10 dana na kojima se stalno nesto odlaze zbog nekakvog "autogola". Slazem se da kolege koje izgube grupu treba da budu zasticene sa nase strane ali sam takodje siguran da ce se u okviru ZT podruznice naci mehanizam njihove zastite u kojem ce ZT u proizvodnji B uvek naci veliko uporiste i razumevanje (svi izmedju sebe znamo ko od nas ima zdravstvenih problema i koga treba stvarno da zastitimo). Necu da stitim ostale osmocasovce koji su potpuno zdravi i da ostvarujem tudje megalomanske vlastoljubive snove da bi neko dokazao Despotovicu da je bolji od njega i da on moze bolje da vlada od iste osobe.Niko vise nece nikog preglasavati na galamu i neku "silu".Te boginje su valjda vise prelezane i kraj! Cool
    druze inzenjeru,radojevic nebojso,makagrce,ili kako vec hoces,niko tebi nista ne utrpava,vec ti izgleda imas dozivljaj da tebi neko nesto utrpava,jedino u zadnjih mesec dana sto ti je utrpano je resenje o radnoj obavezi,koje iako ti je receno da ga ne primas ti si oberucke primio i prihvatio da ti bude utrpano i to sve pod izgovorom visih ciljeva (razloga),u zadnjih deset postova si makar 20 puta napisdao ime "mica despotovic"i pominjao njegovu vladavinu te sad ja Dragoslav Ljubicic psiholog laik u slobodno vreme,to dozivljavam kao tvoju licnu opsesiju pomenutim kolegom i njegovim sindikalnim delovanjem,te te najdobronamernije savetujem da se oslobodis te opsesije i da svoje inzenjersko znanje upotrebis za unapredjenje sistema rukovodjenja na mestu na kom radis ili u najmanju ruku obucis dva-tri nova pomocnika sefa smene za elektro deo ne bi li smanjio svoje ucesce u ukupnoj clanarini toliko omrazenom sindikatu tent-a,uz opasku da clanarina za novi sindikat moze biti i 2%,te ukoliko tvoje ucesce bude manje od ucesca u clanarini sind. tent-a,to cu doziveti kao ozbiljno krsenje sindikalne discipline,a posto si vec pokazao strajkacku nedisciplinu(kod radne obaveze)moze se pokazati da bas i nisi toliko svim srcem za smenski sindikat.ovo su proste racunice ne moras pokazivati znanje integralnog racuna,vec je dovoljan i cist obican srpski racun da su 2+2=4 ili bolje receno 1% od 125 =1,25 ili jos bolje 2%od 125=2,5.dovoljno za jednu taksu za sudske troskove osiromasenog smenskog radnika..... [b]
    makagrk
    makagrk


    Broj poruka : 77
    Datum upisa : 06.01.2011

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  makagrk Pet Feb 18, 2011 12:36 am

    Dispeceru Ljubicic Dragosave, sto se tice mog radnog mesta , mislim da su jos 2 mesta prazna.Nesto niko nije hteo da se javi na interni konkurs, valjda sto su vrlo atraktivna (auto, sekkretarica), pa izvoli da mi pomognes u resavanju tehnoloskih problema .Vrlo rado cu pomoci svakom kolegi koji dodje, i daj Boze sto pre jer radim u 4 smene skoro godinu i po, a jos cu najmanje godinu dana kako sam saznao danas .Dnevno spavam izmedju 4-5 sati. a sto se tice clanarine daj Boze da ima gde da je uplacujem u buducnosti , a postotak nek odredjuje ko treba, a ja cu platiti kao i svi., i nista narocito. Radnu obavezu sam potpisao kao i 75% B elektrane u proizvodnji a po nesinhronizovanom dogovoru nasih poverenika sa ostalim clanstvom i taj sam problem izneo pred punim sastavom strajkackog odbora. A da sam znao za ovakvu dinamiku odvijanja strajka radnu obavezu bih potpisao jos 100 puta unapred jer sa tvojim odlaganjem formiranja sindikata iz dana dan razvodnjilo se interesovanje radnika sa B koji su zbor u menzi poceli da napustaaju vec na polovini trajanja istog, mozda si to i primetio da nije ko imao sa B elektrane da glasa osim mene i to protiv odlaganja formiranja smenskog sindikata.


    Poslednji izmenio makagrk dana Pet Feb 18, 2011 12:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
    sasa markovic
    sasa markovic


    Broj poruka : 32
    Datum upisa : 30.10.2010
    Godina : 52

    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  sasa markovic Pet Feb 18, 2011 12:36 am

    ljubicic dragoslav ::
    makagrk ::Ima tu istine, ali nemoj pod tim izgovorom da mi utrpavas zelje vasih sefova sluzbi koji traze da budu u ovom sindikatu pod nekim imenom sa " i " jer nasi sefovi od nas ne traze to nikada,a i da traze boli me ...., i nemoj da sanjate da budete na Despotovicevom mestu i to treba da vam je valjda jedanput za vek vekova jasno.Ja ti stojim dobar da to nikada neces doziveti ,ni ti , ni niko drugi ko pokusa da mi proterava taj svoj san da bi vladao drugim 8-casovcima pomocu proizvodnje B, i da pokusa da na galmu proterava svoju volju, jer ista bar meni i mojim kolegama sa B vec polako ide na nerve, a i moze da izazove jos tri puta vecu reakciju, i hoce sigurno, i to obecavamo, onda ce da nastane potpuno rasulo i onda nema nazad,tj.ne treba pogresno procenjivati nasu granicu strpljenja setajuci nas po jalovim zborovima na svakih 10 dana na kojima se stalno nesto odlaze zbog nekakvog "autogola". Slazem se da kolege koje izgube grupu treba da budu zasticene sa nase strane ali sam takodje siguran da ce se u okviru ZT podruznice naci mehanizam njihove zastite u kojem ce ZT u proizvodnji B uvek naci veliko uporiste i razumevanje (svi izmedju sebe znamo ko od nas ima zdravstvenih problema i koga treba stvarno da zastitimo). Necu da stitim ostale osmocasovce koji su potpuno zdravi i da ostvarujem tudje megalomanske vlastoljubive snove da bi neko dokazao Despotovicu da je bolji od njega i da on moze bolje da vlada od iste osobe.Niko vise nece nikog preglasavati na galamu i neku "silu".Te boginje su valjda vise prelezane i kraj! Cool
    druze inzenjeru,radojevic nebojso,makagrce,ili kako vec hoces,niko tebi nista ne utrpava,vec ti izgleda imas dozivljaj da tebi neko nesto utrpava,jedino u zadnjih mesec dana sto ti je utrpano je resenje o radnoj obavezi,koje iako ti je receno da ga ne primas ti si oberucke primio i prihvatio da ti bude utrpano i to sve pod izgovorom visih ciljeva (razloga),u zadnjih deset postova si makar 20 puta napisdao ime "mica despotovic"i pominjao njegovu vladavinu te sad ja Dragoslav Ljubicic psiholog laik u slobodno vreme,to dozivljavam kao tvoju licnu opsesiju pomenutim kolegom i njegovim sindikalnim delovanjem,te te najdobronamernije savetujem da se oslobodis te opsesije i da svoje inzenjersko znanje upotrebis za unapredjenje sistema rukovodjenja na mestu na kom radis ili u najmanju ruku obucis dva-tri nova pomocnika sefa smene za elektro deo ne bi li smanjio svoje ucesce u ukupnoj clanarini toliko omrazenom sindikatu tent-a,uz opasku da clanarina za novi sindikat moze biti i 2%,te ukoliko tvoje ucesce bude manje od ucesca u clanarini sind. tent-a,to cu doziveti kao ozbiljno krsenje sindikalne discipline,a posto si vec pokazao strajkacku nedisciplinu(kod radne obaveze)moze se pokazati da bas i nisi toliko svim srcem za smenski sindikat.ovo su proste racunice ne moras pokazivati znanje integralnog racuna,vec je dovoljan i cist obican srpski racun da su 2+2=4 ili bolje receno 1% od 125 =1,25 ili jos bolje 2%od 125=2,5.dovoljno za jednu taksu za sudske troskove osiromasenog smenskog radnika..... [b]
    Ljubo,nemoj da me zajebavas da je potpisao radnu obavezu?!Kod nas masinovodja je potpisao samo jedan kolega,koliko ja znam.On nema grupu,pa je to bilo cisto da administraciji da do znanja da su pogresili.
    Ajde bre Skerle,jel to moguce???Pa ovo sve sto si pisao pada u vodu,ako nisi sa nama bio jedinstven.Sta sad da mislimo kad nas je izdao,ili kako pojedinci kazu(prodao) jedan od glavnih forumzdija.Sto nam to radis?

    Sponsored content


    Ime smenskog sindikata Empty Re: Ime smenskog sindikata

    Počalji  Sponsored content


      Sada je Pet Maj 10, 2024 5:23 pm